بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
با نگاه آینده پژوهی ظرفیت های مذهبی و جغرافیایی قم را در خدمت تولید و اشتغال قرار دهیم

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی قم گفت: سناریوهای محتمل برای آینده قم را شناسایی کنیم و تهدیدات و نقاط قوت را پیش بینی کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی قم؛ امیر طیبی نژاد در همایش قم آینده و آینده قم که در موسسه آموزش عالی طلوع مهر برگزار شد طی سخنانی با تاکید بر اهمیت برنامه ریزی بلند مدت در کشوراظهارداشت: کوتاه ترین برنامه ریزی در کشورهای دنیا 20 سال است ولی این میزان قالبا در کشور ما 5 سال است که یک برنامه ریزی بسیار کوتاه مدت بحساب می آید.

وی با انتقاد از برخی نگاه های ناامید کننده به قم ادامه داد: استان قم از جهات فرهنگی، دینی، اقتصادی و صنعتی دارای نقاط قوت و ظرفیت های مهمی است که بارگاه مطهر حضرت معصومه(س) و پایتخت جهان تشیع بودن و همچنین شاهراه بودن از جمله پتانسیل ها است.

طیبی نژاد ادامه داد: اگر در نگاه های خودمان پذیرفیتم که نقاط قوت بسیار زیادی در شهر ما وجود دارد، آنگاه با تکیه کردن بر نقاط قوت و داشته‌های گذشته ما را بر آن می‌دارد که با عدم قطعیت که در آینده ممکن است وجود داشته باشد، به دیده بانی آینده خودمان و طراحی سناریوهای آینده بپردازیم.

وی به وجود نیروی انسانی متخصص و جوان در استا را یکی دیگر از مزیت های این استان برشمرد و اضافه کرد: . ما اگر بخواهیم رشد جمعیت و بالا بودن رقم جوان بودن جمعیت خودمان را نگاه داشته باشیم نمی‌توانیم  به اشتغال این جوانان را توجه نکنیم.

وی تصریح کرد: از این منظری که ما اگر بخواهیم یک شهری طراحی کنیم که زیبنده جهان تشیع باشد و بتوانیم خودمان به آن افتخار بکنیم و بتوانیم نگین انگشتری در واقع جهان اسلام بشویم، باید در مقوله اشتغال و به کار گیری نیروی جوان و ساختن آینده آن‌ها بتوانیم خود را نشان دهیم و این مهم بدون چشم انداز، دیده بانی و داشتن سناریوهای متعدد  امکان پذیر نیست.

وی بیان داشت: برهمین اساس باید به گردشگری و صنعت قم و بخصوص صنایع کوچک ومتوسط مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی نگاهی کاربردی بیاندازیم و برای تحقق این امر لازم است نگاهی جدی و کاربردی و نه صرفا شعاری  به جوانان و وضعیت اشتغال آنان داشته باشیم.

طیبی نژاد با مهم خواندن همایش "قم آینده و آینده قم" در تغییر نگرش مدیران و تصمیم گیران کشوری و ایجاد روحیه امید و خودباوری در نسل جوان استان قم بر ضرورت تداوم بخشی و برنامه ریزی و ارائه راهکهار عملیاتی تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: باید سناریوهای محتمل برای آینده قم را شناسایی کنیم و تهدیدات و نقاط قوت را پیش بینی و بر اساس آن برنامه ریزی کنیم.

   1396/12/12

Rating: 0/10 ( 0 )
Share