بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
در دهه فجر امسال؛ 375 واحد تولیدی در حوزه صنایع کوچک افتتاح شد

به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر 375 واحد تولیدی در حوزه صنایع کوچک با سرمایه گذاری 3 هزار و 500 میلیارد تومان و اشتغالزایی بیش از 12 هزار نفر به بهره برداری رسید.

 به گزارش روابط عمومی، صادق نجفی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در پانزدهمین جشنواره تولید ملی _افتخار ملی که در مرکزهمایش های بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و با حضور جمع کثیری از تولید کنندگان و مسئولین کشوری برگزار شد، با اعلام این مطلب گفت: در حال حاضر 85 هزار واحد تولیدی و صنعتی در کشور وجود دارد که 41 هزار واحد در  شهرک های صنعتی مستقر هستند.

وی افزود: در سال جاری 16 هزار تقاضا برای احداث واحدهای تولیدی دریافت کرده ایم.

نجفی ادامه داد: برای رونق و رشد تولید کشور باید زنجیره ها و خوشه ها را تقویت کنیم چرا که بخش عمده ای از مشکلات حلقه های مفقوده ای است که نتوانسته زنجیره ها را به هم متصل کند.

وی گفت: برای رونق و رشد تولید کشور ضروری است، مدیریت جهادی صورت گیرد. ایران از بازار بزرگی برخوردار است و می توانیم از ظرفیت کامل مردم برای توسعه صنایع استفاده کنیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است، ادامه داد: همه مشکلات کشور به سبب مسائل مالی نیست، بلکه برخی گره ها را تولیدکنندگان فاقد عشق به تولید و همچنین کاغذبازی های اداری ایجاد کرده است.

نجفی مدل مثلثی توسعه صنایع کوچک و متوسط را یادآوری و بیان کرد: تامین مالی صنایع کوچک و متوسط در راس این مثلث قرار دارد و در یک ضلع تامین سرمایه در گردش و در ضلع مقابل توسعه و ایجاد بازار است.

وی تاکید کرد: باید بتوانیم بازار را برای پذیرش تولید داخلی مهیا کنیم.

 

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان صنایع کوچک  شهرکهای صنعتی ایران وخانه صنعت،معدن وتجارت ایران

 در حاشیه این همایش تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان صنایع کوچک  شهرکهای صنعتی ایران وخانه صنعت،معدن وتجارت ایران در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری به اجرای اصل 44 قانون اساسی به منظور توسعه و تقویت نقش بخش خصوصی  در اقتصاد ملی منقد شد.

 این تفاهم نامه در  6ماده با محوریت تدوین استراتژی  توسعه صنایع کوچک کشور و نهادهای پشتیبان  آن ها ،ارتقا بهره وری این صنایع و همچنین کاهش هزینه های معاملاتی  از طریق بهبود فضای کسب وکارکشور بین صادق نجفی معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت و سید عبدالوهاب سهل آبادی رییس خانه صنعت،معدن وتجارت به امضا رسید.

براساس این تفاهم نامه  دو مجموعه در زمینه افزایش نقش بخش خصوصی در تصمیم سازی ها وتصمیم گیری های  مربوط به صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران، ساماندهی بنگاه های کوچک ومتوسط صنعتی و نهادهای پشتیبان آن ها در قالب خوشه های صنعتی و همچنین تدوین سیاست های  حمایتی  ومشوق های مربوط به صنایع کوچک ونهادهای پشتیبان همکاری خواهند کرد.

همچنین به موجب این تفاهم نامه طرفین  نسبت به ایجاد ارتباط مستمر و فعال فرهنگی ، اطلاعاتی و علمی متقابل و هچنین ایجاد بانک اطلاعاتی از سیاست های حمایتی کشورهای صنعتی  از صنایع کوچک اقدام خواهند کرد.

 

   1396/11/29

Rating: 0/10 ( 0 )
Share