بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
استان اصفهان رتبه نخست تعداد و مساحت شهرک های صنعتی در کشور

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان با اشاره به توسعه شهرکها صنعتی در سطح استان  گفت :  اصفهان با وجود حدود ۷۸ مصوبه شهرک صنعتی رتبه یک در تعداد و مساحت شهرک های صنعتی در کشور را دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان، محمد جواد بگی تصریح کرد:  در حال حاضر از ۷۸ مصوبه، ۷۰ مصوبه با مساحتی بالغ بر ۱۲۵۰۰ هکتار اجرایی شده است که علاوه بر این تعداد، شهرک های صنعتی
محمود آباد، تیران، ابتکار سایپا، فولاد، برسیان و ناحیه صنعتی کرون نیز با مساحتی حدود 2000 هکتار توسط بخش خصوصی ایجاد و به بهره برداری رسیده است و شهرکهای صنعتی خصوصی پارس زاگرس کویر کاشان، نقش جهان لنجان و چرمشهر نیز در شرف اخذ مجوزهای لازم و بهره برداری می باشند.

وی افزود: دراین استان بالغ بر 9 هزار واحد صنعتی دارای مجوز بهره برداری موجود بوده که ازاین تعداد، بیش از 55 درصد این واحدها یعنی بالغ بر 5 هزار واحد صنعتی داخل شهرک ها و نواحی صنعتی استان قرار دارد که طبق نتایج آخرین تحقیقات انجام شده، 10 درصد از این واحدها از توان صادراتی مطلوبی برخوردار بوده و 30 درصد نیز فعالیت مناسبی دارند و 40  درصد دیگرنیز زیر ظرفیت اسمی فعالیت می کنند.

 مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان سهم واحدهای صنعتی راکد را 20 درصد از کل واحدهای موجود عنوان کرد و گفت: با توجه به برنامه های ویژه سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در صدد پیگیری راه اندازی مجدد این واحدها بر اساس رویه های جاری سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران خواهیم بود.

محمد جواد بگی ایجاد رویکرد صادرات محوری، رقابت پذیری و همچنین استفاده از فناوری های روز به همراه ارتقاء سطح دانش نیروی انسانی را از راهکارهای اصلی موفقیت شرکت ها در فضای رقابتی امروزی ذکر کرد.  

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان تصریح کرد: صنایع کوچک و متوسط ۹۲ درصد صنایع کشور را تشکیل می دهد و سهم بالایی درایجاد اشتغال دارد  و به منظور اشتغالزایی بیشتر و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ناگزیر به حمایت از این بخش خواهیم بود.

 

   1396/11/30

Rating: 0/10 ( 0 )
Share