بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
انتقاد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از چندگانگی مدیریت شهرداری‌ها درخصوص شهرک‌های صنعتی

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن بازدید از زیر ساخت های عمرانی سه شهرک صنعتی نصیر آباد، بهاریه و قلعه میر در غرب استان تهران ، از عملکرد و چندگانگی مدیریت شهرداری‌ها انتقاد و اعلام کرد: متأسفانه شهرداری‌ها به نحوه زندگی و محیط زیست شهروندانی که در شهرک‌های صنعتی مشغول هستند، فکر نمی‌کنند.  
به گزارش روابط عمومی ، علی یزدانی در جریان بازدید از 3 شهرک صنعتی شهرستان رباط کریم، در نشستی با جمعی از کارآفرینان و صنعتگران این شهرستان، مسائل و مشکلات شهرک‌های صنعتی دولتی و غیردولتی و موانع پیش روی تولید در این شهرستان را مورد بررسی قرار داد.
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در نشست مشترک با اعضای هیأت مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی نصیر آباد اظهار کرد: تعامل بین دستگاه‌های مختلف را فرمانداری به‌عنوان نماینده عالی دولت در منطقه ایجاد می‌کند؛ بنابراین بخشی از مشکلات این شهرک باید در خود شهرستان حل شود.
علی یزدانی با اشاره به لزوم تقویت امکانات زیربنایی شهرک صنعتی نصیر آباد گفت: تصفیه‌خانه شماره یک شهرک صنعتی نصیر آباد با تلاش جمعی در مسیر مطلوبی قرار گرفته و عملیات اجرایی طرح توسعه آن نیز به‌زودی آغاز خواهد شد.
وی با اشاره به قرارداد ممیزی HSEE با دانشگاه تهران برای تهیه گزارش از وضعیت ایمنی واحدهای صنعتی افزود: این قرارداد اقدام بسیار شایسته‌ای است و باید مورد به مورد در بنگاه‌ها اجرایی و مورد پایش قرار گیرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که پروژه "بازچرخانی پساب" یکی از سیاست‌های اصولی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سال جاری است، اضافه کرد: این پروژه در شهرک صنعتی نصیر آباد نیز به‌عنوان یک شهرک جامع باید اجرایی شود.
یزدانی با اشاره به بحث سیمای شهری شهرک‌های صنعتی، بر لزوم اقدامات جدی در این راستا تأکید کرد و گفت: افراد دارایی خود را به این منطقه آورده‌اند و شهرک صنعتی به‌عنوان محیط زندگی صنعتگران باید محیط شادابی باشد.
وی در ادامه با تأکید بر لزوم زیباسازی مسیرهای دسترسی در شهرک‌های صنعتی اظهار کرد: به‌غیر از نام یک شهرک که هویت آن را تشکیل می‌دهد، مواردی همچون تابلوی ورودی، مسیرهای دسترسی و آراستگی مناظر نیز بخشی از هویت شهری است و برای جذب سرمایه‌گذاران لازم است بهسازی و مرتب شوند.
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ابراز امیدواری کرد تا مشکلات حقوقی و معارضین این شهرک با همکاری دستگاه‌های مربوطه برطرف شوند.
یزدانی در ادامه ضمن بازدید از شهرک‌های صنعتی غیردولتی بهاریه و قلعه میر، در نشست مشترک با اعضای هیأت امناء این شهرک‌ها افزود: بر اساس قانون، تمامی شهرک‌های صنعتی، اعم از دولتی و غیردولتی از حریم شهرها مستثنی هستند و به استناد قانون، تمامی شهرک‌های غیردولتی از مزایای شهرک‌های دولتی برخوردار می‌باشند.
وی با تأکید بر اهمیت شهرک‌های صنعتی غیردولتی شهرستان رباط کریم تصریح کرد: در دو شهرک بهاریه و قلعه میر بالغ بر 1300 واحد صنعتی با اشتغال 10 هزار نفری فعالیت می‌کنند  که این تعداد شاغل در سطح کشور بی‌نظیر است. بنابراین به دلیل اهمیت این موضوع، مدیر امور استان‌های سازمان صنایع کوچک را موظف کردیم تا برای رفع مشکلات فعلی به‌طور هفتگی در محل شهرک مستقر شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور برنامه‌های متنوعی را به منظور صیانت از بنگاه‌های صنعتی با نگاه صادراتی ابلاغ کرده است، یادآور شد: مسئول 5 مورد از این برنامه‌ها در کشور، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است.
یزدانی با اشاره به مشکلات مربوط به اراضی خالی در این شهرک‌ها اظهار کرد: مصوبه تازه دولت تکلیف را روشن کرده است و این موضوع در کارگروه شهرسازی شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و سازمان حفاظت محیط زیست نیز مطرح و در دستور کار قرار دارد.
یزدانی در پایان بر تمهید مقدمات برگزاری انتخابات مجامع عمومی برای تشکیل شرکت‌های خدماتی در شهرک‌های صنعتی غیردولتی شهرستان رباط کریم تأکید کرد.
   1396/3/20

Rating: 0/10 ( 0 )
Share