بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
برگزاری ١٤ دوره آموزش منجر به اشتغال300نفری بافندگان فرش دستباف در روستاهای شهرستان جهرم فارس

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی فارس، از اختصاص یارانه آموزشی این شرکت  به بیش از ۳۰۰ نفر در حوزه فرش دستباف با هدف اشتغالزایی در روستاهای شهرستان جهرم خبر دادو گفت دوره های آموزشی خوشه فرش فارس با رویکرد خروجی محور در استان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس ،شهرام کمال زاده افزود: چشم انداز برگزاری این دوره های هدفمند و پیوسته، توانمند سازی بافندگان  مخصوصا بافندگان جوان فرش در فارس است.

وی با بیان اینکه  مجری دوره های آموزش منجر به اشتغال در شهرستان جهرم، شرکت نازنین بافت جهرم است گفت: نزدیک به ۱۴ دوره آموزشی را در این منطقه در اولویت اجرا  قزارگرفت  و با به کارگیری نیروهای فنی و تخصصی در اجرای این پروژه انجام شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از مهمترین چالش های کشور مخصوصا مناطق روستایی، بیکاری و نبود منبع درآمد است گفت: در چنین شرایطی ایجاد هر گونه واحد تولیدی، به شرط در نظر گرفتن بازار آن می‌تواند اشتغالزا بوده و به عنوان یک تولید پایدار فعالیت نماید.

کمال زاده اضافه کرد:در دنیای امروز با توجه به ماشینی شدن، خرید آنلاین و... مردم برای خرید به برند ها اعتماد میکنند و در هر صنعت شاهدیم این برند ها هستند که بالای ۷۰درصد از سهم بازار آن را به خود اختصاص میدهند و هر تولید کننده جدید برای اتصال به زنجیره صنعت بهتر است تحت برند تولید نماید.

وی افزود: یکی از مهمترین برند های کشور ما فرش دستباف است که با وجود کاستی و مشکلات سال های اخیر همچنان دارای پتانسیل‌های یک برند در بحث تولید و فروش میباشد.

کمال زاده از مزیت های نسبی تولید  فرش دستباف بجز برند بودن میتوان به هزینه بسیار پایین اشتغالزایی (حدود سرانه ۳ میلیون تومان)، استهلاک بسیار پایین مصالح و مواد اولیه مصرفی و عدم نیاز به آب و تاسیسات صنعتی اشاره کرد و گفت:در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نامگذاری شده خوشه فرش دستباف استان فارس اقدام به مطالعه و بررسی جهت اجرای پایلوت طرح اشتغالزایی با استفاده از ظرفیت فرش در روستاهای شهرستان جهرم کرد و با حمایت شرکت شهرک ها ی صنعتی فارس فاز آموزش در روستاهای شهرستان جهرم در حال اجراست.

وی  در مورد اجرای بخش آموزشی این پروژه افزود: با توجه به اینکه  یکی از مشکلات فرش ، عدم آشنایی بخصوص نسل جدید (دهه ۷۰ به بعد) با اصول صحیح فرشبافی با وجود اشتیاق به بافندگی است ،برای رفع این مشکل برنامه آموزش فشرده ۴۸ ساعته در هر روستا با حضور مربیان مجرب و امکانات آموزشی با هدف آموزش اصول مقدماتی فرشبافی و استعداد یابی در محل هر روستا با عنوان آموزش مبتنی بر اشتغال روستائیان جهرم برنامه ریزی و شرکت شهرک های صنعتی فارس نیز با نیل به تحقق اهداف اشتغالزایی با تخصیص یارانه آموزش، حمایت های مالی مرحله را بر عهده گرفته است. 

   1396/11/5

Rating: 0/10 ( 0 )
Share