بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
ثبت نام 1367 نفر از روستائیان مازندران در سامانه کارآ

رئیس کارگروه تخصصی اشتغال، تخصیص اعتبارات اشتغال روستایی از منابع صندوق توسعه ملی را ایجاد اشتغال مولد به‌منظور تثبیت جمعیت روستایی عنوان کرد و یادآور شد: هدف اساسی، از اعطای اعتبارات اشتغال روستایی، توانمندسازی و پایداری اشتغال در روستاهاست.

به گزارش روابط شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، محمد اسلامی استاندار در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان، فقرزدایی و رفع محرومیت را از برنامه‌های اصلی دولت تدبیر و امید دانست و خاطرنشان ساخت: هدف اساسی، از اعطای اعتبارات ارزان‌قیمت به افراد تحت پوشش، تقویت خوداشتغالی به‌منظور رفع فقر، توانمندسازی و پایداری این وضعیت بدون نیاز به جامعه است.

استاندار با تأکید بر اینکه برنامه فقرزدایی باید با جدیت دنبال شود و صرفاً به‌عنوان یک وظیفه اداری تلقی نگردد افزود: نظارت دقیق صورت گیرد تا اعتبارات بند د تبصره 16 قانون بودجه سال 96 پس از پرداخت به‌صورت مؤثر در جهت تقویت اشتغال و معیشت خانواده‌ها صرف شود.

رئیس کارگروه تخصصی اشتغال همچنین تخصیص اعتبارات اشتغال‌زایی روستایی از منابع صندوق توسعه ملی را ایجاد اشتغال مولد به‌منظور تثبیت جمعیت روستایی عنوان کرد و یادآور شد: مدیران، تحقق این هدف را نصب العین قرار دهند و تیم مدیریتی خود در شهرستان‌ها را برای افزایش اثربخشی طرح، توانمندسازی کنند.

استاندار با تأکید بر اینکه هدف‌گذاری تسهیلات اشتغال روستایی، سهم و سرانه هر شهرستان و فرآیندها، عملکردها و آیین‌نامه‌های مرتبط با آن مشخص‌شده است گفت: نظارت صحیح صورت گیرد تا پرونده‌ها در مسیر مشخص خود پیش برود و با غربالگری، تسهیلات به اهل آن و جامعه هدف پرداخت شود.

اسلامی بر اعزام نیروهای کارشناسی از ادارات کل به شهرستان‌ها، جهت تسریع در کار و توانمندسازی تیم مدیریتی شهرستان‌ها تأکید کرد و اظهار داشت: احکام اعضای کارگروه نظارت بر پرداخت تسهیلات صادرشده و به‌زودی این کارگروه در شهرستان‌ها فعال می‌شوند.

استاندار مازندران تصریح نمود: تسهیلات اشتغال‌زایی که دولت برای روستاها اختصاص داده، باید در مسیر واقعی آن هزینه شود.

اسلامی افزود: شاید برخی از افراد بخواهند برای دریافت تسهیلات ارزان‌قیمت روستایی حتی فرآیند کاری خود را تغییر دهند، باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که از ورود این افراد که به دنبال تسهیلات صرف بدون ایجاد اشتغال هستند، ممانعت به عمل آید.

وی اظهار داشت: دولت تسهیلات روستایی را برای فقرزدایی در این مناطق اختصاص داده و باید در این جهت نیز هزینه شود.

   1396/11/8

Rating: 0/10 ( 0 )
Share