بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
معاون وزیر ومدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران خبرداد: زمینه ایجاد اشتغال برای 5480 نفر با اجرای طرح تولید پوشاک در مناطق روستایی

 

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با اشاره به جزئیات طرح ویژه دولت برای اشتغال زایی در صنعت پوشاک، از ایجاد اشتغال برای 5480 نفر با اجرای طرح تولید پوشاک در مناطق روستایی خبرداد و گفت: یارانه سود تسهیلات پرداختی هر استان از این طرح، 98.6 میلیارد ریال  با نرخ سود ٩درصد و بازپرداخت ٥ساله است.

 به گزارش روابط عمومی، در مراسم امضای تفاهم نامه توسعه اشتغال روستایی در قالب طرح تولید پوشاک در مناطق روستایی که با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزارشد، علی یزدانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت  این طرح را در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی  و کاهش  قاچاق در این حوزه توصیف کرد و گفت:  یارانه سود در هر استان ٩٨.٦ میلیارد ریال است که متوسط سرمایه گذاری در هر استان نیز، ٦٨٨.٤ میلیارد ریال در نظر گرفته شده که ٩٠ درصد آن تسهیلات بانکی است.

وی دوره بازپرداخت این تسهیلات را ٥ ساله ذکر و خاطرنشان  کرد: نرخ سود ٩ درصد است و سازماندهی در قالب سه لایه شرکت پشتیبان مرکزی، شرکت پشتیبان استانی و کارگاههای روستایی اجرا می شود. بنابراین متوسط ٢٠ کارگاه در هر استان با متوسط اشتغال ٦٦ نفر کار را پیش خواهند برد.

 مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با بیان اینکه  سازمان برنامه و بودجه، بانک کشاورزی، انجمن صنایع پوشاک ایران و استانداری ها در این طرح مشارکت دارند، افزود: سرانه ایجاد اشتغال در پوشاک 270 میلیون ریال است که بخشی از تولیدات این بخش صادراتی خواهند بود.

در مراسم امضای این تفاهم نامه که نمایندگان استانداری اردبیل، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و همدان حضور دارند، حمید پورمحمدی، معاون سازمان برنامه و بودجه هم طی سخنانی گفت: این تفاهم نامه به تولید و اشتغال پرداخته و عمدتا استان هایی را هدف قرار داده که بیکاری بالایی دارند و البته پوشاک نیز از مزیت های نسبی کشور است که باید احیا شود؛ البته تلاش شده علاوه بر استان های دارای بالاترین بیکاری، استانهایی که مزیت در حوزه پوشاک دارند نیز محور قرار دارند.

 

   1396/6/13

Rating: 0/10 ( 0 )
Share