بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
جلوگیری از تمرکز صنعت در جنوب تهران با تشریح ظرفیتهای غرب استان

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران با اشاره به زمین ۸۰۰ هکتاری برای ساخت شهرک صنعتی دولتی در صفادشت ملارد اظهار کرد: در غرب استان تهران دو مصوبه ساخت شهرک صنعتی صفادشت و ملارد وجود دارد که برای ساخت هر کدام از آنها مکان‌یابی شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی تهران، قنبری افزود: زمین مورد نیاز برای ساخت این شهرک تامین شده و کارگروه آمایش و زیربنایی و شورای برنامه‌ریزی نیز اقدام‌های لازم را انجام داده‌اند. اما بحث دریافت مجوز کمیته ماده ۲ زیست‌محیطی مانده و امید هست این مجوز نیز تا آخر امسال دریافت شود و عملیات ساخت این شهرک‌های صنعتی در صفادشت و ملارد آغاز شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران تصریح کرد: برای ساخت شهرک صنعتی صفادشت زمینی به مساحت ۸۰۰ هکتار اختصاص یافته و انتظار هست ۶۰۰ هکتار زمین صنعتی در این شهرک آماده‌سازی و به متقاضیان واگذار شود.

جنوب تهران مرکز ثقل نشود

قنبری تاکید کرد: ساخت شهرک‌های صنعتی در غرب تهران برای جلوگیری از مرکز ثقل بودن جنوب استان تهران در استقرار واحدهای صنعتی هدف‌گذاری شده است. غرب استان تهران ظرفیت استقرار واحدهای صنعتی و جلوگیری از تمرکز صنعت در جنوب تهران را دارد. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران یادآوری کرد: در شعاع ۱۲۰ کیلومتری شهر تهران فقط صنایع سبز و «های‌تک» امکان استقرار دارند بنابراین با توجه به سختگیری‌های سازمان حفاظت محیط‌زیست فقط تا رده چهارم صنایع دسته‌بندی شده امکان استقرار در شهرک صنعتی صفادشت خواهد بود.

گفتنی است هدف از ساخت شهرک‌های صنعتی شهریار، ملارد و صفادشت، انتقال صنایع غرب تهران است. دو شهرک صنعتی موسوم به دهک و صفادشت با ۵۰۰ واحد تولیدی فعال از ظرفیت‌های ویژه شهرستان ملارد به شمار می‌روند در حالی که حدود ۴۰۰ واحد تولیدی در ویلای جنوبی و مناطقی مانند قبچاق در غرب تهران فعالیت می‌کنند که به صورت لکه‌ای در این پهنه جغرافیایی پراکنده شده‌اند. تکمیل و به بهره‌برداری رساندن شهرک‌های صنعتی در غرب استان تهران در کمترین زمان یکی از الزامات ویژه این منطقه از غرب تهران است که نقش موثری در رونق تولید و اقتصاد ایفا می‌کند اما راه‌اندازی نهایی آن مستلزم مدت‌زمان بسیاری است و بعید به نظر می‌رسد در کوتاه‌مدت بتوان برای راه‌اندازی آن اقدام کرد

 

   1396/12/2

Rating: 0/10 ( 0 )
Share