بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
ظرفیت خوشه های کسب وکارصنایع کوچک قم افزایش می یابد

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم، ظرفیت تولیدی و صنعتی محصولات داخل استان را  بگونه ای ارزیابی کرد که چندین برابر شدن آمار خوشه های کسب وکار قم را امکان پذیر می کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان قم، امیر طیبی نژاد طی سخنانی اظهارداشت: بحث ایجاد و توسعه خوشه‌های صنعتی در استان قم یکی از مسائل مطرح شده در چند سال اخیر است، هدف اصلی این خوشه‌ها نیز، هم افزایی بین زنجیره فعالان تولید در بخش‌های مختلف برای کاهش هزینه‌ها و افزایش تولید و به تبع آن افزایش صادرات است.

وی با بیان اینکه طی چند سال اخیر 5 خوشه کسب وکار سوهان، کفش و دمپایی، مبلمان، فرش دستباف، سنگ  در قم عملیاتی شده است افزود: یک کمیته بررسی توسعه خوشه‌های صنعتی استان قم و رسته‌های شغلی ایجاد شده است که نمایندگان دستگاه های مختلف استان در آن حضور دارند که مدیریت آن با شرکت شهرک‌های صنعتی استان است تا با برنامه راهبردی این کمیته تا در چند سال آینده مقدمات تشکیل خوشه‌های جدید در استان به وجود بیاید.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم با تاکید براینکه ظرفیت تولیدی و صنعتی محصولات داخل استان بگونه ای است که امکان چندین برابر شدن آمار خوشه های کسب وکار قم وجود دارد، گفت: بعنوان نمونه وضعیت بخش‌های مختلفی همچون صنایع دستی در قم در کارگروه مربوطه در حال بررسی است.

وی اضافه کرد:  هر کدام از این بخش‌ها که قابلیت ایجاد خوشه در آن وجود داشت، در برنامه کلان استان قرار می‌گیرد، در ادامه برنامه‌های این خوشه‌ها به سازمان صنایع کوچک ارسال خواهد شد تا با تامین منابع و اعتبارات لازم مدل توسعه خوشه ای برای این بخش از تولیدات عملیاتی شود.

طیبی نژاد تصریح کرد: در گام نخست فاز جدید توسعه مدل خوشه ای در استان بدنبال آن هستیم تا توسعه خوشه چاپ را در دستور کار قرار دهیم  تا در ماه های آینده این مدل توسعه در صنعت چاپ عملیاتی شود. همچنین توسعه خوشه‌های نشر و البسه نیز در دستور کار شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم خاطرنشان ساخت: در شرایطی که طبق آمار وضعیت تولید پسته در استان قم رو به رشد می باشد و حتی دور از انتظار نباشد که در چند سال آینده رتبه نخست تولید پسته کشور به استان اختصاص یابد، لذا شایسته و ضروری است از امروز مقدمات عملیاتی کردن مدل توسعه خوشه پسته در دستور کار مطالعاتی و ارزیابی های لازم قرار گیرد. البته در بخش تولید تخم مرغ نیز با چنین ظرفیتی روبرو هستیم که به این دلیل ایجاد خوشه تخم مرغ در استان نیز مطرح است.

   1396/11/4

Rating: 0/10 ( 0 )
Share