بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
انعقاد تفاهم نامه راه اندازی مرکز مبادله فناوری صنایع کوچک ایران در مرکز فناوری و تکنولوژی شن جن چین

در سفر معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به چین تفاهم نامه راه اندازی  مرکز مبادله فناوری صنایع کوچک کشور در مرکز تکنولوزی و فناوری ایالت شن جن منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس ،در این مراسم که با حضور دکتر خلیل شیر غلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو، ،مهندس احد فتوحی مدیرعامل ومهندس  شهرام کمال زاده معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی فارس برگزار شد ،تفاهم نامه راه اندازی مرکز مبادله فناوری صنایع کوچک کشور در مرکز تکنولوزی و فناوری ایالت شن جن بین دکتر غلامرضا سلیمانی معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و یانگ مسؤل مرکز تکنولوزی و فناوری ایالت شن جن امضا  شد.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران  راه اندازی مراکز مبادله فناوری و همکاری های اقتصادی صنایع کوچک کشور با کشورهای خارجی را از سیاست های اصلی مدیر عامل این سازمان در راستای تقویت و توانمند سازی صنایع کوچک اعلام کرد و گفت:باتوجه به استقرار بیش از 60کشور دنیا در مرکزفناوری و پارک تکنولوژی شن جن چین،راه اندازی مرکز مبادله صنایع کوچک ایران نیز در این پارک جزء برنامه های این سازمان قرارگرفت.

دکتر غلامرضا سلیمانی افزود:بر اساس این تفاهم نامه ،مقرر شد ساختمانی با امکانات مناسب از طرف پارک تکنولوژی شن جن در اختیار سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران قرارگیرد تا تا با حمایت های این سازمان،مرکز مبادله فناوری جمهوری اسلامی ایران در آینده نزدیک افتتاح و راه اندازی شود.

بر اساس این گزارش،شهر شن جن در جنوب چین به یکی از مهم‌ترین مراکز نوآوری علمی و فناوری پیشرفته و صنایع تولیدی در جهان تبدیل شده است.این شهر در سال‌های گذشته لقب‌هایی چون "کارخانه جهانی"، "سیلیکون ولی جدید"، "کارخانه رؤیایی شهری"را از آن خود کرده است. این شهر با برخورداری از یک سیستم صنعتی کامل، همه عوامل زنجیره تولید فرآورده‌های الکترونیکی را داراست ،به این ترتیب، انتظار می‌رود این شهر به محل تمرکز شرکت‌های بزرگ علمی و فناوری پیشرفته، شرکت‌های تازه تأسیس و نوآوران مستقل تبدیل شود. بسیاری ازشرکت‌های بزرگ چین از جمله هواوی، ZTE، تنسنت (Tencent) در ابتدا از همین شهر فعالیت خود را آغاز کردند. اکنون نیز بسیاری شرکت‌های این شهر در حال رشد و توسعه سریع هستند.

شهر شن جن نخستین شهر چین است که سیاست درهای باز در آن به اجرا آمده و اکنون به شهر بزرگی با بیش از 12 میلیون جمعیت تبدیل شده که در همه زمینه‌‌ها با هنگ کنگ که در نزدیکی آن قرار دارد برابری میکند.

گفتنی است که حدود 90 درصد فرآورده‌های الکترونیکی جهان در شهر شن جن تولید می‌شود. اکنون در این شهر ده‌ها هزار کارخانه ایجاد شده و حدود 5000 مؤسسه عرضه‌کننده محصولات و خدمات یکپارچه و هزاران مؤسسه طراحی فعالیت می‌کنند. همچنین تقریباً تمامی قطعات الکترونیکی مانند چیپ، ال ای دی و صفحه نمایش لمسی در این شهر تولید و عرضه می‌شود

 

 
 
   1396/12/12

Rating: 0/10 ( 0 )
Share