بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
قم بعنوان یکی از مزیت های سرمایه گذاری و صنعتی کشور شناخته می شود

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، توسعه روزافزون بخش تولید و صنعت در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی استان را سبب مطرح شدن قم بعنوان مزیت سرمایه گذاری و صنعتی کشورارزیابی کرد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان قم، احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرعامل و معاونین شرکت شهرک های صنعتی قم طی سخنانی با تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در ایجاد زیرساختها و جذب سرمایه گذاری، اظهارداشت: نیاز امروز کشور فراهم کردن فرصتهای شغلی برای جوانان است.

وی با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان قم همواره با تمام ظرفیت در اختیار خود بدنبال حمایت از اقدامات اشتغال زا هستند، گفت: خوشبختانه هماهنگی و همکاری خوبی بدور از حاشیه سازی در بین مدیران استان در این بخش وجود دارد و همگی بدنبال پیشرفت استان می باشند.

عضوهیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به وجود شهرک ها و نواحی صنعتی استان و توسعه روزافزون آنها اشاره و خاطرنشان ساخت: امروز شاهد هستیم که هزاران نفر از جوانان استان در سطح شهرک ها ونواحی صنعتی مشغول به کار هستند و این نشانگر این است که قم در حال قرار گرفتن در کنار استانهای بزرگ و صنعتی کشور است.

وی با تاکید بر جایگاه فرهنگی، دینی و علمی قم تصریح کرد: خوشبختانه در کنار ظرفیت های علمی و مذهبی استان به صورت مناسبی به مسائل اشتغال جوانان توجه شده است و این توجه باید بیش از گذشته ادامه داشته باشد و به گونه ای کار شود که طی سه سال آینده آمار میزان بیکاری استان به یک جایگاه قابل قبولی برسد.و مدیران استان هر قدمی که در این راستا بردارند نمایندگان نیز ده ها برابرآن حمایت خواهند کرد.

نماینده مردم قم، توسعه صنعت، تولید و اشتغال در استان را با گذشته متفاوت ارزیابی کرد و افزود: با توسعه صنعت قم امروز استان  با توجه به پتانسیل ها و فرصت های منحصر به فردی که دارد در برخی از تولیدات صنعتی بعنوان هاب کشوری مطرح شده است.

وی به ظرفیت ها و مزایای شهرک های صنعتی قم برای سرمایه گذاری اشاره و تاکید کرد: باید سرمایه گذاران و بخش خصوصی را از معافیت های مالیاتی شهرک های صنعتی استان بالاخص معافیت 13 ساله شهرک های صنعتی مستقر در مناطق کمتر توسعه یافته استان، مطلع کرد زیرا آنها بدنبال این فرصت ها می گردند.

امیرآبادی قرار گرفتن در کنار پایتخت کشور بعنوان یک بازار مصرف بزرگ، همجواری با فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) و اتوبان قم - تهران و قرار گرفتن در مسیر قطار سریع السیر را از دیگر مزیت های فوق العاده سرمایه گذاری استان برشمرد و یادآور شد: ما در کشور کمتر استانی را داریم که این همه ظرفیت و پتانسیل را در کنار هم داشته باشد.

وی اضافه کرد: تمام این ظرفیت ها سبب شده تا فضای مناسبی پیش روی مسئولان برای جذب سرمایه های سرمایه گذاران قرار داده شود، لذا باید با صدور مجوزهای لازم در کمترین زمان، ارائه تسهیلات مورد نیاز، ایجاد و تامین زیرساخت ها در کوتاه زمان ممکن و همراهی کردن با بخش خصوصی،   زمینه جذب سرمایه گذاری را در عمل فراهم کنیم.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنان خود، توجه به اهلیت متقاضیان سرمایه گذاری را مورد توجه قرار داد و گفت: حال که همه مسوولان بدنبال سرمایه گذاری هستن  بدنبال آن هستیم تا شرایط مناسب برای توسعه تولید و اشتغال فراهم کنیم بایستی مراقب بود تا این سرمایه ها بدلیل عدم توانایی افراد راکد نماند و در همین راستا مجلس بدنبال ایجاد ساختارهایی است که بتوان از معطل ماندن سرمایه های بخش تولیدو اشتغال کشور جلوگیری کرد.

وی همچنین به نیاز استان به صنایع بزرگ و مادر اشاره وبیان داشت: خوشبختانه با زیرساخت هایی که در قم فراهم شده است امکان استقرار صنایع مادر وجود دارد از سوی دیگر صنایع بزرگ ضمن ایجاد فرصت های شغلی مناسب، سبب رونق و توسعه صنایع پایین دستی و صنایع کوچک ومتوسط نیز می شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به مسئله تامین زیرساخت، بعنوان عاملی مهم و تاثیر گذار در جذب بالای سرمایه گذاری صورت گرفته در شهرک ها و نواحی صنعتی قم پرداخت و گفت: طی سالیان اخیر با کمک همه مدیران و دست اندرکاران استانی و کشوری و پیگیری های مجمع نمایندگان قم اقدامات خوبی در زمینه تامین زیرساخت های شهرک های صنعتی استان صورت گرفته است ولی نیاز سرمایه گذاری ما بیش از این است و نمایندگان، این نیازها را تا زمان رفع به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.

امیرآبادی در بخش دیگری از سخنان خود فعالیت در بخش تولید، صنعت و اشتغال در شهرک های صنعتی را به مثابه جهاد در جبهه مقدم جبهه برشمرد و خاطرنشان ساخت: امروز همانگونه که رهبر انقلاب در هر شرایطی تاکید می کنند، اشتغال و تولید بالاترین نیاز و از سوی دیگر عبادت بحساب می آید.

وی ادامه داد: شما در خط مقدم جبهه و جنگ تولیدی و اقتصادی در مقابل دشمنان و بدخواهان ملت ایران و در سنگر خدمت به میهن تلاش می کنید، اجازه ندهید حتی یک واحد صنعتی و تولیدی از کار بایستد و یا حتی نیمه فعال شود، امروز خداوند این فرصت خدمت گذاری به ملت را به ما داده است و قطعا دائمی هم نیست ولی وظیفه خود بدانیم تا آخرین لحظه ای که در این سنگر هستیم باید بجنگیم و بدانید که این کارها از درگاه خداوند پنهان نیست.

امیر طیبی نژاد مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قم نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از آخرین اقدامات و دستاوردهای شرکت شهرک های صنعتی قم در سال 96 به نیازهای زیرساختی شهرک های صنعتی قم اشاره و اظهارداشت: با روند و سرعت سرمایه گذاری رو به جلو در سطح شهرک های صنعتی قم لازم است همه دستگاه های خدمت رسان به فعالان بخش تولید و صنعت بیش از گذشته ما را یاری نمایند تا دچار مشکل و یا کمبود نشویم.

   1396/12/7

Rating: 0/10 ( 0 )
Share