بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
یزدانی در مراسم نمازجمعه تهران پیش از خطبه ها به مناسبت "21 مرداد، روز ملی حمایت از صنایع کوچک" : همه ارکان نظام، مردم و به خصوص رسانه ملی نگاه ویژه به صنایع کوچک و متوسط داشته باشند

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که فرمودند همه نگاه ویژه به صنایع کوچک و متوسط داشته باشند، گفت: البته این نگاه ویژه را باید همه ارکان نظام ، همه مردم و اصحاب محترم رسانه به خصوص رسانه ملی چنین نگاهی را همه باهم در دستورکار قرار دهیم.

به گزارش روابط عمومی ، علی یزدانی ظهر جمعه در مراسم نمازجمعه تهران پیش از خطبه ها به مناسبت "21 مرداد، روز ملی حمایت از صنایع کوچک"  در جمع نمازگزاران جمعه افزود: 21 مرداد به عنوان روز حمایت از صنایع کوچک نامگذاری شده است. سه سالی است که با تصویب شورای فرهنگ عمومی هرسال در چنین روزی نگاه ملی در جهت حمایت از این صنایع در قالب بنگاه های خرد، کوچک و متوسط در کشور مطرح است و این حمایت در بسیاری از کشورهای دنیا نه تنها در یک روز بلکه در یک هفته نگاه همگان را به خودش معطوف می دارد و البته در تقویب رسمی کشور هم این روز به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: حمایت از تولید ، صنعت و خصوصا بنگاه های خرد، کوچک  و متوسط نباید صرفا در یک روز مورد توجه قرار گیرد بلکه رسالت همگانی است که همه در طول سال نگاه مان در چنین راستایی در حمایت از این بنگاه ها باشد.

یزدانی یادآور شد:. سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران یک سازمان توسعه ای از زیر مجموعه وزارت صنعت،معدن و تجارت است که دو رسالت اصلی یکی رسالت در جهت حمایت از این بنگاه ها و رسالت دیگر آن در جهت ایجاد و توسعه زیرساخت ها ی صنعتی در قالب شهرک ها و نواحی صنعتی کشور می باشد.

معاون وزیرصنعت ، معدن وتجارت اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در سال 94 فرمودند یکی از راه کارهای تقویت تولید داخلی، حمایت از بنگاه های متوسط و کوچک است. همه سعی کنند محصولات داخلی را مصرف کنند. کارگر ایرانی را حمایت کنند. کارگاه تولیدی داخلی را با مصرف کردن محصولات آن رونق دهند.

وی گفت: رهبری در سال 95 نیز فرمودند آنچیزی که در جامعه اشتغال و تحرک ایجاد می کند و طبقات پایین را بهره مند می کند همین صنایع کوچک و متوسط است. اینها را تقویت کنند و به پیش ببرند. رهبر معظم انقلاب در سال 96 نیز به دلیل اهمیت این موضوع چه در روزهای آغازین سال 96 و چه در بیانات دیگرشان فرمودند که نگاه ویژه به صنایع کوچک و متوسط کنند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در ادامه افزود: رهبر معظم انقلاب سال جاری  نیزرا به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری کردند.

یزدانی خاطرنشان کرد: یکی از ابعاد اهمیت صنایع کوچک نگاه ویژه به سیاست های اقتصاد مقاومتی است. نگرشی با رویکردهای اصلی این سیاست ها در قالب درون زایی، برون گرایی، دانش بنیانی، عدالت بنیانی و مردمی بودن است. این بنگاه های خرد که در قالب واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی صنفی و یا در قالب صنایع کوچک با اشتغال زیر 50 نفر و صنایع متوسط با 50 تا 100 نفر در کشور مطرح هستند به واقع این فرمایش رهبر معظم انقلاب را در چهارچوب سیاست های اقتصادمقاومتی عینیت بخشیدند.

وی گفت: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال 96 در اجرای این سیاست ها و منویات رهبر معظم انقلاب و برنامه های دولت تدبیر و امید به منظور رونق تولید و ایجاد رشد اقتصادی 8 درصدی، تداوم نرخ تورم تک رقمی ،افزایش سرمایه گذاری، توسعه صادرات، مدیریت هدفمند واردات، ایجاد فرصت های شغلی جدید و حفظ مشاغل موجود 44 برنامه را به وزارت صنعت معدن و تجارت ابلاغ کرد که از این میزان 5 برنامه در قالب 24 زیرپروژه  به سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ابلاغ شد و در 6 برنامه نیز به عنوان سازمان همکار با مجموعه وزارتخانه همکاری خواهیم داشت.

یزدانی یادآور شد: در قالب چنین سیاست هایی در سال 95 به بیش از 24 هزار بنگاه کوچک و متوسط به مبلغ بیش از 17 هزار میلیارد تومان چه در قالب سرمایه در گردش و چه سرمایه ثابت برای خروج از رکود، افزایش ظرفیت و تکمیل زیرساخت ها به این بنگاه ها پرداخت شد.

معاون وزیرصنعت،معدن وتجارت اضافه کرد: در سال جاری نیز با همین هدف یعنی طرح استمرار رونق تولید، حفظ و ایجاد اشتغال، افزایش رشد اقتصادی 30 هزارمیلیاردتومان برای 10 هزار بنگاه راکد و زیرظرفیت ، 6هزار طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد و 5 هزار بنگاهی که نیاز به نوسازی و باسازی دارند را تخصیص داده اند که با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار به آنها تخصیص داده و پرداخت شود. 

 

   1396/5/20

Rating: 0/10 ( 0 )
Share