بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
وزیر صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی مدیران عامل شرکت شهرکهای صنعتی سراسرکشور اعلام کرد: نهضت نوسازی صنایع ایران در دولت دوازدهم

 

 وزیر صنعت، معدن و تجارت  در گردهمایی مدیران عامل شرکت شهرکهای صنعتی سراسرکشور  اعلام کرد: نهضت نوسازی صنایع ایران در دولت دوازدهم شکل خواهد گرفت و امیدواریم پایدار شود. امروز از افزایش صادرات غیر نفتی سخن می گوییم اما سهم تولید در لیست صادرات غیر نفتی کم است و رشد این عدید نیازمند نوسازی صنایع است.

محمدرضا شریعتمداری در گردهمایی مدیران شرکت شهرک های صنعتی سراسر کشور با اشاره به حضور در مجلس شواری اسلامی  اظهار کرد: در قانون بودجه ۹۷ ظرفیت های خوبی برای تولید دیده شده است نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز برای نوسازی و بازسازی صنایع در بررسی و تصویب لایحه بودجه ۹۷ حساسیت بالایی دارند.

وی تاکید کرد: برای دست یابی به تولید رقابتی و قابل عرضه در بازارهای جهانی نیازمند نوسازی ماشین آلات و خط تولید در صنایع هستیم.

شریعتمداری با اشاره به بهره برداری از ۶ هزار واحد صنعتی نیمه تمام تا پایان سال اظهار کرد: نیمی از این واحدها در مجموعه شهرک های صنعتی هستند. همچنین اجرای ۵۰ طرح بزرگ ملی امسال در دستور کار قرار دارد که مجموعه شهرک های صنعتی باید در تقویت آنها تلاش کنند. زیرا نیمی از صنعت کشور در شهرک ها و نواحی صنعتی مستقر شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در ماده ۱۸‌ قانون رفع موانع تولید نیز وظیفه نوسازی صنایع به عهده دولت است اما به دلیل نبود منابع لازم بر زمین مانده است . همچنین پیشنهاداتی در این رابطه از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح است.

شریعتمداری با اشاره به راه اندازی و فعالیت کلینیک های سیار صنعت گفت: این اقدام در گذشته انجام شده و فعالیت آنها ادامه دارد اما باید برای توسعه فعالیت آنها تلاش کرد تا نسخه ای مناسب برای صنعت بپیچند.    

اجرای موفقیت آمیز طرح رونق تولید

دکتر رحمانی قائم مقام وزیر در امور تولید نیز در این گردهمایی ضمن تشریح اجرای موفقیت آمیز طرح رونق  تولید در سال گذشته وتداوم این برنامه در سال 96 گفت: در راستای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در سال 1396 به منظور ،رونق تولید و ایجاد رشد اقتصادی 8 درصدی، تداوم نرخ تورم تک رقمی ، افزایش سرمایه‌گذاری ، توسعه صادرات و افزایش رشد صادرات غیرنفتی به میزان 25درصد، و با توجه به رویکردهای پنج‌گانه اقتصاد مقاومتی (درون‌زایی، برون‌گرایی،‌دانش‌بنیانی، مردمی بودن و عدالت بنیانی)   «بسته‌های رونق تولید و اشتغال» برای اجرا  مورد تصویب قرار  گرفت ودر حال حاضر توسط  وزارتخانه اجرای این سیاست  ها با جدیت در حال پیگیری است.  

  

۹۰ درصد سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط به بخش صنایع کوچک است

  محسن صالحی نیا  نیز در ادامه گردهمایی مدیران شهرک های صنعتی سراسر کشور گفت: مجموعه عظیمی از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی تعیین کننده رقم صادرات، اشتغال و تولید است.

صالحی نیا تاکید کرد: ۹۰ درصد سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط به بخش صنایع کوچک است.

وی ادامه داد: فعالسازی و به ظرفیت رساندن ۲۰ هزار واحد صنعتی کوچک با وجود بحث های زیرساختی، تامین مواد اولیه، بازارو ... بازهم نیازمند زیرسازی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:  پروژه های ملی تعریف شده در صنایع مختلف نساجی، پوشاک، لوازم خانگی و.... در بخش صنایع کوچک و شهرک های صنعتی دارای زیرساخت فراهم شده است.

   1396/9/28

Rating: 0/10 ( 0 )
Share