بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبرداد : افزایش 8برابری میزان واگذاری زمین در شهرکهای صنعتی

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رشد 8برابری میزان واگذاری زمین در شهرکهای صنعتی در دوماه سال جاری نسبت به مشابه سال گذشته ، افزایش ظرفیت تولید اسمی 10هزار بنگاه را ازجمله برنامه های وزارت صنعت،معدن وتجارت اعلام کرد وگفت: کمک به رونق 100 هزار بنگاه تولیدی صنفی و رونق معادن کوچک نیز از دیگر طرح های پیشنهادی  جهت بهبود فضای کسب وکار می باشد.

 به گزارش روابط عمومی ،علی یزدانی در دومین گردهمایی مدیران عامل شرکت شهرکهای صنعتی سراسر کشورکه با محوریت تشریح و تبیین برنامه های اقتصاد مقاومتی وهمزمان با نهایی شدن برنامه های وزارت صنعت،معدن وتجارت در این زمینه برگزارشد،  با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری  ، برنامه ریزی برای ایجاد اشتغال جدید در بنگاه های کوچک و متوسط را از برنامه های اصلی سازمان در سال جاری اعلام کرد و گفت: تکمیل و راه اندازی طرح بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی و نوسازی پنج هزار بنگاه صنعتی در سال جاری را  از جمله برنامه های مهم وزارت صنعت،معدن وتجارت در سال 96 است .

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در ادامه رسالت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی را بر عهده یکایک افراد برشمرد و گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی ، امسال پنج برنامه اصلی بر عهده سازمان صنایع کوچک قرار داده شده و در 6 برنامه دیگر نیز به عنوان همکار وزارتخانه مشارکت خواهیم داشت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد زیاد بنگاه های کوچک و پراکندگی آنها در کشور، همچنین بیشترین آسیب های وارده به آنها در سال های گذشته، عزم جدی برای رفع مشکلاتشان وجود دارد.

وی ادامه داد: برنامه های متعددی ازجمله تشکیل خوشه های صنعتی، تقویت زیرساخت شهرک ها، ارتقای بهره وری صنایع آب، بازچرخانی پساب صنعتی، تشکیل خوشه های کسب و کار، حضور در نمایشگاه ها و ... در چارچوب این برنامه تعریف شده که امید می رود بتوان نشاط لازم را در صنایع کوچک و متوسط ایجاد کرد.

یزدانی بابیان اینکه امسال 200 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای افزایش ظرفیت 10 هزار بنگاه و خروج آنها از رکود در نظر گرفته شده است، افزود: سال گذشته چهار هزار و 31 قرارداد جدید سرمایه گذاری در سال 95 در شهرک ها ونواحی صنعتی منعقد شد  که  730 قرارداد فقط در پنج روز پایانی پارسال به امضا رسید.

معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت با اشاره به انتخابات پرشور ریاست جمهوری و حضور باشکوه مردم، خاطرنشان کرد: انتخابات به پایان رسیده و امروز عرصه عمل است؛ خدمت به معنای ارتقای رضایتمندی مردم و ایجاد نشاط و امید در جامعه است و باید در این راستا صادقانه بکوشیم.

یزدانی تحقق اقتصاد مقاومتی  را در گرو حضور عملی در شهرک ها و نواحی صنعتی برشمرد و گفت: همه استان ها باید روزانه مشکلات بنگاه ها و تدابیر اندیشیده شده را گزارش نمایند تا بتوانیم در فرصت باقی مانده بخش عمده ای از  مشکلات صنعتگران در این مناطق صنعتی حل وفصل کرد.

وی ضمن انتقاد از برروکراسی زائد اداری، یادآوری کرد: این بوروکراسی جلوی تحقق سیاست ها و اهداف را می گیرد و ما باید با حضور  در شهرکها نواحی صنعتی این برو کراسی را به حداقل برسانیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران همچنین از رشد 47درصدی تعداد سرمایه گذاری در شهرکها و نواحی صنعتی خبرداد وگفت: پیش بینی می شود امسال نیز با ادامه خدمات دولت رشد مناسبی در این عرصه به ثبت برسد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که قراردادهای جدید سرمایه‌گذاری در دولت یازدهم در مساحت 6224 هکتاری اجرایی می شود، تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید 9 هزار و 157 واحد صنعتی به بهره برداری رسیده که 149 هزار و 272نفر اشتغالزایی به همراه داشته است این واحدها از نظر تعداد نسبت به سال 94 بیش از 8 درصد افزایش داشته و از نظر اشتغال نیز افزایش 20 درصدی را شاهد است .

گفتنی است ، در این گردهمایی یک روزه که با حضور مدیران عامل و معاونان شرکت شهرکهای صنعتی سراسر کشور برگزارشد، معاونان سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران برنامه سازمان در حوزه های  صنایع کوچک ، برنامه ریزی ،  فنی  وHSE را تشریح و با حضور معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت  از نزدیک  پاسخگوی  دغدغه ها و چالش های شرکت های استانی در شهرکها ونواحی صنعتی بودند. مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران  نیز در این گردهمایی ضمن استقبال از پیشنهادهای سازنده و راهکارهای عملیاتی ، خواستار شناسایی نخبگان ، کار آفرینان  جوان و بانوان کار آفرین در استان ها و بهره مندی از نظرات و پیشنهادات تشکل ها و انجییوها در جهت بهبود وضعیت تولید و صنعتگران شد.

   1396/3/4

Rating: 5.5/10 ( 10 )
Share