بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
در مراسم رونمایی از دستاوردهای IT دانشگاه اعلام شد؛ دانشگاه خوارزمی؛ در صدد تاسیس دانشکده صنایع کوچک و متوسط

رئیس دانشگاه خوارزمی با بیان اهمیت تعامل دانشگاه‌ها با شهرک‌های صنعتی، گفت: درصدد تاسیس دانشکده صنایع کوچک و متوسط در دانشگاه خوارزمی هستیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی تهران، دکتر محمدعلی سبحان‌اللهی در مراسم رونمایی از دستاوردهای مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه خوارزمی اظهار کرد:  تفاهم‌نامه‌هایی بین دانشگاه خوارزمی با شهرک‌های صنعتی منعقد شده است.

وی افزود: شاید بیش از 30 درصد واحدهای صنعتی در حال حاضر فعال نباشند، البته مسائل اقتصادی از علت‌های این غیر فعال بودن است، اما به نظر می‌رسد مسائل مدیریتی و فناوری نیز باعث این مساله شده باشد. ما به این بخش اهمیت زیادی می‌دهیم و از این رو به دنبال آن هستیم که دانشکده صنایع کوچک و متوسط را در دانشگاه‌ خوارزمی راه‌اندازی کنیم.

رئیس دانشگاه خوارزمی با اشاره به وجود دانشگاه صنایع کوچک و متوسط در ژاپن تاکید کرد: در واقع ما با راه‌اندازی دانشکده صنایع کوچک و متوسط درصدد هستیم شعبه‌ای مانند دانشگاه ژاپن در دانشگاه خوارزمی ایجاد کنیم.

سبحان‌اللهی با بیان اینکه ارتباط با جامعه از رویکردهای مهم دانشگاه خوارزمی است، گفت: مردم، دولت و مسئولان از دانشگاه‌ها انتظار دارند که با توجه به امکاناتی که در اختیارشان است، بخشی از مشکلات جامعه را حل کنند. آن‌ها انتظار دارند،‌ دانشگاه‌ها سهم قابل توجهی در رشد تولید ناخالص ملی داشته باشند، اما در حال حاضر سهم دانشگاه‌ها در این مساله خیلی ضعیف است و برخی معتقدند دانشگاه‌ها اصلا سهمی در تولید ناخالص ملی ندارند.

وی اظهار کرد: دانشگاه خوارزمی 150 میلیارد تومان پول از بودجه عمومی هزینه می‌کند که این هزینه، هزینه کمی نیست. در نتیجه باید خدماتی متناسب با این بودجه به جامعه و مردم ارائه شود.

سبحان‌اللهی با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه خوارزمی برای افزایش بهره‌وری شرکت‌های دولتی، گفت: شرکت‌های دولتی 500 میلیارد دلار سرمایه در اختیار دارند که اگر 10 درصد از این سرمایه به سوددهی برسد، بخش عمده‌ای از مشکلات اقتصادی کشور حل می‌شود که برای رسیدن به این مهم، دانشگاه‌ها می‌توانند کمک کنند.

رئیس دانشگاه خوارزمی درباره اهمیت بخش IT، اظهار کرد: اهمیت این بخش برای همه روشن است و امروزه تکنولوژی و فناوری در همه زمینه‌ها حرف اول را می‌زند و هیچ فعالیتی بدون کمک بخش IT نمی‌تواند اتفاق بیفتد.

وی افزود: ما این بخش را یکی از بخش‌های مهم دانشگاه در نظر می‌گیریم و باید رویکردمان را در فعالیت‌های دانشگاه اصلاح کنیم، زیرا دانشگاه ماموریتی دارد و این ماموریت، تولید علم و تربیت نیروی انسانی برای جامعه است و نباید عمده فعالیت دانشگاه فقط استخدام کارمند و هیات علمی باشد؛ زیرا در حال حاضر در این دانشگاه با جمعیت انبوهی از کارمند مواجه هستیم که شاید 50 درصد از آنان نیز بازدهی لازم را نداشته باشند.

سبحان‌اللهی با بیان اینکه در بازدهی هیات علمی‌ها نیز مشکلاتی وجود دارد، خاطر نشان کرد: باید هر ریالی که در دانشگاه خرج می‌شود، در راستای ماموریت دانشگاه باشد.

رئیس دانشگاه خوارزمی درباره بخش‌های مختلف این دانشگاه، گفت: امروزه بخش بین‌الملل دانشگاه خوارزمی، کارهای مهمی انجام می‌دهد. همچنین بخش ارتباط با صنعت و IT نیز فعال شده‌اند.

وی تصریح کرد: برنامه ما توانمندسازی نیروی انسانی است، نه حذف نیروی انسانی؛ البته بخشی از این توانمندسازی به آمادگی‌ نیروی انسانی بستگی دارد و بخش دیگر به برنامه‌هایی مربوط است که برای ارتقای توانمندی‌های نیروی انسانی باید اجرا شوند.

سبحان‌اللهی درباره اصول تعهد سازمانی، اظهار کرد: تعهد سازمانی سه اصل مهم دارد و کسی که به سازمانی تعهد دارد، باید نسبت به اهداف سازمانی تعهد داشته باشد، بیشتر تلاش کند و به سازمان وابستگی داشته باشد.

در این مراسم از پرتال جدید دانشگاه خوارزمی و نرم‌افزار جامع اداری و مالی (ERP) به نام "چارگون" رونمایی شد.

همچنین از سایر دستاوردهای مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه خوارزمی در سال 96 از جمله آنتی ویروس سیمانتک جهت استفاده دانشجویان، اعضای هیات علمی و مدیران دانشگاه، ADSL خانگی جهت استفاده کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه، 365 office جهت استفاده اعضای هیات علمی و دانشجویان ارشد و دکتری نیز رونمایی شد.

   1396/11/24

Rating: 0/10 ( 0 )
Share