بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از شرکت شهرک های صنعتی تهران خبر داد: برنامه ریزی وزارت صنعت،معدن وتجارت جهت ایجاد 450 هزار شغل در سال 97

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از شرکت شهرک های صنعتی تهران از برنامه ریزی وزارت صنعت ، معدن و تجارت برای ایجاد 450 هزار شغل در کشور تا پایان سال 97 خبر داد. به گزارش روابط عمومی ، صادق نجفی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی تهران در جریان بازدید از شرکت شهرک های صنعتی تهران در نشستی با حضور غفار اسماعیلی، عضو موظف هیات مدیره سازمان، بلالی، مشاور و رئیس حوزه مدیرعامل سازمان، شاهپور قنبری، رئیس هیات مدیره ومدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی و معاونان و مدیران این شرکت از پیگیری دو برنامه عمده در  وزاتخانه خبر داد و گفت: برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور در کل بخش های وزارت صنعت ، معدن وتجارت450 هزار شغل را برای سال 97 پیش بینی کردیم که از این تعداد 130 هزار شغل در اصناف و حدود 80 هزار شغل در سطح صنایع کوچک کل کشور است. وی افزود: برای ایجاد این ظرفیت اشتغالزایی لازم است تا توان فعلی شهرک های صنعتی را ارتقا دهیم چراکه در صورت ایجاد ظرفیت ها ایجاد 80 هزار شغل در شهرک های صنعتی کاملا امکان پذیر است.

نجفی برنامه دوم را توسعه ظرفیت تولید واحدهای صنعتی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر حدود 960 شهرک صنعتی  مصوب در سطح کشور داریم که از این تعداد 760 مورد به بهره برداری رسیده است. وی افزود: از این تعداد اراضی حدود 500 شهرک صنعتی در حال واگذاری است  که در این شهرکها و نواحی صنعتی 40 هزار واحد صنعتی مستقر است که 20 هزار واحد آن با ظرفیت های مختلفی کار می کنند. نجفی گفت: لازم است تا دست به دست هم دهیم تا این 20 هزار واحد صنعتی را به لحاظ تامین مالی، نوسازی و تقویت بازار فروش توسعه دهیم تا در چهار سال آینده آن ها را به ظرفیت تولید 100 درصدی برسانیم و این امر هم شدنی است.

در ادامه جلسه مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران با اشاره به اینکه جنوب استان تهران به نوعی مرکز ثقل صنعت شده است گفت: برنامه ای داریم تا بر اساس آن تا  سال ۱۴۰۰ به لحاظ تامین مالی شرایط بهتری را در استان تجربه کنیم. شاهپور قنبری اظهار کرد: در شرکت شهرک های صنعتی تهران در زمینه ذخیره زمین های صنعتی برای سرمایه گذاری بر اساس سیاست های کلان و اسناد بالادستی تلاش های زیادی انجام شده است. وی افزود:در انتهای اتوبان همت حدود ۱۰۰ هکتار زمین داریم که امیدواریم تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران  با بیان اینکه توسعه امکاناتی نظیر ماشین های آتش نشانی، احداث تصفیه خانه ها، تهیه ماشین آلات مورد نیاز و تهیه شناسنامه HSEE در شهرک های صنعتی وضعیت مطلوب تری پیدا کرده است گفت: برنامه دیگر دانش بنیان کردن شهرک های صنعتی است. وی افزود: بر اساس این برنامه شهرک هایی که قابلیت دانش بنیان شدن دارند را شناسایی می کنیم و براساس چک لیستی که معاونت علمی ریاست جمهوری در اختیار دارد در مورد آن ها تصمیم گیری می کنیم. قنبری ادامه داد: پس از شناسایی این شهرک ها تلاش می‌کنیم تا حتما به صورت دانش بنیان بهره برداری شوند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران اظهار کرد: در بحث خوشه‌های کسب و کار مراحل امکان سنجی مانند هر سال پیگیری می‌شود و به دنبال این هستیم که کسب و کارهایی که قابلیت توسعه بر اساس مدل خوشه را دارند شناسایی کنیم و هر سال یک کسب و کار را برای توسعه انتخاب کنیم.

قنبری گفت: حداقل مدت زمان توسعه کسب و کارها سه سال است و  برای سال ۹۶ ریخته گری برگزیده شده است که امیدواریم تا سال 99 به پایان برسد.

وی افزود: در خوشه های صنعتی برای توانمند سازی ذینفعان خوشه برنامه های معینی داریم و بر اساس همین برنامه ها توانمندسازی تمام مهارت های مدیریتی و حمایت برای بهبود قیمت تمام شده و بازاریابی انجام می شود.

قنبری گفت: در بحث ارتقای توان مدیریتی و مهارتی قصد داریم ۹۶۵ دوره را در سال برگزار کنیم و سال دیگر هم به همین ترتیب در قالب این دوره‌ها در سال ۲۰۰۰۰ نفر آموزش خواهند دید. قنبری با تاکید بر استفاده از تجربیات واحدهای موفق در امر سرمایه‌گذاری صنعتی  گفت: بنا داریم واحدهایی که ضعف دارند را برای بازدید از واحدهای موفق در قالب تورهای صنعتی به این واحدها ببریم.

 

 

   1396/10/13

Rating: 0/10 ( 0 )
Share