بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
معاون صنایع کوچک سازمان در همایش گرامیداشت روز حمایت از صنایع کوچک اعلام کرد: سهم 52درصدی صنایع کوچک در اشتغال صنعتی کشور

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران  و رئیس ستاد بزرگداشت هفته صنایع کوچک با اشاره به اهمیت صنایع کوچک در اقتصاد ملی، توسعه صنعتی و اشتغال از سهم 92 درصدی صنایع کوچک از صنایع کشور خبر داد و گفت :این صنایع 52 درصد از اشتغال صنعتی کشور را تشکیل می دهند.

به گزارش روابط عمومی سازمان کوچک و شهرک های صنعتی ایران غلامرضا سلیمانی در آئین افتتاحیه همایش روز بزرگداشت صنایع کوچک با اشاره به تصویب روز صنایع کوچک در تقویم ملی کشور گفت :این نامگذاری در دولت تدبیر و امید با هدف تبین نقش مهم صنایع کوچک در اقتصاد کشور انجام شده است .

وی با اشاره به برگزاری مراسم ملی روز حمایت از صنایع کشور گفت در این مراسم از 50برگزیده صنایع کوچک از حوزه های واحدهای برتر ،خوشه های صنعتی ،کارآفرینان، کل تلاشگران و واحدهای برتر فناوری تحلیل می شود.

سلیمانی با اشاره به فعال شدن ستادهای گرامیداشت صنایع کوچک در سطح سازمان و استان های کشور گفت :برگزیدگان این مراسم بر اساس دستورالعل و شاخص های تدوین شده  و پس از انجام کار کارشناسی دقیق انتخاب شده اند.

رویکرد دولت و مجلس برای تحقق 570هزار فرصت شغلی در هر سال

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به تشکیل فراکسیون اشتغال در مجلس شورای اسلامی گفت : با اهتمام و جدیت وزیر صنعت ،معدن و تجارت و تعامل و همکاری مناسب مجلس با دولت ،مصوبه های خوبی در قالب احکام دائمی برنامه ششم توسعه به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. ،غلامرضا کاتب در سخنان خود در همایش گرامیداشت روز صنایع کوچک با اشاره به اهمیت صنایع کوچک در اقتصاد مقاومتی گفت:این صنایع به علت شرایط خاص خود با کمترین تنش اقتصادی دچار مشکل و با کمترین حمایت در مسیر توسعه و پیشرفت قرارمیگیرند..

وی با اشاره به رویکرد دولت و مجلس برای تحقق 570هزار فرصت شغلی در هر سال طی برنامه ششم توسعه گفت :در این زمینه سهم دستگاههای اجرایی مشخص شده که  باید برای تحقق آن تلاش شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه کشورمان در کاهش موانع کسب و کار در جایگاه 15 منطقه و 87جهان است، گفت: باید با تلاش و هم افزایی این جایگاه را بهبود بخشید..

وی در ادامه با اشاره به اینکه در شاخص قدرت رقابت پذیری بنگاههای کوچک شاهد ارتقای 7پله ای در دولت تدبیر و امید بوده ایم گفت:در شرایط کنونی نیازمند اجرای این قانون برای افزایش قدرت رقابت پذیری بنگاهها در اقتصاد کشور هستیم. .

عضو فراکسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی در ادامه یکی از موانع بخش تولید را نرخ سود تسهیلات بانکی اعلام کرد و گفت :انتظار مجلس و دولت از نظام بانکی این است که تسهیلات آنها به بخش صنعت و تولید سود محورنباشد تا شاهد رونق تولید باشیم..

کاتب در ادامه  با اشاره برخی از احکام مصوب مجلس در قانون برنامه ششم توسعه از تکلیف دولت برای جبران ریسک افزایش بیش از 10درصدی ارز خبر داد  و گفت : بر اساس این لایحه دولت مکلف شده در صورت افزایش بیش از 10درصد نرخ ارز ،از واحد های صنایع کوچک حمایت کند تا این واحدها با مشکل مواجه شوند و بتوانند با اطمینان بیشتری به سرمایه گذاری و تولید بپردازند.

وی همچین با اشاره به تکلیف صندوق توسعه ملی برای سرمایه گذاری 10 در صد از منایع خود در بانکهای عامل به منظور اختصاص این صنایع به صنایع کوچک با نرخ متناوب فراهم کند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزایش صادرات غیر نفتی از طریق تقویت بیشتر صندوق های حمایتی دولت  نظیر صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک وصندوق نو آوری و شکوفایی را از دیگر احکام برنامه ششم توسعه اعلام کرد و گفت  دولت به این صندوق ها برای توسعه صادرات غیر نفتی است..

کاتب در پایان از تلاش های موثر و ارزشمند مهندس نعمت زاده وزیر صنعت،معدن و تجارت در زمینه  توسعه و اعطلای بهش صنعت قدر دانی کرد.

سهم بالای صنایع صنایع کوچک در سرمایه گذاری

همچنین در این مراسم فعال صنعتی  کشورمان با اشاره به اهمیت صنایع کوچک در اقتصاد ملی ، خواستارتقویت و حمایت بیشتر از این صنایع شد.

جهانگیر در همایش گرامیداشت روز صنایع کوچک با اشاره به سهم بالای این صنایع در سرمایه گذاری کشور گفت:sme ها با توجه به مزیت هایشان در ایجاد اشتغال پایدار ، توزیع عادلانه ثروت ، افزایش بهره وری و ایجاد درآمدزایی برای سازمان های مالیاتی و بیمه ای نیازمند حمایت بیشتر دولت هستند .

وی در ادامه با اشاره به برنامه های حمایتی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از صنایع کوچک ، خواستار افزایش آموزش های کاربردی و مهارتی و نیز حمایت های بیشتر نظام بانکی برای تامین نقدینگی و تسریع در اختصاص تسهیلات شد

.بانوی کارافرین برتر کشور تقویت و حمایت از واحد های دانش بنیان را گامی موثر در  رشد و اعتلای صنعت و تولید کشور شد.

دستیابی به اقتصاد دانش بنیان با حمایت از این واحدها محقق می شود
خانم  سلحشور کردستانی  نیز در سخنان خود در همایش روز گرامیداشت صنایع کوچک با بیان اینکه دستیابی به اقتصاد دانش بنیان با حمایت از واحد های دانش  بنیان محقق می شود، گفت:اختصاص مشوق های بیشتر گامی مهم در حمایت و تقویت از این مجموعه هاست که می تواند اشتغال پایدار و تولید محصولات باکیفیت مبتنی برفناوری روز را فراهم کند .
تجلیل از خانواده شهید سرافراز مدافع حرم ، شهید محمدرضا جبلی
در این مراسم  همچنین از همسر این شهید والامقام تجلیل شد.
شهید جبلی که از همکاران سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بودند در سال گذشته در منطقه خان طومار سوریه به فیض شهادت دست یافتند.
یادش گرامی و راهش پر رهروباد .

 

   1396/5/19

Rating: 0/10 ( 0 )
Share