بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
تاکید معاون استاندار بر لزوم بررسی مجدد و آسیب شناسی چرخه تولید صنعتی در ایلام

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار ایلام گفت: وجود سرمایه در گردش و سرمایه ثابت از لوازم اصلی رونق گرفتن تولید و همچنین نداشتن آن از عوامل رکود محسوب می شود اما کل مسئله این نیست باید چرخه را از ابتدا تا انتها بررسی و آسیب شناسی کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان ایلام، ایوب درویشی در بازدید از شهرک صنعتی ایلام اظهار کرد: قوانین دست و پا گیر، سوء مدیریت و مشکلاتی که در زنجیره تولید، بازار و بازار یابی وجود دارند به عنوان موانع جدی و عام تولید صنعتی، در ایلام از عمق و گستره بیشتری برخوردار هستند و به عنوان علل رکود و عوامل بازدارنده تولید صنعتی در استان ایلام به طور جدی ایفای نقش می کنند.

وی با تاکید بر لزوم آسیب شناسی دقیق برای اجتناب از کلی گویی افزود: ایلام نسبت به شرایط خود مسائل خاص خود را نیز دارد بنابراین مهمترین مسئله برای افرادی که می خواهند در این حیطه سرمایه گذاری کنند باید شناخت کافی از صنعت و کل فرآیند آن داشته باشند.

درویشی با بیان اینکه تولید کار مشکلی است، گفت: ما باید در ستاد تسهیل و اقتصاد مقاومتی از بخش های مختلف کار و حلقه های این زنجیره مراقبت کنیم و تا حد امکان با استفاده از قوانین و ابزارهای موجود در استان بتوانیم موانع تولید را برداریم.

وی یادآور شد: اگر به اشتغال و تولید ثروت فکر می کنیم باید بر اساس مزیت های موجود به تولید در کشور در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات باور داشته باشیم.

به گفته درویشی سرمایه می تواند یکی از مشکلات بخش صنعت باشد که در این راستا بانک های مختلف را مجاب کرده و آنها را پای کار آورده ایم و امیدواریم با همکاری صاحبان سرمایه و تولید کنندگان بتوانیم این مانع و فاکتور اصلی برای سرمایه و سرمایه گذاری را تسهیل کنیم.

وی تاکید کرد: در زمینه سرمایه گذاری، فرهنگ کار نیز مهم است درمنطقه ای که نوع نگاه به اشتغال نگاه تنفیظ شده و درستی باشد به یقین به نتیجه می رسد.

درویشی با بیان اینکه استان ایلام دارای مزیت های خوبی است، گفت: صنعت استان ایلام نوپا و در حال رشد است که این مشخصه می تواند هم آسیب و هم فرصت برای استان باشد.

وی افزود: آسیب این رشد و نوپایی برای استان فقدان انباشت تجربه است و فرصت آن نیز دارا بودن منابع و مزایای بسیار از جمله استفاده از نزدیکی مرز و کشورهای همجوار بخصوص عراق و تسهیل تولید برای صادرات است.

درویشی با بیان اینکه باید موانع کار و تولید برطرف شود، یادآور شد: واحدهای فعال خوبی در شهرکهای ایلام با جدیت و انگیزه در حال فعالیت هستند اما برخی واحدها نیز بصورت نیمه فعال با ظرفیت پایین کار می کنند و واحدهایی نیز کاملا تعطیل و از چرخه تولید خارج شده اند.

وی تاکید کرد: در تلاشیم متناسب با وضعیت واحدها اشتغال و تولید موجود را حفظ و تثبیت و واحدهای نیمه فعال و تعطیل را فعال کنیم.

 

 

   1396/12/19

Rating: 5.5/10 ( 10 )
Share