بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری کشور خبر داد: موافقت با صدور ضمانت نامه برای همه پرونده های درخواستی خراسان جنوبی

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری کشورگفت: با  تمام درخواست هایی که در نوبت صدور ضمانت نامه سرمایه گذاری در حوزه صنعت استان هستند موافقت می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی, مقیسه در بازدید از چند واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک صنعتی بیرجند اظهار داشت: محور کار این صندوق کمک به واحدهای مناطق کمتر توسعه یافته است.

وی از تعیین تکلیف پرونده های منتظر دریافت ضمانت نامه در استان خبر داد و یادآور شد: در این سفر تمام پرونده هایی که از گذشته به این صندوق ارجاع شده و در نوبت صدور ضمانت نامه بانکی بوده اند تعیین تکلیف شده و به زودی ضمانت نامه آن ها صادر خواهد شد.

وی در مورد سخت گیری های بانک ها برای پذیرفتن ضمانت نامه ها از سرمایه گذاران، اظهار کرد: صندوق ضمانت سرمایه گذاری در ایران عمر کوتاهی دارد و بانک ها هم با ذی نفعان بر اساس ضوابط خود وارد فعالیت می شوند و این که در مسیر ارائه تسهیلات نگاه سخت گیرانه با همه صندوق ها و حتی ادارات و نهادهای دولتی دارند و برای تعامل باید به یک اطمینان خاطر برسند.

وی گفت: در گذشته تعداد بانک هایی که با این صندوق قرارداد داشتند کم بود اما به تازگی با 18 بانک قرارداد تفاهم منعقد کرده ایم و هر یک از این بانک ها بخواهد به سرمایه گذار تسهیلات بدهد ضمانت نامه این صندوق را می پذیرد.

وی با بیان این که بانک ها برای اخذ وثیقه نگاه تجاری دارند، افزود: صندوق محل اجرای طرح را در رهن خود گرفته و ضمانت نامه صادر می کند و اگر واحد با این مکانیزم به ما مراجعه کند مشکلی نیست اما مشکل از جایی شروع می شود که برخی از واحدها سند محل اجرای طرح خود را در گذشته در رهن بانک دیگری قرار داده اند و وثیقه ندارند و در این مواقع ما حداقل وثایق را باید بگیریم.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری کشور تاکید کرد: سعی بر این است که درصد درخواست وثایق ملکی را کم شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی هم در این بازدید تعداد ضمانت نامه های صادر شده از سوی این صندوق برای واحدهای صنعتی در خراسان جنوبی را 9 فقره اعلام و اظهار کرد: این ضمانت نامه ها 4.5 میلیارد تومان تسهیلات را برای واحدهای تولیدی استان تضمین کرده است.

عباس جرجانی افزود: واحدهای تولیدی استان کمترین مشکل را در بازپرداخت تسهیلات به بانک ها داشته اند.

 

   1396/12/8

Rating: 5.5/10 ( 10 )
Share