بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
بهره برداری از 25 واحد صنعتی شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی در دهه فجر

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌ شرقی گفت: در دهه فجر امسال 25 واحد صنعتی شرکت شهرک‌های صنعتی استان با سرمایه‌گذاری 303 میلیارد تومانی و اشتغال‌زایی 400 نفری به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی، " سیدمرتضی نیرومند اسکویی"  در نشست خبری با اصحاب رسانه، بر لزوم انعکاس امیدواری در میان مردم تاکید و اظهار کرد: در کنار همه مشکلاتی که وجود دارد واحدهای موفقی نیز هستند که فعالیت می‌کنند، ولی باید به یاد داشته باشیم استان ما به سرمایه‌گذاری نیاز دارد که اگر اتفاق نیفتد اشتغال و تولیدی رخ نخواهد داد.

وی با اشاره به بازدید صورت گرفته از شهرک صنعتی بعثت افزود: این شهرک طبق مصوبه هیات وزیران 10 هزار و 800 هکتار وسعت دارد، مراحل پایانی تحویل یکهزار هکتار از اراضی ملی این منطقه در حال انجام بوده و با این اقدام خواهیم توانست به واحدهای صنعتی مستقر سند 6 دانگ اعطا کنیم که ظرفیت بزرگی است تا سرمایه‌گذاران بزرگ را به این شهرک جذب کنیم.

نیرومند اسکویی با بیان اینکه نسبت به استان‌های هم‌تراز، شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی حق انتفاع واگذاری مناسب ‌تری دارند، افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی آمادگی دارد تا در راستای جذب سرمایه گذاری در استان و ایجاد زمینه برای تولید و اشتغال بیشتر انعطاف لازم را داشته باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌ شرقی ابراز کرد: در سال 1396 تعداد قراردادهای واگذاری شرکت 217 مورد بوده که نسبت به سال قبل 80 درصد افزایش نشان می‌دهند همچنین میزان 57 هکتار زمین واگذار شده که 20 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

وی گفت: واحدهای به بهره‌برداری رسیده در سال 96 به 127 واحد رسیده که با سرمایه‌گذاری 204 میلیارد تومانی برای یک‌هزار و 898 نفر اشتغال ایجاد کرده و دذ این زمینه آذربایجان شرقی دارای رتبه پنج کشوری است.

وی اعلام کرد: در دهه فجر امسال تعداد 25 واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری 303 میلیارد تومانی و اشتغال‌زایی 400 نفری به بهره‌برداری خواهد رسید و 26 پروژه عمرانی با حجم سرمایه‌گذاری 160 میلیارد ریالی افتتاح می‌شود.

نیرومند اسکویی با بیان اینکه در سال 96 تعداد 92 واحد تعطیل شده مجدداً راه‌اندازی و به چرخه تولید بازگشته‌اند، افزود: در 10 ماهه سال 96 رتبه اول هزینه عملیاتی را با عملیاتی شدن 85 درصد هزینه‌ها به خود اختصاص دادیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: سیاستی که از دوسال قبل در پیش گرفتیم این است که شهرک‌های تقاضا محور را توسعه دهیم تا به این وسیله از فرار سرمایه جلوگیری کنیم و در قدم اول 480 هکتار توسعه شهرک سلیمی را کلنگ‌زنی کردیم و امروز در این شهرک حدود 50 هکتار آماده واگذاری است.

وی خاطرنشان کرد: توسعه شهرک صنعتی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را به وسعت 80 هکتار شروع کردیم و در دهه فجر واگذاری زمین در این شهرک نیز اتفاق می‌افتد، ضمن اینکه توسعه شهرک صنعتی عالی نسب در دهه فجر به وسعت 273 هکتار شروع می‌شود.

نیرومند اسکویی با اشاره به برگزاری جلسات داوری تعیین تکلیف قراردادهای راکد در شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی، گفت: نظر به اهمیت این موضوع در طول سال جاری هشت جلسه داوری با دعوت از طرف های قرارداد برای رسیدگی به 109 پرونده راکد به مساحت 64 هکتار برگزار شده است.

وی ادامه داد: پس از بررسی در هیات داوری 70 فقره قرارداد به مساحت 64 هکتار فسخ و 39 فقره به مساحت 20 هکتار اعطای مهلت شده است.

   1396/11/10

Rating: 0/10 ( 0 )
Share