بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
برگزاری سومین جلسه هیات حل اختلاف و داوری سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در شرکت شهرکها ی صنعتی فارس

سومین  و آخرین جلسه امسال  هیات حل اختلاف و داوری سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران  در شرکت شهرکها ی صنعتی فارس برگزار و پرونده های حقوقی صنعتگران بررسی و رسیدگی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی فارس،  مدیرحقوقی و امورقراردادهای  شرکت شهرکهای صنعتی استان فارس از رسیدگی و بررسی به 22 پرونده راکد صنعتگران در شهرکها و نواحی صنعتی فارس خبرداد .

 خالد فتوحی افزود: این پرونده ها در جلسه هیات حل اختلاف و داوری با حضور داور و حکم مرضی الطرفین در دفتر مرکزی شرکت شهرکهای صنعتی فارس بررسی و رسیدگی شد.

 وی افزود:با بررسی این پرونده ها  در نهایت13پرونده  منجر به فسخ قطعی و9پرونده نیزمنجر به  اعطای مهلت شد.

 فتوحی گفت: با برگزاری این جلسه حدود 29 هزار متر مربع زمین در شهرکهای صنعتی که متقاضیان پس از گذشت مهلت قانونی و اخطارهای مختلف و اعطای مهلت مجدد نسبت به ساخت و ساز اقدام نکرده بودند بازپس گیری شد تا به متقاضیانی که توان و شرایط لازم برای ایجاد واحد صنعتی دارند واگذار شود.

 مدیرحقوقی و امورقراردادهای  شرکت شهرکهای صنعتی فارس با بیان اینکه تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فسخ و آزاد سازی آنها از برنامه های مهم است گفت:با واگذاری اراضی راکد به متقاضیان دیگر ؛روند ساخت وساز و اجرای طرحهای صنعتی شتاب میگیرد

وی تصریح کرد:با نظارت بر روند ساخت و ساز واحد های صنعتی و تعیین فرصت قانونی و مهلت  برای ساخت و ساز ،امکان بورس بازی زمین و سوء استفاده افراد سودجو در فضای شهرکهای صنعتی فارس وجود ندارد.

فتوحی  اضافه کرد : شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بر اساس دستورالعمل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و در راستای انجام تعهدات طرف‌های قرارداد، پس از دو مرحله ارسال اخطاریه و تجدید وقت، نسبت به تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فعال نمودن مطلوب اراضی غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در نشست هیأت حل اختلاف و داوری اقدام می‌نماید.

 وی  عدم دریافت پروانه ساختمانی، عدم ساخت و ساز، عدم اخذ پروانه پایان کار، بدهی مالی، بدهی حق شارژ و گاز، انقضاء اعتبار یا ابطال جواز تأسیس و عدم انعقاد قرارداد و تحویل را از جمله موارد تخلف طرف‌های قرارداد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعلام کرد که در جلسات هیأت حل اختلاف و داوری مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 مدیرحقوقی و امورقراردادهای   شرکت شهرکهای صنعتی فارس تعیین تکلیف قراردادهای راکد و غیرفعال از طریق هیأت حل اختلاف و داوری را یک راهکار مفید و تخصصی در برخورد با واحدهای متخلف بدون ارجاع به مراجع قضایی دانست و خاطرنشان کرد: فسخ قراردادهای راکد و غیرفعال در شهرک‌های صنعتی با جدیت دنبال خواهد شد تا به‌واسطه آن، زمین مورد نیاز برای سرمایه‌گذاران واقعی جهت ایجاد واحدهای تولیدی و فرصت‌های شغلی در سطح استان فراهم شود.

 

   1396/12/10

Rating: 5.5/10 ( 10 )
Share