بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
بازدید وزیر صنایع و معادن عراق از شهرک صنعتی شمس آباد

 

 مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران  در حاشیه بازدید محمد شیاع السودانی، وزیر کار و امور اجتماعی و سرپرست وزارت صنایع و معادن عراق به همراه یک هئیت اقتصادی از شهرک صنعتی شمس آباد ، از امضای تفاهم‌نامه دو کشور در  تبادل دانش فنی و آموزش، سرمایه گذاری مشترک و توسعه شهرکهای صنعتی عراق خبر داد و گفت: ایجاد  ۸ شهرک در ۵ استان مرزی کشور ایران  در قالب یک پیشنهاد به هیئت عراقی ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی ، وزیر کار و امور اجتماعی و سرپرست وزیر صنایع و معادن عراق در حاشیه این بازدید، با ابراز امیدواری نسبت افزایش همکاری ها با ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بازدید از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شمس آباد بدون تردید در در چارچوب اهتمام خاصی است که در زمینه همکاری های اقتصادی بیت دو کشور انجام می شود.

 محمد شیاع السودانی با اشاره به برنامه ریزی برای بازدید از برخی واحدهای صنعتی ایران اظهار کرد: این بازدیدها به دلیل حضور نمایندگان بخش خصوصی عراق در این سفر بسیار حائز اهمیت است.

 السودانی با بیان اینکه پیشرفت خوبی در زمینه صنایع کوچک در ایران قابل مشاهده است اظهار کرد: بخش خصوصی و دولتی عراق به شهرک صنعتی شمس آباد آمده اند تا از نزدیک با پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه صنایع کوچک آشنا شوند.

وی افزود: این بازدید می تواند گشایشی برای همکاری های دو کشور باشد.

 وزیر صنایع و معادن عراق با اعلام آمادگی برای همکاری بخش خصوصی و دولتی عراق با ایران اظهار کرد: برای ایجاد زمینه های آشنایی بیشتر با مقامات جمهوری اسلامی ایران گفت و گو کردیم و در پایان نیز یادداشت تفاهمی بین دو کشور به امضاء خواهد رسید.

معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت:همکاری مشترک با عراق  در حوزه شهرک سازی

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در این بازدید ضمن ابراز امیدواری نسبت به آینده روابط صنعتی ایران و عراق، همکاری ها با این کشور در سال های اخیر را مثبت ارزیابی کرد.

علی یزدانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قرار است بعد از امضای تفاهم نامه در زمینه شهرک سازی با عراق همکاری مشترکی را آغاز کنیم.

وی گفت: طی مذاکراتی که در حاشیه این بازدید با سرپرست وزارت صنایع و معادن عراق به عمل آمد، در مورد سرمایه گذاری مشترک در دو کشور و ظرفیت‌هایی که در کشور عراق وجود دارد گفت و گو شده که در نشستی با وزیر صنعت معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران جمع‌بندی آن اعلام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، از امضای تفاهم‌نامه دو کشور در  تبادل دانش فنی و آموزش، سرمایه گذاری مشترک و توسعه شهرکهای صنعتی عراق خبر داد و گفت: ایجاد  ۸ شهرک در ۵ استان مرزی کشور ایران  در قالب یک پیشنهاد به هیئت عراقی ارائه شد.

 یزدانی گفت: سرمایه‌گذاران عراقی نیز در صورت تمایل می توانند دراین شهرک ها که در مرز ایران و عراق قرار دارد سرمایه‌گذاری مشترک انجام دهند. وی افزود: سرمایه گذاری ها با هدف صادرات به کشورهای دیگر از جمله عراق در شهرک های مرزی انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به تصمیم جمهوری اسلامی ایران برای ارتقاء سطح روابط با کشور عراق که می توان گفت در همه زمینه‌ها ظرفیت های مناسب فرهنگی و اقتصادی برای آن وجود دارد، امیدوارم بعد از این نشست‌ها در حوزه‌های اجرایی تعاملات بیشتری پیدا کنیم. وی افزود: البته موانعی  در زمینه تعرفه ها وجود دارد که در مذاکره با وزیر صنعت، معدن و تجارت مورد بحث قرار خواهد گرفت.

در  جریان این سفر هیئت عراقی از تصفیه خانه شهرک صنعتی شمس آباد، واحد تولیدی سنگ «ایران ماربل»، «لوله و ماشین سازی ایران» و بلور «نوری تازه» بازدید کردند. گفتنی است در این بازدید علی یزدانی، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، غلامرضا سلیمانی،عضوهیات مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، محمدرضا قاهری بدر رئیس هیات مدیره ومدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران و جمعی از مدیران استانی هیئت عراقی را همراهی کردند.

 

   1396/4/25

Rating: 0/10 ( 0 )
Share