بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
برگزاری مراسم درختکاری در شهرک صنعتی غیر دولتی ماموت استان البرز

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز گفت: مراسم جشن درختکاری در شهرک صنعتی ماموت استان البرز که با حضور معاون وزیر و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ،استاندار البرز و همجنین رئیس سازمان جنگلها، ومراتع و آبخیز داری کل کشور و جمعی از مسئولین استان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرزجهانگیر شاهمرادی با تبریک هفته درختکاری تصریح کرد: این مراسم که با حضوردکتر نجفی *معاون وزیر و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران ، مهندس آقایی* رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری * استاندار البرز و جمعی از مدیران و مسولان استان در شهرک صنعتی ماموت برگزار گردید اظهار داشت: براساس دستورالعمل سازمان محیط زیست باید 25 درصد از مساحت شهرکهای صنعتی به ایجاد فضای سبز و درختکاری اختصاص داده شود که این دستورالعمل در شرکت شهرکهای صنعتی استان به خوبی اجرایی شد.
وی گفت: همزمان با هفته منابع طبیعی و پیرو هماهنگی های انجام شده شرکت شهرکهای صنعتی استان در این هفته حدود 20هکتار از اراضی زمین های تحت پوشش شهرکهای صنعتی را به کشت انواع درختان انجام می رساند که هدف اصلی از این کار توسعه فضای سبز در کنار توسعه صنعت در استان می باشد.
شاهمرادی افزود: براساس این دستورالعمل از این مساحت 10 درصد آن مستقیما باید توسط شرکت شهرکهای صنعتی و در سطح معابر عمومی و کمربند سبز شهرک احداث شده و 15 درصد مابقی داخل مساحت هر واحد صنعتی و توسط همان واحد اجرا گردد.
وی از بیان اهداف کشت درخت خاطرنشان کرد: درختان همواره یکی از مهم‌ترین منابع طبیعی برای موجودات زنده محسوب می‌‏شوند. تلطیف هوا، تعادل دمای محیط، حفاظت از خاک که اندکی از این فواید است. علاوه براین درختان بهترین منابع طبیعی برای کاهش آلودگی‌‏های زیست محیطی اعم از آلودگی هوا و آلودگی صوتی می‌‏باشند.
شاهمرادی در ادامه افزود: درختان با جذب ذرات جامد معلق در هوا و گازهای مخرب مانند یک فیلتر بیولوژیک عمل می‌کنند و هوای تنفسی افراد را پاک می‌کنند. همچنین با اصلاح درجه حرارت هوا و ایجاد و یا تغییر جریان باد روی انتشارات آلاینده‌ها تأثیر گذاشته و محیط پاکی را برای زندگی و حیات سایر موجودات فراهم می‌‏کنند.

   1396/12/17

Rating: 5.5/10 ( 10 )
Share