بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
اختصاص کد تعرفه گمرکی HS برای صادرات سوهان قم برای نخستین بار در کشور

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم، از اختصاص کد تعرفه گمرکی HS برای صادرات سوهان قم برای نخستین بار در کشور با حمایت استاندار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان قم، امیر طیبی نژاد با اعلام این خبر اظهارداشت: یکی از حلقه های مفقوده ای که در بخش صادرات محصولات داخلی مشکلاتی را بوجود آورده بود عدم دسترسی به میزان و همچنین تسریع در خروج تولیدات سوهان بعنوان یک کالای صادراتی است طی سال های گذشته توسط خوشه کسب و کار سوهان مورد شناسایی قرار گرفت.

وی افزود: بعد از بررسی های صورت گرفته مشخص گردید متاسفانه صادرات سوهان قم براساس طبقه بندی ISIC در گروه صنایع مواد غذایی و آشامیدنی صورت می گرفت ولی درطبقه بندی HS  در زیرگروه قند و شکر و شیرینی و شکلات بدون کاکائو که در جای دیگر مذکور نباشد، انجام می شد و کد تعرفه مستقلی برای آن دیده نشده بود.

طیبی نژادبا بیان اینکه مجموعه مدیران استان طی سالیان اخیر و همچنین برنامه های راهبردی سازمان صنایع کوچک بر توسعه بازارهای هدف تولیدات صادرات محور داخلی استوار گردیده است، خاطرنشان ساخت: بعد از طرح موضوع با استاندار قم، مسئله به صورت جدی در دستور کار مسوولان استان قرار گرفت و پیگیری های مناسبی در این زمینه صورت گرفت.

وی گفت: در نهایت در بهمن ماه سال جاری دفتر بررسی و تعیین ارزش و تعرفه گمرک جمهوری اسلامی رسما ایجاد و اختصاص کد تعرفه گمرکی HS برای صادرات سوهان قم را برای نخستین بار در کشور اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قم با اعلام اینکه از این پس صادرات محصول داخلی شیرینی سوغات سوهان قم با کد اختصاصی و به نام همان سوهان از کشور صادر می شود تاکید کرد: اختصاص این کد تعرفه ای دستاوردی مهم برای فعالان خوشه  کسب و کار سوهان در استان قم بود و از سوی دیگر بیانگر اهمیت و تاثیر گذاری فضای همدلی و همکاری مجموعه مدیران استان و به خصوص حمایت استاندار از بخش خصوصی برای حمایت از تولید و عرضه کالای ایرانی در بازارهای جهانی را نشان می دهد.

طیبی نژاد یادآور شد: خوشبختانه طی سالیان اخیر فضای مناسبی برای حمایت از تولید داخلی و بخش خصوصی در استان قم با همکاری مجمع نمایندگان مردم قم در مجلس و مدیران ارشد استان شکل گرفته است که بایستی از این فرصت با نگاه فرا دستگاهی برای پیشبرد برنامه های حمایتی از تولید و اشتغال و همچنین توسعه اقتصادی استان استفاده کرد.

   1396/12/12

Rating: 0/10 ( 0 )
Share