بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
ارتقای توان تولید و توسعه بازارهای صادراتی صنایع غذایی مستقر در شهرک های صنعتی فارس

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس ازبیستمین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی، ماشین آلات بسته بندی و صنایع وابسته بازدید و با شرکت کنندگان در این نمایشگاه درخصوص مسائل مربوط به تولید و صادرات و بسته بندی مواد غذایی به بحث و تبادل نظر و گفتگوپرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس در این نمایشگاه ،80 شرکت در زمینه فعالیت تولید انواع مواد غذایی، کارخانجات تولید کنسرو، ادویه ، نوشیدنی،کلوچه، کیک و لبنیات و تولید و واردات انواع ماشین آلات پخت، دیگ بخار، روغن گیری و انواع ماشین آلات بسته بندی به ارائه توانمدی های خود پرداخته اند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این نمایشگاه صنایع غذایی را از مزیت های عمده در شهرک های صنعتی استان اعلام کردو گفت: حدود ۲۰ درصد واحدهای بهره‌بردار در شهرک‌های صنعتی در بخش صنایع غذایی فعالیت می‌پردازند و ظرفیت مناسبی در این بخش ایجادشده است.

احد فتوحی در نخستین جشنواره تخصصی توانمندی‌های صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی استان فارس اظهار داشت: بر اساس آمارها از شمار واحدهای فعال در شهرک‌های صنعتی استان 350 واحد  در بخش صنایع غذایی و آشامیدنی و دارویی  به فعالیت می‌پردازد که این واحدها نقش مؤثری در تولید ملی و اشتغال ایفا کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: در استان فارس با ایجاد 61 شهرک صنعتی فعال، بستر مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاری، استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی و درنتیجه اشتغال‌زایی و افزایش سرانه صنعتی  فراهم‌شده است.

فتوحی تصریح کرد: صنایع غذایی از مهم‌ترین صنایعی است که در برخی از شهرک‌های صنعتی  استان ظرفیت ایجاد و توسعه دارند و از سرمایه‌گذاران حمایت می‌شود.

وی ادامه داد: وجود واحدهای شاخص کشور درزمینه‌ی صنایع غذایی و نیز وجود کارخانه‌ها متعدد صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در فارس سبب شده این استان از ظرفیت مناسبی نیز برای صادرات در این بخش برخوردار باشد.

فتوحی بابیان اینکه از 5 خوشه صنعتی فعال در استان فارس سه خوشه گلاب و عرقیات گیاهی میمند فارس، رب گوجه و شوریجات و خرمای جنوب در حوزه صنایع غذایی مشغول به فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: تشکیل خوشه‌ها و کنسرسیوم‌های صادراتی نقش مهمی در ارتقای صادرات و توجه به تولید محصولات کیفی و ایجاد هم‌افزایی واحدهای صنعتی داشته است.

وی بیان کرد: امیدواریم با تداوم سیاست‌های دولت واحدهای صنعتی صنایع غذایی و آشامیدنی بتوانند نقش مؤثر خود را در تولید، صادرات و ایجاد اشتغال پایدار به‌خوبی ایفا کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس ایجاد مراکز تجاری در کشورهای هدف صادراتی  و حمایت از حضور فعالان صادراتی در نمایشگاه‌های بین‌المللی را از اقداماتی  اعلام کرد که درزمینه‌ی حمایت از فعالان صنایع غذایی شهرک‌های صنعتی انجام می‌شود.

 

   1396/11/29

Rating: 0/10 ( 0 )
Share