بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
با حضور استاندار مرکزی: شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی در شهرک صنعتی خیر آباد اراک برگزار شد

   با حضور استاندار و برخی مدیران دستگاه های اجرایی استان مرکزی جلسه شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت در راستای حل مشکلات شهرک صنعتی خیر آباد اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی سید علی آقا زاده استاندار در این جلسه گفت: برگزاری این گونه جلسه ها و سپس تصمیم گیری و پیگیری مصوبه های آنان از سوی دو طرف راه را برای حل مشکلات و رفع کمبود های واحد های مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان فراهم می کند. وی افزود: می بایست طی برنامه ریزی اصولی و تخصصی و در راستای توسعه شهرک صنعتی خیر اباد اراک راه دسترسی مناسب برای  رفع کاهش  ترافیک ورود و خروجی در آینده نزدیک  فراهم شود.

وی تاکید کرد: واحد های صنعتی مستقر در این شهرک به ویژه صنایع فولاد و کارخانه آند سازی ایرالکو می بایست در نقشه طرح جامع و تامین هزینه های  بهره مندی از خدمات ارائه شده  به ویژه آب ، برق و جاده دسترسی نقش پر رنگ تری داشته باشند.

 وی در پایان گفت: با برنامه ریزی اصولی می بایست در راستای کاهش آلایندگی واحد های مستقر در این شهرک و بالا بردن سطح سلامت کارگران تلاش جدی شود.

 مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: شهرک صنعتی خیر آباد در کیلومتر ۳۰ جاده اراک_ قم واقع شده و دارای ۲ هزار و ۱۶۰ هکتار اراضی در اختیار و یک هزار و ۱۰۸ هکتار فاز عملیاتی است. مصطفی آمره افزود: ۶۵۸ هکتار از اراضی این شهرک واگذار شده و ۴۱۹ واحد هم اینک در این منطقه با سرمایه گذاری بالغ بر ۴ هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال مستقر شده که ۳۲۷ بنگاه اقتصادی  با اشتغال ۳ هزار و ۸۸۰ نفر به بهره برداری رسیده است.

وی اضافه کرد: ۶۲ درصد از واحد ها ی این شهرک  را فلزی، شیمیایی ۱۲، غدایی، سلولزی و برق و الکترونیک ۵، خدمات ۶ و ۵ درصد هم مابقی موارد تشکیل می دهد.

وی اضافه کرد: هم اینک ۱۴۳ لیتر بر ثانیه آب و پست برق  ۸۰ مگاواتی در شهرک صنعتی نیاز های اساسی را تامین می کند و در این خصوص هیچ کمبودی وجود ندارد.

وی در ادامه اظهار داشت: در بحث زیر ساخت ها  با توجه به تولیدات حجیم فلزی شهرک  نیاز شدید به ایجاد بار انداز راه اهن با پیش بینی هزینه احداث ۱۲ میلیارد تومانی  وجود دارد که باید در این خصوص مسوولان مربوطه همکاری کنند.

آمره گفت: تقاطع غیر همسطح ورودی شهرک خیر آباد در اینده نزدیک با تامین اعتبار صورت گرفته شروع می شود و ۱۶ کیلومتر خط انتقال نیز برای ورود ۱۵۰ لیتر بر ثانیه  پساب شهر اراک برای تامین آب مورد نیاز صنایع مهم طرح توسعه در نظر گرفته شده که تا کنون ۱۴ کیلومتر از آن اجرایی شده است.

گفتنی است استاندار مرکزی و هیات همراه از واحد های مستقر در شهرک صنعتی خیر آباد بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گرفتند.

 

   1396/12/13

Rating: 0/10 ( 0 )
Share