بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران خبرداد: برگزاری دوره های آموزشی مهارتی رایگان برای کارآفرینان زن

 

معاون وزیر و  مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ضمن تاکید بر ایجاد اشتغال روستایی با هدف حرکت معکوس از شهرها از اعمال  سیاست های تشویقی در جهت ترغیب سرمایه گذاران به ویژه زنان کارآفرین به حضور در عرصه صنعت واشتغال خبرداد وگفت:  برگزاری دوره های آموزشی مهارتی رایگان برای کارآفرینان  و پرداخت50درصد هزینه صنعتگران  جهت حضور در نمایشگاه های داخلی و بین المللی از جمله  مشوق های سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران برای صنعتگران مستقر در شهرکهای صنعتی  است.

به گزارش روابط عمومی ، علی یزدانی در نشست هم اندیشی تحقق اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال با مشارکت زنان در صنایع کوچک که با حضور مشاور امور بانوان سازمان ، مدیر امور بانوان استانداری تهران ومشاوران بانوان فرمانداری های استان برگزارشد، با اشاره به رای بالای مجلس به کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم گفت: آنچه که در سطح کلان کشور به ویژه در دولت جدید از  اهمیت بالایی برخوردار است تلاش در جهت بهبود وضعیت اقتصادی مردم است.

وی با تاکید بر اینکه سیاست های اقتصاد مقاومتی فقط یک ابلاغ نیست و تمام مسوولان در دستگاه های اجرایی از بهداشت و درمان، آموزش و پرورش  و... همه مسوول اجرا و پیشرفت آن هستند،  اظهار کرد: در بحث کارگزینی تفاوتی بین کارکنان زن و مرد نیست، نقش مشاور بانوان نیز فقط در سازمان متبوع نیست بلکه نقش مشاور بانوان در ارتباط با جامعه زنان و بانوان کارآفرین، صنعتگر و...  است.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت  خاطرنشان کرد: 50 درصد از جمعیت هر منطقه را بانوان تشکیل می دهند که بخشی از آنها بازنشسته، خانه دار یا شاغل هستند بنابراین برای شناسایی آنها در برنامه ریزی های منطقه ای باید در هر شهرستان فراخوان داده شود و این وظیفه مشاوران فرماندار در حوزه زنان است تا با جمع آوری اطلاعات در شناخت و تقویت نقش زنان تلاش کنند.

وی شناخت، برنامه ریزی جلب اعتماد و سماجت و پیگیری در انجام کار را لازمه موفقیت در اجرای وظایف مشاوران بانوان فرمانداری ها در شهرستان های متبوع برشمرد و تصریح کرد: شناخت از جامعه و همفکری از صاحبنظران در آموزش و پرورش و سایر دستگاه ها باید پردازش شود وبرای هر قشری برنامه ریزی شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تعامل با دستگاه های اجرایی، اتحادیه ها و تشکل های بخش خصوصی لازمه دریافت اطلاعات کلی و شناخت از فرصت های سرمایه گذاری فضای کسب و کار و کارآفرینی و جمعیت تحت پوشش بیمه است.

یزدانی  تاکید کرد: داشتن ظرفیت نقدپذیری از الزامات توسعه است در حوزه اشتغال با رویکرد حرکت از مرکز شهرها و استان ها به روستا برای ایجاد اشتغال در روستاها برنامه ریزی شده است. این برنامه ریزی بر اساس آمایش سرزمینی و بررسی ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه ای تهیه شده است. در این راستا 100 درصد آموزش ها در حوزه اشتغال رایگان برگزار می شود 50 درصد هزینه های حضور در نمایشگاه ها و پروژه های تحقیقاتی را پرداخت می کنیم و همچنین مراکز فروش در حوزه روستاها دایر می شود.

 سلطانی: اهمیت حضور بانوان در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال

مشاور امور بانوان سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: حضور بانوان کارآفرین و سرمایه گذار یکی از اتفاقات مهم و اثر گذار در حوزه اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید است.

پریچهر سلطانی در نشست هم اندیشی تحقق اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال با مشارکت زنان در صنایع کوچک اظهار کرد: میزان حضور بانوان کارآفرین استان تهران در 8 حوزه فعالیت صنایع کوچک در شهرک ها و نواحی صنعتی شناسایی شده که مرتب بروزرسانی می شود.

سلطانی با اشاره به فعالیت های حمایتی صندوق حمایت از سرمایه گذاری صنایع کوچک در ابتدای سرمایه گذاری کارآفرینان در صنایع کوچک و متوسط افزود: اطلاع رسانی به بانوان کارآفرین از خدمات حمایتی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی برای کارآفرینان و بانوان سرمایه گذار گام مهمی است که در صدر برنامه های پیش رو است.

مشاور امور بانوان سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تاکید کرد: سعی داریم تا با دعوت از بانوان کارآفرین و سرمایه گذار در اطلاع رسانی از خدمات حمایتی سازمان صنایع کوچک گام برداریم.

سلیمانی : بیکاری ابرچالش کشور است

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: در کنار آب، محیط زیست، کمبود بودجه دولتی، بیکاری ابرچالش کشور است.غلامرضا سلیمانی در نشست هم اندیشی تحقق اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال با مشارکت زنان در صنایع کوچک اظهار کرد: راه حل رفع بیکاری در توسعه و تقویت صنایع کوچک است.

وی با اشاره به اینکه تمام صنایع بزرگ دنیا روزی از یک بنگاه کوچک آغاز بکار کرده اند، تصریح کرد: در اقتصاد ما به دلیل وابستگی به دولت شکل گیری بنگاه ها نیز از ابتدا به صورت صنایع بزرگ و مادر بوده است. اما در دولت یازدهم اهمیت بنگاه های کوچک شناخته شده است. این انتظار می رود که در دولت دوازدهم نیز حمایت از توسعه و تقویت بنگاه های کوچک و متوسط با رویکرد حمایتی از کارآفرینی ادامه داشته باشد.

سلیمانی با اشاره به اینکه برای حمایت از کارآفرینی نیز بسته حمایتی آماده شده و اجرا می شود، تاکید کرد: حمایت از کارآفرینی و سرمایه گذاری در شهرک های و نواحی صنعتی یک اولویت است این امر  با واگذاری اراضی دارای زیرساخت، واگذاری کارگاه های صنعتی و تولیدی انجام می شود.

 مقیمی : طراحی شهرک ها و نواحی صنعتی متناسب با حضور بانوان

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: امکان حضور بانوان کارآفرین در شهرک ها و نواحی صنعتی با در نظر گرفتن محدوده مشخص و اداره آن توسط بانوان امکانپذیر است.

فرشاد مقیمی  نیز در این  نشست با اشاره به 794شهرک و ناحیه صنعتی در حال بهره برداری در کشور اظهار کرد: کمک به بهبود فضای کسب و کار، ساماندهی بنگاه های کوچک و متوسط، انتقال فناوری، به هم رسانی بنگاه های کوچک و متوسط، مدیریت بنگاه از مهمترین بخش هایی است که در توسعه کارآفرینی و فعالیت های صنایع کوچک و متوسط مورد حمایت سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی قرار می گیرد.

 معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: معافیت از عوارض شهرداری، صدور جواز رایگان، معافیت از استعلام های متفاوت، صدور جواز ساخت و پایان کار از جمله مزایای حضور کارآفرینان در شهرک های و نواحی صنعتی است.

 

   1396/5/30

Rating: 0/10 ( 0 )
Share