بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
تشکیل کارگروه رفع موانع و مشکلات مالیاتی واحد های صنعتی مستقردر شهرک های صنعتی فارس

نشست بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی صنعتگران شهرک صنعتی بزرگ شیرازبا حضور مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس و مدیرکل امورمالیاتی استان  برگزارشد

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در این جلسه اهتمام به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال و حمایت از واحد های تولیدی و صنعتی  را از مهمترین رسالت های دستگاه های اجرایی اعلام کردو گفت:در این زمینه تعامل و هماهنگی مناسبی در استان ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس،احد فتوحی باقدردانی از تلاش های مدیر کل و معاونان اداره کل امور مالیاتی بمنظور حمایت از بخش تولید و رفع مسائل و مشکلات مالیاتی واحد های صنعتی گفت:در این زمینه تعامل مناسبی ایجاد شده و امیدواریم که با ارتقای همکاری های گام های موثری در زمینه رفع مشکلات واحد های صنعتی و حرکت در مسیر اشتغال و تولید برداشته شود.

وی مهمترین مشکل واحد های صنعتی در بخش مالیاتی را آشنا نبودن صاحبان صنایع با قوانین و مقررات و آیین نامه ها اعلام کرد و گفت:برای رفع این مشکلات و افزایش آگاهی ها از قوانین مالیاتی ، برگزاری دوره های آموزشی در دستورکار شرکت شهرک های صنعتی فارس و اداره کل امورمالیاتی استان قرارگرفته است.

وی همچنین خواستار استفاده مدیران واحدهای صنعتی از مشاوران مالیاتی شد و گفت:با توجه به اینکه بخش زیادی از مشکلات صنایع در مباحث مالیاتی مربوط به آگاه نبودن آنها از مقررات است حضور مشاور مالیاتی در واحد های صنعتی می توانداین مشکلات را برطرف کند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در ادامه با اشاره به طرح مشکلات متعدد مالیاتی توسط واحد های صنعتی ،از تشکیل کارگروه بررسی و رفع مشکلات مالیاتی واحد های صنعتی خبردادو گفت:این کارگروه با همکاری اداره کل امورمالیاتی فاری تشکیل و مسائل و مشکلات مالیاتی درآن بررسی و رسیدگی می شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان فارس نیزبا بیان اینکه رویکرد اصلی این اداره کل ایجاد تعامل با واحد های صنعتی بمنظور رفع مشکلات آنان است گفت:قوانین مالیاتی قوانین پیچیده ای است که واحد های صنعتی برای جلوگیری از بروز مشکلات باید این مسائل را به افراد متخصص واگذارکنند.

محسن کاویانی داشتن دفاتر قانونی ،ثبت صحیح دفاتر،داشتن اسناد و مدارک و تسلیم به موقع اظهارنامه عملکرد از اصول مهم درزمینه بررسی و رسیدگی به پرونده های مالیاتی است گفت:در زمینه مسائل مربوط به مالیات ارزش افزوده نیز اگر صاحبان صنایع هنگام خرید مواد اولیه و نیز فروش محصولات ملزم به گرفتن و دادن فاکتور شوند بیش از 90درصد از مشکلات آنها رفع می شود.

وی ارائه دفاتر ناقص به اداره کل امور مالیاتی را از دیگر مشکلات مهم اعلام کرد و گفت:تسلیم دفاتر ناقص به ادارات مالیاتی سبب می شود دستگاه مالیاتی نسبت به میزان مالیات اظهار نظرکند که بعضا با اعتراضات واحد های صنعتی روبرو می شود.

مدیرکل امور مالیاتی فارس همچنین با اشاره به اعمال معافیت مالیاتی  5ساله صنایع مستقر درشهرک های صنعتی برخوردارو معافیت 13ساله واحد های مستقر در شهرک های صنعتی غیربرخوردارگفت:اعمال این معافیت ها مستلزم رعایت برخی شرایط و قوانین و مقررات است و تاکنون شماری از واحد های صنعتی نیز آز این معافیت ها بهره مند شده اند.وی درادامه بر همکاری این اداره کل درزمینه تشکیل کارگروه رفع مسائل و مشکلات مالیاتی واحد های صنعتی مستقردر شهرک های صنعتی تاکید کرد و گفت:در زمینه برگزاری دوره های آموزشی به منظور ارتقای آگاهی های مالیاتی واحد های صنعتی نیز آماده همکاری با شرکت شهرک های صنعتی هستیم.

کاویانی همچنین با اشاره به آمار بالای واحد های صنعتی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز ازآمادگی این اداره کل بمنظور استقرارشعبه امور مالیاتی در شهرک صنعتی خبردادو گفت:درصورت تامین فضای مناسب آماده همکاری در این زمینه هستیم

مدیرکل امورمالیاتی فارس همچنین درخصوص  بخشودگی جرائم مالیاتی صنعتگران گفت: چنانچه فعالان صنعتی  حداکثر تا تاریخ 25اسفند امسال نسبت به پرداخت مبالغ کل بدهی های مالیاتی خود اقدام کنند جرائم مالیاتی آنها بخشیده می شود.

   1396/10/27

Rating: 5.5/10 ( 10 )
Share