بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
تعیین تکلیف بیش از 115 هزار مترمربع زمین صنعتی راکد و غیرفعال در شهرک‌‌های صنعتی استان تهران

رئیس هیات مدیره ومدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران از تعیین تکلیف 12 فقره قرارداد راکد و غیرفعال در 4 شهرک‌ صنعتی استان تهران خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی تهران، در دومین نشست هیأت حل اختلاف و داوری که با حضور طرف‌های قرارداد و نمایده حقوقی و امور قراردادها سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برگزار شد،"شاهپور قنبری "گفت : تعداد 12فقره قرارداد به مساحت 115 هزار و 324 مترمربع از قرارداد های راکد دهه های 70و 80 مستقر در شهرک‌های صنعتی عباس آباد، شمس آباد، پرند و سالاریه مورد بررسی و تعیین تکلیف قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی این پرونده ها  در نهایت 11پرونده منجر به فسخ قطعی و1 پرونده اعطای مهلت شد.

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران یادآور شد: شرکت شهرک‌های صنعتی تهران بر اساس دستورالعمل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و در راستای انجام تعهدات طرف‌های قرارداد، پس از دو مرحله ارسال اخطاریه و تجدید وقت، نسبت به تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فعال نمودن مطلوب اراضی غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در نشست های هیأت حل اختلاف و داوری اقدام می‌نماید.

قنبری ادامه داد: عدم دریافت پروانه ساختمانی، عدم ساخت و ساز، عدم اخذ پروانه پایان کار، بدهی مالی، بدهی حق شارژ و گاز، انقضاء اعتبار یا ابطال جواز تأسیس و عدم انعقاد قرارداد و تحویل از جمله موارد تخلف طرف‌های قرارداد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی است که در جلسات هیأت حل اختلاف و داوری مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی گفت : تعیین تکلیف قراردادهای راکد و غیرفعال از طریق هیأت حل اختلاف و داوری یک راهکار مفید و تخصصی در برخورد با زمین‌های راکد بدون ارجاع به مراجع قضایی است که دراین راستا، فسخ قراردادهای راکد و غیرفعال در شهرک‌های صنعتی با جدیت دنبال خواهد شد تا به‌واسطه آن، نسبت به آزادسازی اراضی صنعتی غیرفعال، واگذاری مجدد آن‌ها به متقاضیان و سرمایه‌گذاران در بخش صنعت و تولید و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در سطح استان تهران اقدام شود.

گفتنی است، شرکت شهرک‌های صنعتی تهران هم‌اینک با دارا بودن 32 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب، 18 شهرک و 5 ناحیه صنعتی درحال بهره‌برداری یا واگذاری زمین، یک شهرک فنآوری در دست ساخت، 4 مرکز خدمات فنآوری و کسب و کار و بهره‌برداری از 5 هزار و 81 واحد صنعتی کوچک و متوسط، موجبات اشتغال مستقیم 103 هزار و 836 نفر را در استان تهران فراهم نموده است.

   1396/10/25

Rating: 0/10 ( 0 )
Share