بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
تشریح بسته های تشویقی برای جذب نیروی کار واجد شرایط معرفی شده از سوی بنیاد شهید و امورایثارگران و کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) در واحد های تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی فارس

در نشست مشترک مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس ، مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران و نیز نمایندگان اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و کمیته امدادامام خمینی (ره)فارس  در خصوص بهره گیری از ظرفیت های تفاهم نامه های منعقد شده برای حمایت از کارآفرینان وایجاد  اشتغالزایی تاکیدشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس در این جلسه که در دفتر مدیرعامل این شرکت برگزارشد،برتشکیل کمیته مشترک باعضویت نمایندگان این نهادها بمنظور پیگیری اجرایی شدن تفاهم نامه های اشتغالزایی و نحوه استفاده کارآفرینان از مزایای موجود تاکیدشد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان فارس در این جلسه با اشاره به انعقاد تفاهم نامه های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بنیاد شهید و امورایثارگران و کمیته امداد حضرت امام (ره) بمنظور استفاده حداکثری از ظرفیت سازمان صنایع کوچک  و شرکت های استانی شهرک های صنعتی برای دستیابی به اشتغال پایدار کارجویان مستعد تحت پوشش کمیته امداد وافراد معرفی شده توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت:در این تفاهم نامه ها مشوق ها و مزایایی نظیر برای کارآفرینان در نظر گرفته شده است.

وی افزود:شرکت شهرک های صنعتی دراین تفاهم نامه  ها متعهد به تسهیل و تخفیف در واگذاری اراضی و انتقاد قراردارد حق بهره برداری ونیز اعمال مشوق ها برای  استقرار واحدهای صنعتی ، تولیدی ، توزیعی ، خدماتی و تجاری در شهرک ها و نواحی صنعتی به ایثارگران معرفی شده توسط بنیاد شهید و نیزمددجویان واجد شرایط کمیته امداد شده است.

احد فتوحی افزود:همچنین بر اساس این تفاهم نامه ها شرکت شهرک های صنعتی ، متعهد به بستر سازی برای معرفی کارجویان واجد الشرایط این نهادها به کارخانجات و واحد های صنعتی که متقاضی جذب نیرو هستند شده است.

 وی با بیان اینکه براساس این تفاهم نامه ها ، بسته های تشویقی  برای جذب نیروی کار واجد شرایط این نهادها، پیش بینی شده است گفت:تخصیص بسته های تشویقی نظیر پرداخت حق بیمه سهم کارفرما طی دو سال (سال اول ۱۰۰درصد و سال دوم ۵۰ درصد تا سقف حداقل حقوق تعیین شده شورای عالی کار) به کارفرمایانی که نیروهای معرفی شده از سوی کمیته امداد را جذب کنند و نیز پرداخت 5سال حق بیمه سهم  کارفرما توسط بنیاد شهید به واحد هایی که افراد معرفی شده توسط این نهاد را بکارگیرند از مهمترین مشوق های درنظرگرفته شده است.

فتوحی در ادامه بر لزوم ارائه آموزش های فنی و مهارتی متناسب با نیاز واحد های سنجی به کارجویان معرفی شده توسط این نهاد ها تاکید کردوگفت:با توجه به تعامل مناسب با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ،هزینه برگزاری این دوره های آموزشی نیز ازمحل اعتبارات آموزشی تامین و پرداخت خواهدشد.

دراین جلسه مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز بر تعامل و همکاری و بهره گیری از ظرفیت ها به منظور اشتغالزایی ایثارگران در شهرک ها و نواحی صنعتی استان فارس تاکیدکرد.

رجبعلی راهی  اظهار داشت: براساس ماده 31 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، در صورتی که هر واحد صنعتی اقدام به استخدام و به کارگیری افراد ایثارگر یا تحت پوشش بنیاد شهید نماید، از تشویقات و تسهیلات پیش بینی شده بهره مند می‌شود.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس گفت: این تسهیلات با تصویب کمیته فنی مستقر در بنیاد شهید و امور ایثارگران به کارفرمایان و واحد‌های صنعتی و تولیدی پرداخت می‌شود.

راهی  پرداخت یارانه حقوق و دستمزد، وام و کاهش مالیات را از دیگر موارد این بسته تشویقی عنوان کرد و افزود: مدیران واحدهای صنعتی می‌توانند با مراجعه به بنیاد شهید ضمن اطلاع از جزئیات بسته تشویقی نسبت به اعلام نیاز و تأمین نیروی انسانی متخصص خود اقدام کنند.

وی همچنین با اشاره به ایجاد اشتغال هدف‌گذاری شده در راستای اجرای سیاست‌های «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» گفت: این فرصت برای واحدهای صنعتی فعال فراهم شده تا با به‌کارگیری نیروهای جویای کار خانواده ایثارگران از طریق بنیاد شهید بتوانند از معافیت‌های در نظر گرفته شده در ماده ۳۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران در پرداخت هزینه‌های بیمه و مالیات استفاده کنند.

این مقام مسئول همچنین بر همکاری این نهاد بمنظور برگزاری دوره های آموزشی فنی و مهارتی برای ارتقای توان علمی، فنی و مهارتی کارجویان ایثارگر تاکیدکرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس بیان کرد: به منظور تشویق کارفرمایان و کارگاه های بخش خصوصی به جذب ایثارگران فاقد شغل و درآمد، دولت موظف است کارفرمایان کارگاه ها را که با هماهنگی بنیاد پس از اخذ تعهدات لازم و انعقاد قراردادی که بین تعهدات طرفین باشد اقدام به جذب نیرو در راستای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود می نمایند مشمول تحقیقات و تسهیلاتی به شرح ذیل قرار دهد.

راهی عنوان کرد: در این صورت، حق بیمه سهم کارفرما برای جانبازان و آزادگان و فرزندان شاهد به میزان صددرصد و سایر مشمولان موضوع ماده (29) این قانون به میزان پنجاه درصد حداقل به مدت پنج سال توسط بنیاد پرداخت می شود و مالیات کارفرمایان این گونه کارگاه ها  نیز از طریق احتساب یکصد و پنجاه درصد حقوق پرداختی به ایثارگران جدید الاستخدام به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی به مدت پنج سال کاهش می یابد.

وی ادامه داد: کارفرمایانی که اقدام به جذب و استخدام افراد موضوع ماده ( 29 ) این قانون حداقل به پنج سال می نمایند تا مدت هجده ماه از هفتاد و پنج درصد یارانه حداقل حقوق و دستمزد ، موضوع ماده (42) قانون کار بر حسب نوع شغلی که در اختیار آنان قرار خواهد گرفت بهره مند می شوند .

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در راستای اجرای مفاد بندهای الف ، ب و ج ماده 31 قانون فوق ، این بنیاد اقدام به انعقاد تفاهیم نامه همکاری سه جانبه ای با وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و انجمن های صنفی دفاتر مشاوره و کاریابی های غیر دولتی سراسر کشور ایثارگران جویای کار این بنیاد به کارفرمایان اقدام و به ازاء به کار گیری هر یک از آنان مبلغ 4 میلیون و 500 هزار ریال با شرایط مندرج در متن تفاهم نامه دریافت خواهند نمود .

راهی گفت: مشمولین فاقد شغل و در آمد واجد شرایط شغل مورد نظر ماده 29 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران شامل فرزندان شهدا ، جانبازان ، همسر و فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر ، آزادگان و همسر و فرزندان آنها می شوند.

   1396/12/8

Rating: 5.5/10 ( 10 )
Share