بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
در شورای برنامه ریزی استان تصویب شد: تشکیل کارگروه ویژه بررسی عملکرد دستگاه های خدمات رسان در حیطه شهرک‌های صنعتی خوزستان

کارگروه ویژه رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی خوزستان  با دستگاه های خدمات رسان مانند آب، برق، گاز و غیره با تصویب شورای برنامه ریزی استان تشکیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در نشست شورای برنامه ریزی اظهار کرد: فلسفه ایجاد شهرک های صنعتی جلوگیری از پراکندگی صنایع و استقرار آنها در محلی است که دارای زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری باشد و قرار نیست در هر نقطه ای که شهرک صنعتی مستقر باشد انتظار توسعه صنعتی را داشته باشیم که در این صورت آمایش، برنامه ریزی و مزیت های منطقه ای بی معنا است.

" امید حاجتی" افزود: چنین تصور اشتباهی باعث شد در دوره ای در سراسر کشور روند تقاضا برای احداث شهرک های صنعتی افزایش یابد و در خوزستان نیز تا دهه هفتاد 17 شهرک وجود داشت اما در دهه 80 این تعداد به 41 شهرک افزایش یافت بدون اینکه به جانمایی مناسب، ظرفیت های منطقه و سایر عوامل موثر دقت شود و نتیجه آن پا گرفتن صنایع ضعیف و ناتوان از ورود به عرصه رقابت بود که به سرعت از چرخه تولید حذف شدند.

حاجتی خواستار شد: اگرچه استان وارث بسیاری از واحدهایی با شرایط مذکور است اما در واگذاری های جدید رویه باید به گونه ای باشد که به جای صرف انرژی در ستاد تسهیل و مذاکره با بانک ها برای عدم تملک واحدهای صنعتی ،  با توان سنجی به صنایع صادرات محور و دارای بازار تقاضا پرداخته شود.

وی یادآور شد: هنگامی که برای شهرکی تقاضای سرمایه گذاری وجود ندارد هدایت منابع به آن شهرک و تامین زیرساخت ها منطقی نیست و بر همین اساس در سال های گذشته 14 شهرک و ناحیه فاقد تقاضا در استان را به حالت تعلیق در آوردیم اما متقابلا در برخی شهرک ها مانند شهرک صنعتی شماره 4 اهواز تقاضا بالا اما زمینی برای واگذاری وجود ندارد بنابراین خواستار الحاق زمینی به مساحت 20 هکتار که در جوار این شهرک واقع است را به محدوده آن هستیم.

حاجتی تصریح کرد: مجوز زیست محیطی شهرک صنعتی شماره 5 اهواز صادر نشده است و این نکته باید حل شود لذا اداره کل راه و شهرسازی برای اصلاحیه حریم شهر اهواز در شورای عالی شهرسازی و معماری و خروج این شهرک از محدوده شهر، اقدامات لازم را انجام دهد.

همچنین مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان در این نشست گفت: کمبود زمین در شهرک ها و نواحی صنعتی تقاضا محور، تعدد و پراکندگی شهرک ها و نواحی صنعتی، وجود 11 شهرک و ناحیه صنعتی دارای امکانات زیربنایی غیر تقاضا محور در سطح استان و غیره از چالش ها و موانع موجود به شمار می روند اما مهم تر از آن عدم تحویل و نگهداری از شبکه های توزیع آب، روشنایی، گاز توسط دستگاه های خدمات رسان است.

اخلاق محمدیان ادامه داد: برداشت آب از خطوط اختصاصی انتقال آب شهرک ها و نواحی صنعتی، عدم تامین برق واحدهای صنعتی با نیاز برق بالا مانند شهرک های صنعتی شوشتر 2 و بندر امام خمینی، کند بودن روند صدور سند مالکیت اراضی شهرک ها  و نواحی صنعتی از سایر مشکلات هستند.

محمدیان موقعیت شهرک صنعتی شماره 4 اهواز را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به موقعیت مناسب این شهرک و استقبال سرمایه گذاران از واحدهای کارگاهی زودبازده توسعه شهرک به میزان 20 هکتار امکان اشتغال مستقیم 2000 نفر را فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان خواستار حل مشکلات شهرک صنعتی شماره 5 اهواز مانند توسعه شهرک، مجوزهای زیست محیطی، جاده دسترسی، تامین آب و برق پایدار شد. 

   1396/11/7

Rating: 0/10 ( 0 )
Share