بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
اطفاء حریق واحد تولیدی مستقر در شهرک صنعتی شکوهیه قم

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم، از اطفاء حریق یک واحد تولیدی که بر اثر بی احتیاطی و عدم رعایت نکات ایمنی توسط عوامل انسانی در حین کاربوجود آمده بود با عملیات آتش نشانی شهرک صنعتی شکوهیه و کمک آتش نشانی قم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان قم؛ امیرطیبی نژاد در خصوص آتش سوزی ظهر یکشنبه یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی شکوهیه طی سخنانی اظهارداشت: خوشبختانه علی رغم حجم آتش و محدودیت‌های امکانات با کمک آتش نشانی قم و آتش نشانی شهرک صنعتی محمودآباد ضمن مهار آتش در کمترین زمان ممکن از سرایت آتش به واحدهای دیگر نیز جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه عوامل آتش نشانی شهرک صنعتی شکوهیه درساعت 13 و 24 دقیقه از وقوع حادثه مطلع و سریعا در محل حاضر شده بودند گفت: با حضور در محل حادثه و ارزیابی اولیه آتش در واحد تولیدی فیلتر های دستگاه های تصفیه آب، نیاز به نیروهای کمکی به آتش نشانی قم اعلام که در کوتاه ترین زمان ممکن نیروها و امکانات مورد نیاز تامین گردید و این حادثه با 13 خودروی آتش نشان و آب رسان در مدت 3 ساعت اطفاء و محیط ایمن سازی شد.

طیبی نژاد با تاکید بر اینکه خوشبختانه این حادثه هیچ گونه خسارت جانی نداشت گفت: در شرایط فعلی ورود خسارت مالی نیز به هیچ وجه خوشایند ما نیست و با هشدارهای آموزشی و مشاوره ای که به صورت مداوم توسط مدیریت  HSEE  شهرک های صنعتی قم و عوامل آتش نشانی صورت می گیرد تمام این موارد مورد یادآوری و تاکید قرار می گیرد.

وی ادامه داد: یکی از ضروریات امروز واحدهای صنعتی و تولیدی پیشگیری از حوادث و بخصوص آتش در واحد صنعتی است که می طلبد مدیران و سرمایه گذاران در این بخش با آموزش های بموقع نیروهای انسانی خود و همچنین تجهییز واحد تولیدی به وسایل استاندارد و اولیه اطفاء حریق از هرگونه حادثه و خسارات گاها جبران ناپذیر جلوگیری کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم یادآور شد: این شرکت بعنوان متولی و ناظر بر ساخت وسازها و رعایت ایمنی در حوادث و سایر موارد سعی در اجرای دقیق ضوابط دارد زیرا معتقد است پیشگیری بهترین راه جلوگیری و برخورد با حوادث است زیرا کارشناسان و همچنین تجربه نشان داده است که حریق در واحدهای صنعتی و بخصوص واحدهای تولیدی پر خطر تنها در دقایق اولیه قابل مهار و یا خاموش کردن هستند که این زمان صرفا در اختیار خود عوامل انسانی مستقر در واحد تولیدی است.

وی در ادامه ضمن درخواست از واحدهای تولیدی برای همکاری با مدیریت HSEE  شهرک های صنعتی قم، افزود: یکی از الزامات واحدهایی صنعتی رعایت ضوابط ساخت و ساز و ایمنی و از سوی دیگر تجهییز واحد است که می تواند علاوه بر جلوگیری از بروز حوادث برای رفع حادثه نیز در کمترین زمان کمک کند.

   1396/12/14

Rating: 0/10 ( 0 )
Share