بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
رتبه اول البرز در اجرای طرح رونق تولید

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران در سفر یکروزه خود به استان البرز در نشست صمیمانه با فعالان اقتصادی و نمایندگان بخش خصوصی این استان تاکید کرد: حرکت جهادی و عاقلانه تنها راه حمایت و کمک به کارآفرینان و فعالان اقتصادی است همکاری با این افراد لازمه توسعه بازار و اشتغالزایی است.

به گزارش روابط عمومی، صادق نجفی اظهار کرد: بیش از ۱۵۰ میلیون جفت کفش در کشور تولید می شود که با وجود جمعیت ۸۰ میلیون نفری باید نهضت فرهنگسازی مصرف کالای ایرانی در کشور آغاز شود. ضمن آنکه بازار شب عید و پایان سال بهترین فرصت برای توسعه فروش کالای داخلی با فرهنگسازی مصرف این کالاها در کشور است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: اکنون حدود ۵۲درصد واحدهای صنعتی استان البرز با ظرفیت کامل تولید می‌کنند و برای فعالسازی ۶۷۶ واحد صنعتی این استان برنامه ریزی شده است که در ابتدا باید اعتمادسازی در بازار مصرف داخلی انجام شود.

نجفی با اشاره به اجرای طرح ظرفیت سازی و نوسازی واحدهای صنعتی کوچک و متوسط گفت: این طرح برای ۲۰ هزار واحد صنعتی با برش استانی هدفگذاری شده است اما واحدهای صنعتی دارای بازار یا دارای ظرفیت بازارسازی در اولویت اجرای این طرح قراردارد.

وی تاکید کرد: تمکیل زنجیره ارزش لازمه توسعه فعالیت واحدهای صنعتی کوچک و متوسط است. صنایع میانی باید از توانمندی های صنعتی داخلی باخبر و مطلع شوند این امر مهمترین حلقه در زنجیره تولید است.

کسب رتبه نخست کشور توسط استان البرز

ایرج موفق رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز نیز در این جلسه از  کسب رتبه نخست کشور توسط استان البرز در اجرای طرح رونق تولید خبر داد.

وی با بیان اینکه البرز رتبه اول رونق تولید و رتبه دوم نوسازی و بازسازی صنایع در کشور را از آن خود کرده است، اظهار کرد: این استان موفق به کسب  رتبه دوم پرداخت مستقیم بانک ها به واحدهای صنعتی در سطح کشور شده است.

موفق با اشاره به اینکه البرز به عنوان کوچکترین استان کشور از نظر مساحت موفق شده سه شهرک صنعتی نجم آباد، نظرآباد ۲ و اشتهارد دو را به ظرفیت بخش شهرک های صنعتی خود بیفزاید، افزود: طبق برنامه ریزی و رایزنی های صورت گرفته صنایع پاک و هایتک در شهرستان طالقان راه اندازی و ایجاد خواهد شد.

وی با اعلام اینکه ۱۶۰ معدن فعال فلزی، غیر فلزی و مصالح در استان البرز وجود دارد که از این میزان ۸۵ درصد معادن به مصالح ساختمانی باز می گردد، تصریح کرد:  آثاری از طلا در معادن البرز شناسایی شده که مطالعات لازم توسط محققان در حال انجام است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در ادامه از فعال سازی ۱۸ معدن راکد در استان البرز خبر داد و گفت: ۶۵ هزار واحد صنفی و ۱۳۱ اتحادیه در بخش های مختلف در استان البرز فعالیت دارد.

هدف گذاری جدی برای صادرات

در ادامه رحیم بنا مولایی رییس اتاق بازرگانی استان البرز با بیان اینکه هدف گذاری جدی برای صادرات در حوزه تشکلات مختلف در نظر گرفته است، ادامه داد: همکاری و تعامل خوبی با شرکت شهرک های صنعتی داریم همچنین باید به این امر نیز اذعان داشت که هم افزایی و هم سویی تحقق مطالبات بخش خصوصی در حال انجام است.

وی با ارائه پیشنهادی مبنی بر ایجاد شهرک تخصصی برای پوشاک در استان البرز، افزود: کارخانه فخر ایران از طرفیت مناسبی برای تحقق این پیشنهاد برخوردار است.

   1396/10/20

Rating: 0/10 ( 0 )
Share