بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درحاشیه بازدید از واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی شمس آباد: مشوق های صادراتی مناسبی در بودجه در نظر گرفته شده است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از زیر ساخت های شهرک صنعتی شمس آباد و  نشست با اعضای شرکت خدماتی شهرک صنعتی شمس آباد و صنعتگران سه چالش اساسی در شهرک های صنعتی کشور را تشریح کرد و گفت: : برای بهبود وضعیت  تولید در بودجه 97 مشوق های صادراتی مناسبی برای صنایع درنظر گرفته می شود.

به گزارش روابط عمومی ، صادق نجفی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به همراه شاهپور قنبری، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران از شهرک صنعتی شمس آباد بازدید کرد.

 نجفی در جریان این بازدید طی نشستی با حضور اعضای شرکت خدماتی شهرک شمس آباد و جمعی از صنعتگران مشکلات و موانع صنایع را بررسی کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست مشکلات موجود در شهرک صنعتی را به سه قسمت کلی تقسیم کرد و گفت: نخستین مشکلی که صنعتگران خواستار رفع آن هستند مسائل داخلی در اداره شهرک ها است که در حوزه اداره شهرک ها قرار می گیرد.

نجفی گفت: مسئولیت رسیدگی این مشکلات که بخشی از آن معضلات فیزیکی شهرک است با مجموعه شرکت شهرک های صنعتی است.

وی افزود: شرکت شهرک های صنعتی تهران در انتخاب مشاوران برای توسعه زیرساخت هایی مانند ورودی ها، جاده کشی، پسماند و تخلیه آب های سطحی باید دغدغه های تولدکنندگان را مورد نظر قرار دهد. شهرک صنعتی شمس آباد با 3 هزار هکتار وسعت مانند شهر کوچکی است که توسعه زیر ساخت های آن نیازمند صرف وقت و دقت زیادی است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران دسته دوم موانع صنایع کوچک را مشکلاتی که از خارج از مجموعه صنایع به آن ها تحمیل می شود عنوان کرد و گفت: باید مشکلات خارجی صنایع کوچک را حل کنیم چراکه اگر بتوانیم صنایع کوچک و متوسط را حرکت بدهیم مردم و مسئولان متوجه اهمیت این بخش از اقتصاد خواهند شد.

وی افزود: در ماده 46 قانون برنامه ششم توسعه آمده است که 10 درصد ورودی صندوق ملی توسعه مربوط به صنایع کوچک است اما تا امروز یک ریال هم پرداخت نشده است.

نجفی ادامه داد: از سوی دیگر بر اساس قانون 30 درصد مالیات ارزش افزوده شهرداری ها مربوط به شهرک های صنعتی است اما در این بخش هم قانون طوری اجرا می شود که چیزی به دست شهرک های صنعتی نمی رسد.

وی بخش سوم مشکلات را دستگاه های خدمات رسان شهرک ها عنوان کرد و گفت: شرکت شهرک های صنعتی برای حل این بخش از مشکلات باید وارد عمل شود و در صورت نیاز از طریق وزارت خانه مسائل را پیگیری کند.

گفتنی است معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از شهرک صنعتی شمس آباد، با حضور در واحدهای صنعتی سازور سازه آذرستان (اشتغالزایی 650 نفری)، پاک برنز (اشتغالزایی 250 نفری) ،سنگبری دامون (اشتغالزایی2274 نفری) و جهان کریستال (اشتغالزایی 350 نفری) در جریان مشکلات و مطالبات صنعتگران قرار گرفت.

   1396/10/17

Rating: 0/10 ( 0 )
Share