بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
توسعه خوشه های صنعتی؛ نقطه عطفی در حوزه صنایع کوچک

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: توسعه خوشه های صنعتی؛ نقطه عطفی در حوزه صنایع کوچک است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی، "مجید علیخواه" در سومین نشست شورای راهبری خوشه های صنعتی استان، گفت: حمایت از توسعه خوشه های صنعتی به‌عنوان نقطه عطفی در حوزه صنایع کوچک بوده و هست لذا با فعالیت های صورت پذیرفته در آنها باید به گونه ای عمل شود که به خودی خود سبب جلب حمایت های بیشتر نهادهای خصوصی باشد.

وی افزود: خوشبختانه با حمایت های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، خوشه های صادرات گرا مانند زعفران و کفش از رشد فزاینده ای در حوزه های رقابت، توسعه بازار و بین الملل در بازارهای خارجی برخوردار شدند و در بستر خوشه های صنعتی 30 میلیون دلار صادرات به کشورهای مختلف مانند آلمان، اسپانیا، امارات، هنگ کنگ، کویت، ایتالیا، چین، قرقیزستان و قزاقستان صادر شد.

علیخواه ادامه داد: همچنین این شورا به عنوان نهاد اصلی سیاست گذاری و هدایت فرآیند توسعه خوشه های صنعتی بر روند توسعه و عملکرد آنها نظارت مطلوبی داشته است.

وی عنوان کرد: هدف از برگزاری این نشست بحث و بررسی در خصوص پارادایم شیف و اهمیت شناسایی و توجه به آن در حوزه خوشه های کسب و کار، طرح مشکلات خوشه ها و حمایت شرکت از ارائه خدمات کلینیکی،عدم شناخت کافی از ساختارهای موجود در گروههای کسب و کار و عدم توجه به آن در تهیه طرحهای حمایتی و ارائه گزارش اقدامات به عمل آمده در جهت توسعه خوشه های صنعتی استان، بررسی و اعلام حمایت های مورد نیاز جهت حل مسائل توسط نهادهای پشتیبان و ارائه سیاست ها در خصوی حمایت از فعالان خوشه های صنعتی بود.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: همین روند که در خوشه‌های صنعتی است باید در خوشه‌های روستایی نیز فراهم و زمینه توسعه آن‌ها ایجاد شود تا با توسعه آن‌ها افزایش صادرات نیز به خوشه های دیگرانتقال یابد.

وی درپایان گفت: شبکه های فراگیر خوشه های استان برنامه های عمل سال 97 خود را اعلام ونهادهای خصوصی و دولتی حمایتهای مالی و معنوی خود را بیان و بررسی نیازهای خوشه ها مانند مشاوره کلینیکی به ویژه در خصوص بیمه و مالیات تصمیم گیری و مصوب شد.

   1396/10/27

Rating: 5.5/10 ( 10 )
Share