بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
پرداخت10 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در مازندران در سال 96

مقام عالی دولت در استان، با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید، برای تقویت تولید، ساماندهی اشتغال و رفع دغدغه بیکاری اهتمام ویژه دارد و ظرفیت‌های مختلفی را برای تحقق برنامه‌های این دو بخش به میدان آورده است یادآور شد: 3674 نفر در مازندران تاکنون برای برخورداری از تسهیلات اشتغال روستایی در سامانه کارا ثبت‌نام نموده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، محمد اسلامی در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید، برای تقویت تولید، ساماندهی اشتغال و رفع دغدغه بیکاری اهتمام ویژه دارد و ظرفیت‌های مختلفی را برای تحقق برنامه‌های این دو بخش به میدان آورده است، یادآور شد: 3674 نفر در مازندران تاکنون برای برخورداری از تسهیلات اشتغال روستایی در سامانه کارآ ثبت‌نام نموده‌اند.

استاندار با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور در راستای تسهیل گری و شتاب بخشی به امور بر تمرکززدایی به‌طور قاطعانه تأکیددارند و طی ابلاغیه‌ای از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سهم استان از محل طرح اشتغال روستایی به بیش از 6 میلیارد تومان افزایش یافت گفت: دولت بر نوسازی صنعتی تأکید دارد، لذا برای باقی ماندن و پایداری در بازار، صنایع استان باید تولید و کیفیت کار خود را ارتقا دهند.

اسلامی بابیان اینکه به دستور رئیس‌جمهوری 240 اختیار ملی به استانداران تفویض شده است تصریح نمود: استانداری مازندران نیز برای تسهیل در خدمات‌دهی به مردم تمام این اختیارات را به شهرستان‌ها و فرمانداران تفویض کرده است.

وی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان نیز اختیارات قانونی خود را به شهرستان‌ها برای تسهیل و تسریع خدمات‌رسانی به مردم واگذار کنند.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به اینکه زمینه بسیاری از کسب‌وکارها در استان وجود دارد، لیکن به ظهور نرسیده است افزود: متولیان امر باید به دانش‌آموختگان در خصوص ایجاد کسب‌وکارهای ساده و نوین مشاوره بدهند و تسهیل گری، گره‌گشایی و کارگشایی نمایند.

اسلامی بابیان اینکه تحقق برنامه‌های اشتغال یک تکلیف است خاطرنشان ساخت: باید انقلابی کار کنیم تا تحول در این بخش ایجاد شود و تنها راه تحقق تحول در استان یکپارچگی و اتحاد است.

رئیس کارگروه تخصصی اشتغال استان با تأکید بر اینکه بانک‌های عامل اهتمام نمایند تا همه پروژه‌های تأییدشده و معرفی‌شده، تسهیلات لازم را دریافت نمایند گفت: پرداخت‌ها باید متناسب با بسته طرح ارائه‌شده باشد.

وی مهار افزایی و مهارت‌آموزی را از ضرورت‌های ایجاد اشتغال دانست و یادآور شد: در سرفصل‌های اشتغال روستایی نگاه ویژه‌ای به دانش‌آموختگان جویای کار صورت گیرد.

استاندار با اعلام اینکه بانک‌های استان بالغ‌بر 10 هزار میلیارد تومان تا دی‌ماه سال جاری تسهیلات پرداخت کرده‌اند تصریح کرد: باید با آن بخش از تسهیلات اعطایی که در مسیر اشتغال پرداخت‌شده، سرفصل‌های جدید ایجاد کنیم، کارهای متوقف را فعال نمائیم، کارهایی که می‌تواند رونق پیدا کند را شناسایی کنیم و نباید بگذاریم هیچ صنعتی متوقف بشود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران نیز در حاشیه این جلسه گفت: با حمایت و مساعدت دولت، رویکرد ایجاد فرصت‌های شغلی و اشتغال‌زایی در راستای شغل‌های مولد و پایدار، سوق پیدا نموده است.

موسوی تصریح کرد: فرصت‌ها و ظرفیت‌های زیادی درزمینه تولید و صنعت وجود دارد و باید بر اساس توانمندی و با فراهم ساختن فرصت اشتغال مولد بهره گیریم.

وی بیان داشت: عملکرد دولت تدبیر و امید، سرمایه‌گذاری شش هزار و 465 میلیارد ریالی واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی استان را نشان می‌دهد.

 

   1396/12/13

Rating: 0/10 ( 0 )
Share