بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
وزیر صنعت،معدن وتجارت در جلسه مجمع عمومی عادی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران خبرداد: نبض صنعت در اختیار شهرک‌ها و نواحی صنعتی است

وزیرصنعت ، معدن وتجارت در جلسه مجمع عمومی عادی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران  با  اشاره به اینکه 29 هزار طرح صنعتی در شهرکها ونواحی صنعتی در حال اجرا است که به زودی تکمیل و  به واحدهای صنعتی تبدیل می شوند، گفت: نزدیک به ۴۰ هزار واحد صنعتی از ۸۰ هزار واحد موجود کشور در شهرک های صنعتی قرار دارند که باید در حوزه زیرساخت ها برای نوسازی و بهسازی در مجموعه شهرک های صنعتی کشور، فعالیت اساسی شود.

به گزارش روابط عمومی ، محمد شریعتمداری  در این نشست توجه به فاکتورهای زیست محیطی در توسعه فعالیت های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی را مورد تاکید قرارداد وگفت: بر اساس سیاستهای اقتصاد مقاومتی، اسناد بالادستی و برنامه ششم توسعه این سازمان نقش مهمی در توسعه صنعتی کشور دارد.

 وزیر صنعت ، معدن و تجارت  با تاکید  براینکه طرح های صنعتی که منجر به صادرات گسترده تر در کشور می شوند باید در اولویت قرار داده شوند، تصریح کرد: تلاش هدفمند و نتیجه گرایی باید مورد توجه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی برای پیشبرد اهداف قرار بگیرد.

 شریعتمداری خاطرنشان کرد: شفافیت در امور و حرکت در چارچوب قوانین و مقررات برای سازمان و مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت ضروری است‌.

  وی ادامه داد: نبض صنعت در اختیار شهرک‌ها و نواحی صنعتی است و به طور حتم طلب ما از سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران ارائه‌ی برنامه در راستای بازسازی و نوسازی صنایع و نیز زمانبندی روشن در راستای جهت گیری‌های توسعه‌ای است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران درخواست کرد تا ارتباط هماهنگی با بدنه وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته باشد و علاوه بر این ارتباط مستقیمی را با سازمان توسعه تجارت ایران شکل دهد، چرا که این دو سازمان می‌تواند در راستای شناخته شدن واحدهای پیشتاز صادراتی گام بردارند و به واحدهایی نیز که می‌توانند به این واحدهای پیشتاز اضافه شوند، کمک کنند.

شریعتمداری در ادامه با بیان این که تاکیدی ندارم منابع مالی در اختیار واحدهایی قرار گیرد که بازار ندارند، اظهار کرد: ابتدای امر باید مشکل بازار واحدهایی را حل کنیم که نمی‌توانند محصولات خود را به فروش برسانند و در صورتی که این مساله حل نشود با ارائه تسهیلات تنها در راستای بدهکار شدن آنها گام برمی‌داریم.

وزیر صنعت،معدن وتجارت ادامه داد: بنابراین باید تسهیلات به واحدهایی تعلق گیرد که مشکل بازار ندارند و می‌توانند محصولات خود را به فروش برسانند. در مورد واحد هایی که مشکل بازار دارند ابتدا باید با برنامه ریزی این مشکل را حل کنیم و پس از آن تسهیلات لازم را در اختیارشان قرار دهیم.

 وی درپایان خاطرنشان کرد: صورت های مالی ارایه شده سازمان صنایع کوچک و شهر کهای صنعتی برای سال ۹۵ روشن و شفاف بود که از هیات مدیره سازمان و اعضای مجمع تشکر می کنم.

 

   یزدانی معاون وزیرصنعت،معدن وتجارت: واگذاری260 شهرک وناحیه صنعتی       

   علی یزدانی معاون وزیر ومدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران  نیز در این نشست  با اشاره به اینکه تاپایان سال95،  260 شهرک و ناحیه صنعتی در راستای سیاست های اصل ۴۴ واگذار شد ، اظهارداشت:  توجه به انرژی های تجدید پذیر از اولویت برنامه های امسال خواهد بود و در راستای توجه به موضوع آموزش ۵۰ درصد هزینه های تحقیق و پژوهش را به شرکت های صنعتی پرداخت می کنیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران  تصریح کرد: برای حمایت از حضور شرکت ها در نمایشگاه های مختلف نیز ۵۰ درصد هزینه های حضور در نمایشگاه های داخلی را به کنسرسیوم ها پرداخت می کنیم.

یزدانی همچنین در راستای تحرک اقتصادی در روستاها  با تاکید براینکه باید با ظرفیت سنجی و آمایش سرزمینی،  ناحیه های صنعتی با حداقل هکتار و در حداقل زمان ممکن بسازیم از صدور مجوز ۸۵ شهرک و ناحیه صنعتی جدید در سال ۹۵ و ضرورت کاهش قیمت تمام شده تولید در شهرک‌های صنعتی  در جهت ایجاد ایجادمشوق‌های سرمایه گذاری خبرداد.

 

 

   1396/6/26

Rating: 0/10 ( 0 )
Share