بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
معرفی برترین واحدها ی تولیدی از صنایع کوچک ایران
به مناسبت ٢١ مرداد ماه روز حمایت از صنایع کوچک ،  ضمن تجلیل برترین واحدهای تولیدی و کارآفرینان موفق در این بخش از سامانه اطلاعات مکانی شهرک های صنعتی ایران(GIS)رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی ، در مراسم گرامیداشت روز صنایع کوچک  که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران  تعدادی از استاندران ، روسای سازمانهای صنعت معدن و تجارت استانها ،  نمایندگان مجلس و تولیدکنندگان و فعالان صنعتی برگزار شد از ٣١ واحد تولیدی برتر ، یک بانوی کارآفرین برتر ، ٣ طرح صنعتی برتر، یک خوشه صنعتی برتر، ٢ شهرک صنعتی ، 2شرکت خدماتی، یک اتش نشان برتر ،2 کارآفرین برتر در مناطق محروم و یک فن بازار برتر  تجلیل شد. 
همچنین در این همایش یک روزه،  مراسم رونمایی از  سامانه اطلاعات مکانی شهرک های صنعتی ایران توسط وزیر صنعت،معدن وتجارت انجام شد.
 سامانه اطلاعات مکانی شهرک های صنعتی مجموعه ای غنی از اطلاعات مربوط به کلیه شهرکها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسیده کشور است که در آن اطلاعات 789 شهرک و ناحیه صنعتی با مساحتی بیش از 100 هزار هکتاربارگذاری شده است. 
با راه اندازی این سامانه و ورود به آن  بر روی نقشه کل کشور امکان جستجوی زمین های صنعتی را از بین قطعات قابل واگذاری بر اساس متراژ و تسهیلاتی چون آب و برق و کاربریهای مختلف فراهم می کند. این سامانه به سرمایه گذاران صنعتی امکان می دهد تا با آگاهی از مجموعه امکانات زیربنایی و ویژگی های منطقه قطعات زمین صنعتی مورد نظر خود را انتخاب کنند و بدین طریق از احتمال بروز هرگونه رانت اطلاعاتی اجتناب ورزند.
سامانه اطلاعات مکانی شهرکهای صنعتی ایران، یک سامانه‌ نرم افزاری برای مدیریت و تجزیه و تحلیل اطلاعات مکانی است که توانایی مدیریت لایه ها، گزارشها، نشانه ها ، نمایش و پردازش نتایج، نمایش اطلاعات مرتبط، اتصال به اطلاعات مرتبط، نمایش نتایج بر روی نقشه، ایجاد نمودار، ویرایش مستقیم و فرآیندی و انواع جستجوهای مکانی را فراهم می سازد. این سامانه با گردآوری و تلفیق داده‌های مختلف از طریق تصویرسازی و بکارگیری شیوه های تحلیل جغرافیایی،  نمایش اطلاعات مورد نظر را بر روی  نقشه‌ها امکان پذیر می سازد. متقاضیان زمین های صنعتی به کمک رایانه ، تبلت و یا تلفن همراه و از طریق نشانی اینترنتی GIS.ISIPO.IR وارد سامانه اطلاعات مکانی شده و با استفاده از مرورگرهای متعارف و با توجه به سطوح دسترسی پیش بینی شده امکانات نرم افزار را در اختیار خواهند داشت. در سامانه اطلاعات مکانی ابزارهای متنوعی برای پیمایش نقشه و بهره گیری از قابلیتهای گسترده این سامانه تعبیه شده که بکارگیری آنها به سهولت انجام می گیرد. این ابزارها از چهار بخش عمده ابزارهای تنظیم نمای نقشه، ابزارهای اطلاعات مکانی، ابزارهای اطلاعات توصیفی و ابزارهای ویرایش تشکیل شده اند. سامانه اطلاعات مکانی شهرکهای صنعتی ایران در حال حاضر قابلیت بارگذاری چندین لایه اطلاعات را مانند امکانات زیربنایی، فضای سبز،  نمایش بلوک بندی و قطعه بندی دارا بوده و با ترکیب اطلاعات توصیفی مرتبط در نظام های مدیریت اطلاعات مجموعه ای گسترده و بسیار متنوع از اطلاعات را در اختیار کاربران قرار می دهد. سامانه اطلاعات مکانی شهرکها و نواحی صنعتی ایران کلیه شهرکها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسیده کشور معادل 789 شهرک یا ناحیه صنعتی با مساحتی بالغ بر 100 هزار هکتار را تحت پوشش قرار داده و به مرور زمان اطلاعات شهرکهای جدید آماده واگذاری در این سامانه بارگذاری خواهد شد.

 

   1396/5/19

Rating: 6/10 ( 1 )
Share