بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
حمایت از تولید باید به فرهنگ عمومی کشور تبدیل شود

قائم مقام و معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حمایت از تولید باید به فرهنگ عمومی کشور تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی، رضا رحمانی در جمع کارآفرینان سرمایه‌گذاران شهرک صنعتی اهر با تأکید بر این‌که باید با تغییر نگرش، فرهنگ حمایت از سرمایه گذاری را به یک فرهنگ عمومی تبدیل کنیم، خاطرنشان کرد: منطقه ارسباران متناسب با قابلیت‌ها و ظرفیت‌ها توسعه نیافته و ضرورت دارد با هماهنگی و همراهی بیشتر، زمینه رشد و توسعه این منطقه را با جذب سرمایه‌گذاران فراهم کنیم.

وی با اشاره به برخی مشکلات طرح شده در این نشست، ابراز کرد: بر اساس مصوبه دولت، بانک‌ها موظف به قبول سند کارگاه های تولیدی و صنعتی به عنوان وثیقه جهت پرداخت تسهیلات بانکی هستند و اگر بانک ها غیر از این عمل کنند در واقع تخلف کرده اند و مانع تراشی بانک ها از این سو را نمی توانیم قبول کنیم.

وی تاکید کرد: امیدواریم دراین برهه زمانی که اشتغال یکی از راهکارهای توسعه کشور می‌باشد، بانک‌ها برای سرمایه گذاران مانع تراشی نکنند.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه دولت بر اساس اجرای اصل ۴۴ قانون در هیچ یک از استان ها و شهرستان ها سرمایه گذاری نمی کند و با اشاره به اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال کشور را دگرگون می‌کند، اظهار کرد: کسی که در قابل رونق تولید جانانه تلاش می‌کند و کسی که کارشکنی می‌کند باید در فرهنگ جامعه تفاوت داشته باشند.

وی، معضل بیکاری جوانان را برای کشور یک تهدید بزرگ دانست، افزود: دولت بر اساس اجرای اصل ۴۴ قانون در هیچ یک از استان ها و شهرستان ها سرمایه گذاری نمی کند، برخی ها این طور فکر می کنند اگر سرمایه گذار فرار کند دولت سرمایه گذاری خواهد کرد اما این گونه نیست اگر از سرمایه گذار حمایت نکنیم بخش خصوصی شاید به دیگر استان ها و حتی خارج کشور جهت سرمایه گذاری مهاجرت کند.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه متاسفانه در شهرستان اهر کارخانه ای وجود ندارد که ۵۰۰ نفر در آن مشغول به کار شده باشند، گفت: کسی که در عرصه تولید و اشتغال جانانه تلاش می کند در این شرایط اقتصادی کشور سرمایه گذاری می کند، همین تولیدکننده یک رزمنده است.

رحمانی اضافه کرد: یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که اکنون در کشور داریم بین تولیدکننده و فعالین سایر حوزه ها تفاوتی وجود ندارد اما اکنون شرایط اقتضاء می کند تا از تولیدکننده و سرمایه گذار حمایت کنیم.

وی با ذکر اینکه اگر قصد داریم به منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی توجه کنیم باید برای هر اشتغال به عنوان یک پروژه نگاه کنیم، ابراز کرد: انتظار نداشته باشیم دولت بیاید و در شهرستان اهر کارخانه ایجاد کند دوران بنگاهداری دولت گذشته و حال خودمان هستیم و خودمان، بایستی خودمان برای توسعه و رونق اقتصادی تلاش کنیم.

وی از پرداخت تسهیلات خارج از نوبت به واحدهای تولیدی مشکل دار از منابع صندوق توسعه ملی خبر داد، گفت: اگر کسی قصد ورود به عرصه تولید و اشتغال را دارد می تواند از تسهیلات توسعه و اشتغال روستایی و عشایری بهره مند شوند؛ به شرطی که واحدهای تولیدی خود را به سمت مناطق روستایی و عشایری سوق دهند.

رحمانی اضافه کرد: به لحاظ اینکه شهرستان اهر دچار محرومیت شده و هدف ما محرویت زدایی است در این راستا از سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذار در این شهرستان را داشته باشند حمایت می کنیم.

بیت اله عبدالهی نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در این نشست با تشریح وضعیت بیکاری منطقه بر ضرورت حمایت از طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زا و ایجاد صنایع متوسط با حمایت‌های دولت و بخش خصوصی تأکید کرد و افزود: اگر اقدام اساسی در این خصوص در مناطق کمتر توسعه یافته صورت نگیرد در آینده با مشکلات عدیده‌ای در حوزه اجتماعی مواجه خواهیم شد.

حجت الاسلام جواد حاجی‌زاده امام جمعه اهر نیز با ابراز نگرانی از وضعیت بیکاری شهرستان اظهار گرد: متأسفانه نرخ بیکاری در شهرستان اهر بسیار فراتر از آن چیزی است که فکر می‌کنیم و از طرفی معیشت مردم این شهرستان نیز ضعیف است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان اهر در زمینه‌های معدن، کشاورزی و دام‌پروری ظرفیت‌های فراوانی دارد، گفت: نشست‌های متعددی برای رفع مشکلات و موانع تولیدکنندگان شهرستان اهر برگزار شده ولی مهم‌تر از هر چیزی نتیجه مطلوبی است که باید از این نشست‌ها حاصل شود.

در این نشست زاهد محمودی فرماندار اهر با ارائه گزارش از وضعیت شهرستان گفت: اعمال قوانین سخت‌گیرانه تولیدکنندگان و صاحبان صنایع شهرستان اهر را گله‌ می‌کند هر چند تعدادی به کمیته رفع موانع تولید استان ارجاع داده شده‌اند اما باز برخی موانع گریبان گیر تولیدکنندگان است.

 

   1396/11/24

Rating: 0/10 ( 0 )
Share