بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
تجلیل از واحد صنعتی مستقر در شهرک صنعتی بزرگ شیراز بعنوان صادرکننده برتر صنایع کوچک کشور

واحد صنعتی مستقر در شهرک صنعتی بزرگ شیراز بعنوان صادرکننده برتر صنایع کوچک کشور انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس، در همایش تقدیر از صادرکنندگان برتر صنایع کوچک که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و نیز جمعی از صادرکنندگان صنایع کوچک در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد از واحد صنعتی پارس خوشه پرداز مستقر در شهرک صنعتی بزرگ شیرازبعنوان صادرکننده برتر صنایع کوچک کشور تجلیل شد.

این واحد صنعتی که اولین  تولید کننده نشاسته اصلاح شده کشور است برای نخستین باردرکشور موفق به صادرات نشاسته گلوتن گندم و سایر نشاسته های اصلاح شده به خارج از کشور شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در حاشیه این مراسم از تحقق هدف گذاری 124 میلیون دلاری صادرات صنایع کوچک و متوسط در  استان در 11ماهه امسال  خبر داد.

احد فتوحی گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان و وجود پتانسیل‌های صنعتی و فعالیت کنسرسیوم‌ها و تشکل‌های صادراتی، امسال صادرات صنایع کوچک در مقایسه با سال گذشته 4برابر رشد داشته است.

‌وی افزود: بازاریابی در کشور‌های جدید هدف صادراتی و اعزام فعالان صنعتی به نمایشگاه‌های معتبر خارجی از برنامه‌هایی است که با حمایت‌های این شرکت، و با اختصاص یارانه به واحد های صنعتی به طور ویژه در حال انجام است.

فتوحی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی و بخش دولتی نیز در تحقق افزایش میزان صادرات نقش مهمی برعهده دارند، ادامه داد: جلسات مختلف با دستگاه‌های اجرایی مرتبط برای رفع موانع صادراتی و تسهیل در امور صادرات برگزار و در این زمینه با تعامل موجود در استان گام‌های موثری برداشته شده است.

وی اظهار داشت: ۱۴ خوشه صنعتی و کسب و کار  با رویکرد صادرات محور در استان فارس شناسایی شده و از این تعدادکار مطالعات امکان سنجی ۹ خوشه به پایان رسیده و ۵ خوشه نیز اجرایی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به فعالیت کنسرسیوم‌های صادراتی فرش دستباف، گلاب و عرقیات گیاهی، سنگ شمال و رب گوجه و شوریجات در استان فارس و نقش این کنسرسیوم‌ها درافزایش و تسهیل امور صادراتی، افزود: این کنسرسیوم ها در زمینه  رفع موانع و مشکلات وایجاد تعامل و هم‌افزایی و مشارکت در کارگروهی زمینه افزایش صادرات را فراهم کرده اند.

فتوحی با بیان اینکه بیش از 94 درصد از صنایع استان را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند از مهم‌ترین مشکلات اغلب این صنایع را ضعف در مدیریت صادرات، عدم تخصصی بودن این امر و نبود استراتژی لازم در بخش صادرات اعلام کرد و گفت: امسال برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی مدیریت صادرات برای صنایع کوچک و متوسط در اولویت برنامه‌های آموزشی قرارگرفت  و در این زمینه هزینه‌های این دوره‌ها به صورت یارانه به واحد های صنعتی  پرداخت شده است.

مدیر عامل واحد صنعتی پارس خوشه پردازنیز با بیان اینکه این مجموعه صنعتی  بعنوان نخستین واحد تولید نشاسته اصلاح شده درکشور، با سرمایه گذاری افزون بر 62میلیارد ریالی درشهرک صنعتی بزرگ شیراز راه اندازی شده است گفت:در این مجموعه صنعتی ظرفیت تولید سالانه 6هزارتن انواع نشاسته اصلاح شده فراهم شده است.

محمد رضا کشتکاران با بیان اینکه نشاسته در بیش از 100رشته صنعتی نظیر صنایع مختلف غذایی ،سلولزی ،کاغذ و کارتن و پانل های گچی کاربرد دارد گفت:این مجموعه صنعتی 20نوع نشاسته را براساس تقاضای صنایع مختلف از مواد اولیه گندم،ذرت و سیب زمینی تولید و به بازارعرضه می کند.

وی اضافه کرد:این واحد صنعتی با دارابودن خطوط تولید مجهز و با انجام فرآیندهای مختلف فیزیکی و شیمیایی انواع نشاسته های اصلاح شده را براساس نیاز بازارمصرف تولیدمی کند.

کشتکاران در ادامه از صادرات 3میلیون دلاری محصولات این کارخانه به کشورهایی نظیر ترکیه،ارمنستان،کره جنوبی و ترکمنستان خبردادوگفت:این واحد صنعتی نخستین صادرکننده نشاسته گلوتن گندم درکشور نیز محسوب می شود.

 

   1396/12/5

Rating: 0/10 ( 0 )
Share