بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت : آغاز عملیات اجرایی احداث 50 ناحیه صنعتی روستایی از دهه فجر

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از عملیاتی شدن احداث 50 ناحیه صنعتی روستایی در ایام دهه فجر خبرداد.

 به گزارش روابط عمومی ، صادق نجفی در نشست صمیمانه با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سال 90 بیش از 100 میلیارد تومان مربوط به بودجه پروژه های زیرساختی بوده است که امسال به کمتر از 40 میلیارد تومان رسیده است این امر سبب می شود که تامین زیرساخت ها در شهرک های صنعتی با مشکل مواجه شود و در نهایت جذب سرمایه گذار را در شهرک های صنعتی با مشکل مواجه می‌کند سرمایه گذاری که به اعتماد فراهم بودن زیرساخت ها به شهرک های صنعتی وارد می شود انتظار ندارد با کاستی رو به رو شود.

نجفی تاکید کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی لازم است در تصویب بودجه سال 97 نسبت به تامین مناسب زیرساخت های صنعتی بمنظور جذب سرمایه گذاران توجه ویژه داشته باشند.

وی همچنین به گزارش شورای عالی معماری و شهرسازی از وضعیت کشور در سال 2050 اشاره کرد که نشان می دهد شمالغرب، شرق و مرکز کشور با کمبود منابع آبی روبه رو است و تاکید کرد: برای آینده نگری در اشتغال روستاییان و فعالیت های صنعتی لازم است تا سازمان صنایع کوچک به اطلاع رسانی و آموزش بپردازد. این سازمان برای مقابله با کم آبی در سال 2050 از اکنون اقدام به برنامه ریزی و اجرای تدابیر لازم کرده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: برای ایجاد یک ناحیه صنعتی در هر یک از دهستان های دارای مزیت و زیرساخت های مناسب احداث شود. همچنین با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سپاه و نهاد ریاست جمهوری نیز توافق شده است تا هزار نفر از سربازان در مقاطع کارشناسی ارشد به بالا در تخصص های مختلف برای آموزش روستاییان در فعالیت های صنعتی و آمادگی مقابله با کم آبی آماده و اعزام شوند.

نجفی گفت: علاوه بر توسعه صنعت و شهرک های صنعتی در مناطق برخوردار باید برای فعالیت های صنعتی در دهستان ها نیز زیرساخت های مناسب را فراهم کرد تا افرادی که قصد دارند از فعالیت های کشاورزی به سمت فعالیت های صنعتی و توسعه صنایع دستی تغییر شغل دهند با آموزش، اطلاع رسانی و فراهم شدن زیرساخت ها ساماندهی و استقرار یابند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به مدل مثلثی توسعه صنایع کوچک و متوسط اظهار کرد: تامین مالی صنایع کوچک و متوسط در راس این مثلث قرار دارد در یک ضلع تامین سرمایه در گردش و در ضلع مقابل توسعه و ایجاد بازار است.

نجفی تاکید کرد: مدیریت اقتصادی جهادی در مجموعه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی تعریف شده و لازم الاجراست.

معاون برنامه ریزی سازمان : یارانه دولت به 50 درصد قیمت زمین های صنعتی برقرار شود

فرشاد مقیمی معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز در ادامه این نشست از رشد 32 درصدی تعداد واگذاری زمین های شهرک های صنعتی نسبت به 11 ماهه سال قبل خبرداد و گفت: مقایسه عملکرد این سازمان در امسال و 11 ماهه سال قبل نشان می دهد که سرمایه گذاری د ر شهرک های صنعتی از نظر مساحت زمین های واگذار شده در قراردادهای شهرک های صنعتی نیز76 درصد رشد داشته است. این امر نشان می دهد در شرایط فعلی کشور نیز همچنان تقاضای سرمایه گذاری در صنعت وجود دارد.

مقیمی با اشاره به رشد 16 درصدی صدور جوازهای صنعتی نیز گفت: 31 درصد از واگذاری زمین در شهرک های صنعتی برای امسال مربوط به استقرار واحدهای صنفی بوده است.

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به گزارش تصویب شده در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اشاره و اظهار کرد: از سال 92 تا 97 میزان اعتبارات ملی از 141.2 میلیارد به 53 میلیارد در لایحه بودجه 97 رسیده است و بیش از 52 درصد کاهش داشته است. در کل کشور بودجه بخش صنعت 44 درصد بودجه کل کشور اعلام شده و از 56 هزار میلیارد تومان به 31 هزار میلیارد تومان رسیده است.

مقیمی تاکید کرد: از بودجه سال 96 فقط 60 میلیارد تومان جذب سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران شده است.

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: اکنون قیمت تمام شده هر متر مربع از شهرک های صنعتی 100 هزار تومان است اما به طور متوسط به قیمت 50 هزار تومان به سرمایه گذاران واگذار می شود. به عنوان یکی از مطالبات بخش صنعت انتظار هست اعتبارات دولتی برای کمک هزینه های تامین زیرساخت ها در بودجه 97 برقرار شود.

 

 حمایت از صنایع کوچک با همکاری بین بخشی

مهدی مقدسی نماینده مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این دیدار صمیمانه با قدردانی از بکارگیری افراد توانمند در سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار کرد: هرچه شرکت شهرک های صنعتی در انجام ماموریت های تعریف شده حمایت شود در واقع از فعالیت های صنایع کوچک و متوسط حمایت شده است.

مقدسی با اشاره به بازدید از شهرک صنعتی خیرآباد اراک گفت: این شهرک 80 درصد آمادگی انتقال صنعت را دارند اما عملکرد آنها به کندی پیش می رود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: برگزاری نمایشگاه های توانمندی های صنعتی استانی باید نشان دهنده فعالیت های صنعتی در استان باشد اما مناسب برگزار نمی شود. این امر برای بهبود عملکرد نیازمند همکاری های بین بخشی است.

گفتنی است در این نشست صمیمانه برخی نمایندگان مجلس نیز به طرح موضوعاتی در حوزه شهرکهای صنعتی پرداختند.

   1396/11/3

Rating: 0/10 ( 0 )
Share