بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
انعقاد 1460قرارداد بین شرکت های مشاورمستقر در مرکز خدمات کسب و کار و شهرک فناوری صنایع شیمیایی شیراز با واحد های صنعتی

در بازدید نماینده سازمان برنامه و بودجه کشور و نیز کارشناسان معاونت صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از مرکز خدمات کسب و کار و شهرک فناوری صنایع شیمیایی شیراز برتوسعه و تقویت فعالیت های این مرکز از طریق اختصاص اعتبارات ملی تاکیدشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس در این بازدید که مدیرعامل و معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی فارس نیز حضورداشتند ،شرکت کنندگان ضمن بازدید از بخش های مختلف مرکز خدمات کسب و کار و شهرک فناوری صنایع شیمیایی شیرازدرجلسه با مشاوران و شرکت های فنی و مهندسی حاضر در مرکز به بررسی ظرفیت ها ،توانمدی ها و نحوه فعالیت واحد های مشاوره ای آشناشدند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در این جلسه بر لزوم تخصیص اعتبارات ملی بمنظور تکمیل زیرساخت‌ها در نخستین شهرک فناوری صنایع شیمیایی کشور در شیراز تاکید کرد

احد فتوحی  با اشاره به این‌که این شهرک صنعتی آماده جذب سرمایه‌گذاران است اظهار داشت: شهرک فناوری صنایع شیمیایی  با هدف ایجاد بستر مناسب برای استقرار شرکت‌های فنی، مهندسی و مشاوره‌ای به صنایع پائین‌دستی شیمیایی، نفت، گاز و پتروشیمی راه‌اندازی شده است.

وی افزود: در حال حاضر ساختمان مرکز خدمات کسب‌وکار شهرک فناوری صنایع شیمیایی راه‌اندازی و به بهره‌برداری رسیده و طراحی شهرک برای استقرار واحدهای مرتبط با صنایع شیمیایی نیز به پایان رسیده است.

فتوحی  تصریح کرد: در طراحی این شهرک صنعتی، بخش‌های مختلفی برای استقرار واحدهای آزمایشگاهی، کارگاهی، تحقیق و توسعه و ساختمان‌های چند مستاجره جانمایی و مشخص شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به مشوق‌ها و مزیت‌های استقرار واحدها در شهرک فناوری صنایع شیمیایی و این‌که تاکنون حدود100 میلیارد ریال اعتبار در این شهرک هزینه شده است گفت: کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری، وجود زیرساخت‌های مناسب در شهرک، دسترسی آسان به نیروهای فنی و متخصص، امکان استفاده از کارگاه‌های عمومی در شهرک، دسترسی آسان به شبکه‌های توزیع و بازاریابی سریع و نیز برخورداری از شبکه آزمایشگاهی از مهم‌ترین مزیت‌هایی است که می‌تواند فعالیت واحدها را در این شهرک را رونق بخشد.

فتوحی  افزود: بر اساس قانون، واحدهای مستقر در شهرک فناوری صنایع شیمیایی شیراز از معافیت‌های گمرکی مناطق ویژه اقتصادی نیز برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس هم‌جواری شهرک فناوری صنایع شیمیایی با شهرک صنعتی بزرگ شیراز به‌عنوان مهم‌ترین قطب صنعتی استان فارس را از مهم‌ترین مزیت‌های موجود اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به بهره‌برداری حدود یک‌هزار و 700 واحد صنعتی در شهرک بزرگ صنعتی شیراز و اینکه برخی از این واحدهای صنعتی در زمینه تولید محصولات جز واحدهای شاخص کشور محسوب می‌شوند، امکان تبادلات فنی و اقتصادی و هم‌افزایی واحدهای مستقر در این شهرک با واحدهای شهرک صنعتی فراهم‌شده است.

وی  در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های موجود در مرکز خدمات کسب‌وکار شهرک فناوری صنایع شیمیایی شیراز با 5 هزار و 334 مترمربع زیربنا گفت: درحال‌حاضر 29 شرکت مشاور و  دانش‌بیان  در قالب 147نفر نیروی متخصص در حوزه‌های طراحی، فنی، مهندسی، مشاوره‌ای و آزمایشگاهی در34دفتر این مرکز مستقر شده‌اند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس افزود:این شرکت ها در 10ماهه امسال موفق به انعقاد 1460قرارداد دربخش های فنی و مهندسی و انتقال تکنولوزی و فناوری با واحد های صنعتی شده اند که گردش مالی این قراردادها بیش از 65میلیارد ریال بوده است.

وی تصریح کرد: شهرک فناوری صنایع شیمیایی با هدف استقرار واحدهای فناورانه مبتنی بر دانش روز به‌ویژه در حوزه صنایع شیمیایی راه‌اندازی شده و می‌تواند زمینه ارتقای صنایع شیمیایی را در کشور فراهم کند.

 

فتوحی  افزود: واحدهای فنی و مشاوره‌ای در زمینه‌های صنایع شیمیایی و نفت و گاز و پتروشیمی، متقاضیان احداث آزمایشگاه، واحدهای صنعتی هایتک و دارای فناوری بالا و شرکت‌های فعال در حوزه صادرات صنایع شیمیایی می‌توانند در این شهرک مستقر شوند.

   1396/11/24

Rating: 0/10 ( 0 )
Share