بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
رشد 47درصدی سرمایه گذاری در شهرکها و نواحی صنعتی در سال 96

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به استقبال سرمایه‌گذاران به حضور در شهرکها و نواحی صنعتی، از رشد 47درصدی حضور فعالان اقتصادی  در این مناطق صنعتی طی دوماه اخیر خبرداد.

به گزارش روابط عمومی ، علی یزدانی با اشاره به شعار امسال و تاکید مقام معظم رهبری بر تولید و اشتغال افزود: امسال با سرمایه گذاری های جدیدی که در شهرک ها و نواحی صنعتی صورت می گیرد بیش از 130 هزار شغل جدید ایجاد می شود.

وی با اشاره به روند صعودی سرمایه گذاری در شهرکها نواحی صنعتی خاطر نشان کرد: در سال 96 با گذشت دوماه از ابتدای سال تعداد 150قرارداد جدید سرمایه گذاری در شهرکها نواحی صنعتی منعقد شده است این درحالی است  که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  50 قرارداد بیشتر شده است.

معاون وزیر صنعت،معدن تجارت خاطر نشان کرد: مقایسه آمار سال گذشته و سال جاری از رشد 9 برابری  از نظر مساحت حکایت دارد و این موضوع تاییدی بر بهبود فضای کسب وکار در کشور است.

 یزدانی در ادامه خاطر نشان کرد: در طول فعالیت دولت تدبیر وامید 14هزار و 795 قرارداد برای سرمایه‌گذاری های جدید در شهرک های صنعتی منعقد شده که این رقم در سال گذشته 4هزار و 31 قرارداد در فضایی به مساحت 1373 هکتار بود.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به اینکه قراردادهای جدید سرمایه‌گذاری در دولت یازدهم در مساحت 6224 هکتاری اجرایی می شود، تصریح کرد: تنها در 5روز پایانی سال گذشته 730 قرارداد برای سرمایه گذاری های جدید امضا شده که نشان دهنده عزم جدی دولت در سرعت بخشیدن به تولید و اشتغال است.  

 وی در پایان خاطر نشان کرد: در دولت تدبیر و امید 9 هزار و 157 واحد صنعتی به بهره برداری رسیده که 149 هزار و 272نفر اشتغالزایی به همراه داشته است.این واحدها از نظر تعداد نسبت به سال 94 بیش از 8 درصد افزایش داشته و از نظر اشتغال نیز افزایش 20 درصدی را شاهد است .

یزدانی با اشاره با دستاوردهای دولت یازدهم در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی افزود: براساس تفاهم نامه های موجود با بانک ها تسهیلات فنی و اعتباری بنگاه های کوچک ۶ درصد زیر نرخ مصوب شورای پول و اعتبار است و در این راستا ۳۴۶۵ میلیارد ریال تسهیلات در قالب ۱۶۶۸ قرارداد در سال گذشته به کارگاه ها و تولیدی های کوچک و متوسط پرداخت شده که زمینه اشتغال ۳۳ هزار و ۶۲۳ نفر را فراهم کرده است.

وی در پایان از برنامه ریزی برای ایجاد اشتغال جدید در بنگاه های کوچک و متوسط به عنوان یک برنامه مهم یادکرد و افزود : در سال جاری برنامه های متنوعی برای افزایش تولید و اشتغال در شهرک های صنعتی داریم تا بتوانیم بیش از ۱۳۰ هزار شغل با سرمایه گذاری های جدید ایجاد کنیم.

   1396/3/2

Rating: 5.5/10 ( 10 )
Share