بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
همزمان با سفر وزیر صنعت به استان مرکزی: طرح بزرگ تصفیه خانه شهرک صنعتی ایبک آباد شهرستان اراک به بهره برداری رسید

 همزمان با سفره یک روزه وزیر صنعت معدن و تجارت به استان و با حضور معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، نماینده مردم در مجلس  و برخی مدیران اجرایی طرح بزرگ تصفیه خانه تخصصی شهرک صنعتی ایبک اباد شهرستان اراک به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی این تصفیه خانه با اعتباری بالغ بر ۲۴ هزار میلیون ریال به مدت ۲ سال ساخته شده است.

 معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در این آیین گفت: هم اینک در کشور ۱۹۴ شهرک صنعتی با ۲۲۴ باب تصفیه خانه با ظرفیت تولید ۱۶۵ هزار متر مکعب تولید پساب فاضلاب در شبانه روز مستقر است که در راستای ارائه خدمات به واحد های صنعتی کوچک ایجاد و متمرکز شده اند.

محمد زاده افزود: تصفیه خانه شهرک صنعتی ایبک آباد با ۱۵۰ بهر بردار در راستای ظرفیت سازی و حفظ مباحث  زیست محیطی و طبق استانداردهای موجود و کمک به واحد های کوچک که توان  ایجاد زیر ساخت  ها و امکانات خدمات اولیه تصفیه را ندارند ساخته شده است.

وی در ادامه تصریح کرد : در راستای استفاده بهینه و ایجاد زیر ساختها در حال ایجاد و توسعه تصفیه خانه های فاضلاب در 8شهرک صنعتی در استان مرکزی با ظرفیت تولید 4هزار مترمکعب در شبانه روز هستیم که مطالعه8 شهرک انجام و پساب خروجی تصفیه خانه به داخل شهرک صنعتی برمیگردد.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی نیز در این مراسم گفت: با توجه به استقرار دو واحد الکل سازی و نیاز به تصفیه خانه تخصصی این مایع صنعتی این طرح با استفاده از تکنولوژی های به روز و با ظرفیت فاز نخست تصفیه ۶۰۰متر مکعب و حجم تجمیعی یک هزار و ۵۰ متر مکعب انواع پساب صنعتی و طرفیت توسعه ایی ۴۵۰ متر مکعب در شبانه روز ساخته شده است.

 مصطفی آمره افزود:حجم عملیات بتن ریزی این طرح یک هزار و ۶۵۰ متر مکعب، آرماتور بندی ۱۷۴ تن و عملیات خاکی ۹۸ هزار و ۵۰۰ متر مکعب است.

نماینده مردم اراک،  کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: این طرح از لحاظ مختلف مهم و حیاتی برای منطقه و شهرک ایبک آباد است.

علی اکبر کریمی اظهار داشت: با توجه  کمبود شدید آب و ضرورت بازیافت و بازگشت این مایع حیاتی به گردونه تولید وجود این تصفیه خانه بسیار ضروری بود و هم اینک با افتتاح آن پساب موجود در آبیاری فضای سبز و تامین قسمتی از آب شهرک به کار گیری مجدد می شود.

 وی تاکید کرد: در مجلس شورای با توجه به نقش بسیار مهم شرکت شهرکهای صنعتی این مجموعه تقویت می شود که در  قالب ماده ۵ و ۶  برنامه ششم  توسعه مشکل تخصیص ۳۰ درصد مالیات ارزش افزوده شهرک ها به خود ان مجموعه ها رفع می گردد.

وی اضافه کرد: متاسفانه اختلاف برداشت از این ماده قانونی مشکلی را در اختصاص ارزش افزوده به شهرک های صنعتی ایجاد کرده است که کمیسیون اقتصادی مجلس با برگزاری جلسه با وزرای صنعت معدن و تجارت، امور اقتصاد و دارایی و کشور در راستای حل آن تلاش جدی می کند.

 وی تاکید کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور ایجاد زیر ساخت در شهرک ها از عهده واحد های صنعتی خارج است و دولت باید در این خصوص وارد عمل شده و هر چه زودتر تکلیف قانون تخصیص ۳۰ درصد ارزش افزوده را حل کند.

گفتنی است در ادامه این برنامه محمدزاده معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و آمره مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی بهمراه وزیر صنعت ، معدن وتجارت و دیگر مسوولین استانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک دیدار و پس از آن در جلسه اقتصاد مقاومتی استان شرکت نمودند.

   1396/11/21

Rating: 0/10 ( 0 )
Share