بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت: مراسم کلنگ زنی احداث توسعه تصفیه خانه شهرک صنعتی چرمشهر

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در آغاز عملیات اجرایی توسعه تصفیه خانه شهرک صنعتی چرمشهر اعلام کرد: با توجه به پیگیری های انجام شده در کارگروه پایش واحدهای صنعتی آلاینده، نظارت مستمر و کنترل فاضلاب واحدهای صنعتی انجام می شود تا تصفیه خانه در ادامه روند فعالیت خود به نحوه مطلوب مورد بهره برداری قرار گرفته و از سرمایه گذاری انجام شده در بخش محیط زیست استفاده بهینه بعمل آید.

به گزارش روابط عمومی ، علی یزدانی در این مراسم، به خود کفایی کشور  و استفاده از دانش داخلی در بیشتر بخش های صنعت اشاره و اظهار کرد : با سیاست های حمایتی دولت تدبیر و امید که در کشور انجام شده امروز شاهد هستیم که مطالعات و آماده سازی و اجرای کامل تصفیه خانه هااز جمله طراحی، ساخت و نظارت آن توسط متخصصین داخلی و مطابق با استانداردها و پیشرفته ترین تجهیزات ساخته می شود.  

وی افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی کشور و جلوگیری از هدر رفت منابع آب، مدیریت صحیح آن در تمام بخش ها ضروری است. 

  یزدانی ادامه داد: تمام واحدهای صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور باید توجه ویژه به حفظ و ارتقا محیط زیست داشته باشند زیرا هر اقدام آنها می تواند تبعات و آثار زیست محیطی بهمراه داشته باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: یکی از اولویت های مهم ما در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشورتوجه و تمرکز بر مقوله محیط زیست بوده و تمام تلاش خود را برای حفظ  و ارتقا آن انجام خواهیم داد زیرا که توسعه صنعت با رعایت مسائل زیست محیطی امکان پذیر است.

در ادامه این مراسم فتحعلی محمدزاده, معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران عنوان کرد: تامین و تکمیل زیر ساخت های عمرانی در شهرکها و نواحی صنعتی سراسر کشور یک ضرورت است و زیرساختهای لازم برای تمامی شهرک‌ها و نواحی صنعتی باید اجرا شود.

  محمدزاده اظهار داشت: طرح مدول توسعه و ارتقا تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی چرمشهر با اعتباری افزون بر 180میلیارد ریال اجرا خواهد شد که اعتبارات این طرح از محل اعتبارملی، استانی و جاری و مشارکت واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی چرمشهر تامین خواهد شد.

وی عنوان کرد: با بهره برداری از این تصفیه خانه در شهرک صنعتی چرمشهر ظرفیت تصفیه روزانه 3000مترمکعب فاضلاب واحدهای صنعتی و تولیدی فراهم خواهد شد.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اشاره کرد: در حال حاضر 73درصد واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی تحت پوشش تصفیه خانه فاضلاب هستند.

 محمدزاده تأکید کرد: از برنامه های دولت تدبیر و امید ساخت و ساز پروژه های عمرانی در حوزه صنعت است، طبق اولویت ها بیشتر برنامه های عمرانی که برنامه ریزی شده بود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تا پایان دولت یازدهم انجام شد و در دولت دوازدهم هم پیگیری و اجرا خواهد شد تا صنعتگران دغدغه ای در خصوص تأمین زیرساخت هانداشته باشند.

همچنین در ادامه مسعود مهدی زاده مقدم مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی بیان کرد: با توجه به مسئله کمبود آب در استان، استفاده مجدد از پساب یکی از مهم ترین مباحث مطرح در نگرش جامع به منابع آب است و استفاده مجدد ازپساب تصفیه شده تصفیه خانه ها کمک شایانی به حفظ منابع آبی دشت مشهد خواهد کرد.

وی افزود: امسال دو تصفیه خانه که یکی با ظرفیت 6 هزار مترمکعب تصفیه فاضلاب در روز با اعتبار 160 میلیارد ریال در شهرک صنعتی توس و دیگری با ظرفیت تصفیه 3 هزار مترمکعب فاضلاب در روز و اعتبار 180 میلیارد ریال در شهرک چرمشهر مشهد ایجاد خواهد شد که تا دو سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی افزود: هم اکنون 8 تصفیه خانه فعال با ظرفیت تصفیه 14 هزار مترمکعب در روز فاضلاب واحدهای صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی وجود دارد که  بخشی از پساب های این تصفیه خانه در اختیار شرکت آب منطقه ای برای استفاده مجدد قرار می گیرد.

مهدی زاده مقدم عنوان کرد: میزان آلودگی فاضلاب صنایع چرم به لحاظ کلیه شاخص های زیست محیطی از سایر صنایع بسیار بیشتر است و همین امر سبب شده، هزینه اجرای طرح نسبت به سایر طرح های مشابه بیشتر باشد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 45 شهرک وناحیه صنعتی مصوب، 38 شهرک فعال با استقرار 2 هزار 414 واحد صنعتی بهره برداری شده و اشتغال بالغ بر 71 هزار و 836 نفر را دارا است.

   1396/5/11

Rating: 0/10 ( 0 )
Share