بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
با حضور استاندار مرکزی: جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرک صنعتی ایبک آباد اراک برگزار شد

با حضور  سید علی آقازاده استاندار و برخی مدیران دستگاه های اجرایی استان مرکزی جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در محل شهرک صنعتی ایبک آباد اراک برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی، استاندار در این جلسه گفت: رونق تولید و افزایش اشتغال مهمترین سیاست دولت است و در این راستا می بایست تمامی زیر ساخت ها برای حضور سرمایه گذاران در بخش های مختلف به ویژه شهرک ها و نواحی صنعتی فراهم شود.

سید علی آقا زاده افزود: تامین آب و برق مورد نیاز صنایع تولیدی ضرورت اجتناب ناپذیر است و برق هیچ واحد صنعتی نباید  تا آخر سال به خاطر بدهی قطع گردد.

وی تاکید کرد: تمامی دستگاه های خدمات رسان موظف هستند مجموعه شرکت شهرکها را در خصوص استقرار صنایع و واحد های تولیدی یاری کرده و در این خصوص باید تلاش جدی کنند‌.

مصطفی آمره مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی نیز گفت: هم اینک مساحت  فاز عملیاتی این شهرک به  ۱۸۱ هکتار است که ۹۴ هکتار آن زمین صنعتی می باشد که ۶۸ هکتار آن واگذار شده  است. وی  افزود: همچنین در این فاز عملیاتی  ۲۳۲ واحد  صنعتی  مستقر شده و ۱۴۳ پروانه بهره برداری تا کنون با اشتغال یک هزار و ۸۶۰ نفر صادر شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به فرسوده بودن خط انتقال آب در این شهرک تعویض آن به صورت جدی در دستور کار این شرکت می باشد که انتخاب پیمانکار برای انجام این طرح و تامین آب مورد نیاز برای این شهرک صنعتی در حال انجام می باشد.‌

وی تاکید کرد: طبق  ماده ۸۸ قانون برنامه پنجم  توسعه استقرار صنایع  جدید همگن در زونبندی ها نیاز به استعلام مجد از محیط زیست نبود که با حذف آن در برنامه ششم توسعه مشکلات جدی برای صنایع ایجاد کرده است که می بایست در این خصوص چاره اندیشی جدی شود.

 وی در پایان اظهار داشت: کل اعتبارات عمرانی شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی در سال گذشته ۴۰ میلیارد تومان بوده است که به هیچ وجه پاسخگوی نیاز های استان نیست.

همچنین در این جلسه حسینی مدیر عامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی ایبک آباد گفت: این شهرک با قدمت بالای ۲۸ سال بزرگترین شهرک شهر اراک است که با گذشت زمان زیر ساخت های آن شامل خطوط انتقال آب، پیاده رو ها، خیابان ها فرسوده شده و نیازمند تعمیرات اساسی می باشد .

وی تاکید کرد: مسوولان می بایست ایجاد زیر گذر ورودی شهرک را با توجه به تردد کامیون های حمل مواد آتش زا و حساس هر چه سریعتر آغاز کنند چرا که این مهم یکی از نیاز های اصلی شهرک می باشد. وی نبود اورژانس،مهمانسرا، واحد آتش نشانی مجهز را از دیگر مشکلات شهرک عنوان و خواستار همکاری همه دستگاه های اجرایی برای حل آن شد .

حسینی در پایان گفت: هم اینک واحدهای صنعتی در بحث معافیت های مالیاتی با مشکلات زیادی رو به رو هستند که باید در این خصوص نیز چاره اندیشی شود.

 

   1396/12/10

Rating: 5.5/10 ( 20 )
Share