بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد :ارائه تسهیلات به 30 هزار واحد تولیدی تا پایان سال

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در شهرستان ملارد، از شهرک های صنعتی شهریار و صفادشت و ناحیه صنعتی دهک در غرب استان تهران بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی، علی یزدانی درجریان بازدید از شهرک ها وناحیه صنعتی شهرستان ملارد، در نشستی با حضور خطیبی فرماندار شهرستان ملارد، محمد زاده، معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، بلالی مشاور و مدیر حوزه مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ،فتح الهی معاون امور صنایع سازمان صنعت معدن تجارت استان تهران ،خداپناهلو، معاون عمران ومحیط زیست شرکت شهرک های صنعتی تهران ،دانش معاون برنامه ریزی شرکت شهرک های صنعتی تهران و جمعی از کارآفرینان و صنعتگران این شهرستان، مسائل و مشکلات شهرک‌های صنعتی دولتی و غیردولتی و موانع پیش روی تولید در این شهرستان را مورد بررسی قرار داد.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار کرد: شهرک صنعتی صفادشت به عنوان یک شهرک صنعتی غیر دولتی است که  اکثر زمین های آن را شهرداری واگذار کرده و مردم هم خریداری کرده اند اما باید توجه کرد که ضوابط بهره برداری از شهرک های غیردولتی با شهرک های دولتی یکسان است.
علی یزدانی با اشاره به قانون اصلاحی دولت در زمینه شهرک های صنعتی غیر دولتی 8 گانه استان گفت: پیش از این بر اساس مصوبه هیات دولت  پروانه بهره برداری شهرک صنعتی  غیر دولتی صرفاً برای ساماندهی وضع موجود صادر شده بود اما بعد از مصوبه اصلاحی دولت، واحدهای دانش بنیان و انتقالی می توانند در این منطقه مستقر شوند چرا که در محدوده 120 کیلومتری شهری قرار دارد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به عدم آلایندگی واحدهای دانش بنیان افزود: این واحدها مشکلات زیست محیطی ندارند و در چارچوب قانون می توانند در فاصله 120 کیلومتری از شهر تهران قرار بگیرند بنابراین می توانند داخل شهرک صنعتی صفادشت مستقر شوند.
یزدانی از وجود 794 شهرک و ناحیه صنعتی در حال واگذاری در کشور خبر داد و گفت: به منظور حمایت از تولید در بسیاری از شهرکها و نواحی صنعتی دولتی 5 الی 10 درصد پیش پرداخت برای حق انتفاع منظور می شود و بعضاً بین 50 تا 80 درصد تخفیف در کل بهای حق بهره برداری به عنوان مشوق به سرمایه گذاران داده می شود.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار کرد: در این شهرک با توجه به موقعیت و احتمال جذب سرمایه گذاری فرصت مناسبی برای توسعه وجود دارد.
یزدانی با انتقاد از عملکرد شهرداری ها در شهرک های صنعتی تحت پوشش تصریح کرد: به عنوان سازمان صنایع کوچک در مورد تخلفات صنعتگران در صورتی که در حوزه ایمنی نباشد سختگیری نمی کنیم و این درحالی است که شهردارها در شهرک های صنعتی برای تخلفات صنعتگران جریمه های سنگینی را دریافت می کنند.
وی افزود: به گفته رئیس جمهور مراکز تولیدی باید به مراکز زندگی تبدیل شود به این معنا که محل تولید باید محل زندگی هم باشد و بر همین اساس لازم است شرکت خدماتی شهرک صنعتی غیر دولتی صفادشت با همکاری شهرداری صفادشت تلاش بیشتری در خصوص توسعه فضاهای عمومی موجود در این شهرک انجام دهد.
یزدانی با تاکید بر رعایت مسائل ایمنی در شهرک های صنعتی گفت: در حوزه HSEE  با اخذ مشاوران ذیصلاح  مسائل بحران زا در واحدها شناسایی شده و به صورت رایگان گواهینامه ایمنی صادر می شود.
وی همچنین با اشاره به طرح پرداخت تسهیلات طرح رونق اقتصادی در قالب سامانه بهین یاب، از ثبت نام 14 هزار و 700 بنگاه تولیدی در این سامانه خبر داد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: تفاوت عملکرد این طرح در سال جاری نسبت به سال قبل این است که در سال گذشته 7500 واحد را در برنامه داشتیم اما امسال تعداد واحد های تحت پوشش را به 30 هزار واحد افزایش دادیم.
یزدانی از برنامه ریزی برای نوسازی 5 هزار واحد تولیدی در قالب این طرح خبر داد و گفت: این اقدام نیز در راستای بهبود کیفیت و افزایش بهره وری در صنایع کوچک است.
وی در پایان در مورد مشکلات اسناد ناحیه صنعتی دهک گفت: این مشکلات با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و وزارت امور اقتصاد و دارایی به زودی رفع خواهد شد.
همچنین در جریان سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به ناحیه صنعتی دهک 52 واحد کارگاهی با مساحت زیربنای 230 مترمربع برای هر واحد و با هزینه 68 میلیارد ریال در 18 ماه به بهره برداری رسید.

در پایان گفتنی است امکانات زیرساختی این واحدها شامل شبکه جمع آوری آب های سطحی و فاضلاب، فضای سبز و شبکه توزیع آب و گاز به طور کامل نصب و اجرا شده است.

   1396/5/26

Rating: 0/10 ( 0 )
Share