بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
ایجاد 4 ناحیه صنعتی جدید در استان قم

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران طی سفر یک روزه به قم و بازدید از توانمندیهای روستایی استان از ایجاد 4 ناحیه صنعتی جدید در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان قم، مهندس یزدانی معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران در سفر یک روزه خود به استان قم ضمن بازدید از توانمندیهای مشاغل خانگی روستائیان با برگزاری نشست های مشترک با بخشدار، فعالان اقتصادی و صنعتی و همچنین معتمدان مناطق بر ضرورت رونق تولید و اشتغال در بخش های مختلف استان قم تاکید کرد.

وی در دیدار با بخشدار و فعالان صنعتی بخش دستجرد قم با اشاره به نامگذاری سال 96 توسط رهبر انقلاب اظهارداشت: اقتصاد مقاومتی با حرف و شعار محقق نمی شود بلکه نیازمند تصمیم اجرایی و اقدام عملی است.

وی با تاکید بر اینکه برای رسیدن به اهداف دولت در اقتصاد مقاومتی نیازمند برنامه ریزی و کار مضاعف در بخش های مختلف است گفت: سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران از هرگونه فعالیت و اقدامی که در استانها و حتی روستاهها برای رونق تولید و اشتغال گرفته شود حمایت و آن را اجرایی می کند.

معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت حساسیت های موجود در مناطق روستایی و بخش ها را مد نظر قرار داد و بیان داشت: حفظ محیط زیست، توجه به ساختار فرهنگی و اجتماعی و مد نظر قرار دادن توانمندیهای روستا از مهمترین شاخص های ما برای توسعه فعالیت های اقتصادی و صنعتی است و توسعه بایستی به گونه ای شکل بگیرد که مورد استقبال همگان باشد.

وی به درخواست های متعدد فعالان تولیدی مناطق روستایی قم و همچنین مسوولان استان برای ایجاد و توسعه زیرساخت های اشتغال در استان قم اشاره کرد و افزود: اگر می خواهیم برنامه ها و سیاست های راهبردی دولت در بخش رونق تولید بدرستی اجرایی شود وشاهد ایجاد فضای بانشاط و امید در روستا و در کشور باشیم لازم است از همین روستا، شهر و استان کار را آغاز کنیم تا کشور ساخته شود.

مهندس یزدانی نقش و جایگاه روحانیت وائمه جماعات در بسیج مردم برای دست یابی به رونق تولید و اشتغال در کشور را امری لازم برشمرد و خاطرنشان ساخت: مسوولان سه قوه و بخشهای مختلف قوه مجریه بایستی با مردم یک دست شویم و ائمه جمعه وجماعات نیز بعنوان معتمدین ملت فضا را برای توسعه کسب وکار در کشور فراهم کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت های بالای فعالیت های تولیدی و صنعتی در مناطق روستایی قم اشاره کرد و ادامه داد: هم اکنون 4 ناحیه صنعتی در استان وجود دارد و با بررسی های صورت گرفته امکان توسعه این نواحی به 8 ناحیه صنعتی وجود دارد و شرکت شهرک های صنعتی قم بلافاصله بعد از جانمایی مناسب، اقدامات ایجاد زیرساختی خود را انجام خواهد داد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران بر حمایت همه دستگاه های استان بر تامین سریع زیرساخت های مورد نیاز نواحی صنعتی جدید تاکید کرد و افزود: با توجه به حضور رئیس مجلس در استان و نقش آفرینی موثر استاندارقم در توسعه شهرک های صنعتی ظرفیت خوبی در اختیار استان قرار دارد و ما امیدواریم درآینده ای نه چندان دور دیگر شاهد مشکلی به نام بیکاری در استان نباشیم.

وی  رویکرد جدید سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران به بهره گیری از توانمندی های روستائیان را جلوگیری از مهاجرت و حتی بازگشت آنها به روستا عنوان کرد و توضیح داد: تبدیل مشاغل خانگی به صنعتی و توسعه کسب و کار سبب افزایش درآمد روستا، ایجاداشتغال پایدار و جذب مهاجرانی می شود که برای کسب وکار و اشتغال به شهرها هجرت کرده اند.

معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت همچنین برضرورت فعالیت فعالان صنعتی و مسوولان استان برای توسعه بازار تولیدات داخل همزمان با توسعه تولید تاکید کرد و اظهارداشت: اگر تولید داشته باشیم ولی مدیریت صحیحی برمنابع مالی و بازار خود نداشته باشیم قطعا با شکست روبرو خواهیم شد.

گفتنی است مهندس یزدانی در این سفر که فرماندار قم، بخشدار دستجرد، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعت استان، رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت قم و جمعی از مسوولان وی را همراهی می کردند از ناحیه صنعتی دستجرد، روستاههای بیدهند و صرم، شهر کهک و تعدادی از واحدهای صنعتی و مشاغل خانگی بازدید و از نزدیک با نیازها و توانمندیهای مناطق روستایی قم آشنا شدند.

   1396/6/19

Rating: 0/10 ( 0 )
Share