بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
لاستیک سازی سبز جنوب 40 درصد از نیاز کشور را تامین می کند

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: سالانه 120 هزار تن لاستیک خوردو به کشور وارد می‌کنیم، که کارخانه لاستیک سازی سبز جنوب در شهرستان باشت با ظرفیت 50 هزار تن می‌تواند 40 درصد نیاز کشور به واردات را تامین کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان کهگیلویه وبویراحمد، علی یزدانی در آئین کلنگ زنی بزرگترین کارخانه لاستیک سازی سبز جنوب کشور در شهرستان باشت اظهارداشت: به ازای تولید هر تن لاستیک خودرو 4 هزار دلار صرفه جویی ارزی داریم و در مجموع با راه اندازی کارخانه سالانه 200 میلیون دلار صرفه جویی ارزی خواهیم داشت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سالانه ۱۲۰ هزار تن لاستیک مورد نیاز خودروهای کشور از طریق واردات تامین می‌شود یادآور شد: ظرفیت اسمی کارخانه‌های لاستیک سازی کشور 300 هزار تن بوده ولی 230 هزار تن در سال تولید می‌کنند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهارداشت: اجرایی‌شدن کارخانه لاستیک ‌سازی سبز جنوب در شهرستان باشت مقدمه ایجاد طرح‌های بزرگ اقتصادی دیگر در این منطقه است.

یزدانی با بیان اینکه وظیفه اصلی ما ایجاد اشتغال مولد است تصریح کرد: بیش از 96 درصد بنگاه‌های موجود کشور کوچک و متوسط هستند که پیوند بین بنگاه‌های کوچک و بزرگ مستلزم حمایت دولت در زمینه های مختلف از جمله تسهیلات و قانونگذاری است.

بازگشت 3 هزار واحد تولیدی به چرخه تولید

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران یادآور شد: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون ۸ هزار و ۷۴۶ بنگاه در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مهندس یزدانی اظهارداشت: در دولت یازدهم 151 هزار شغل از طریق بنگاه‌های ایجاد شده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور وارد چرخه تولید شده است.

وی از راه‌اندازی مجدد بیش از 3 هزار بنگاه تولیدی راکد در این دولت خبر داد و افزود: با برگشت این تعداد واحد صنعتی به چرخه تولیدی زمینه اشتغال 54 هزار نفر فراهم شد.

جان دوباره در شهرک صنعتی خان احمد

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این آیین گفت: در راستای پیگیری مشکلات صنعتگران و رصد کردن پروژه های رونق تولید بازدیدهای دوره ای از شهرکها و نواحی صنعتی به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته صورت می گیرد.

سهراب بنام افزود: هدف از بازدید مسئولان کشوری ارتقا کیفیت زیرساختهای شهرک ها و شنیدن پیشنهادات صنعتگران و تنظیم مقررات تسهیلگری و رونق  کسب است.

وی تاکید کرد امروز کلنگ بزرگترین طرح لاستیک در جنوب کشور در شهرک صنعتی خان احمد در شرایطی به زمین زده شد که این مکان فقط در حد یک نام بود و نتوانسته بود رونق شایسته و متناسب داشته باشد که با این پروژه 35 هکتار از اراضی این شهرک جان دوباره می گیرد.

به گفته بنام امسال برای رونق تولید دولت برنامه هایی از جمله بخشودگی جرایم مالیاتی و بیمه ای، کاهش نرخ سود تسهیلات، بخشودگی سود تسهیلات زیر صد میلیون را داشت که گام مهمی در راستای حمایت از تولید محسوب می شود.

وی تامین زمین را یکی از مهمترین مشوق های سرمایه گذاری دانست و عنوان کرد: در استان کهگیلیویه وبویراحمد فراهم کردن زمین با زیرساخت مناسب به دلیل بافت سرمایه گذاری دشوار است با این حال در دولت تدبیر و امید بیش از 60 قرارداد در این استان سرمایه گذاری منعقد شده است.

بنام ادامه داد: در این دولت 210 هکتار زمین صنعتی دارای زیرساخت به سرمایه گذاران واگذار شد که سرمایه ایجاد این پروژه ها 1480 میلیارد تومان است و اگر به بهره برداری برسند بالغ بر 2850 شغل ایجاد می شود.

وی تاکید کرد کار صنعت کار تیمی است و نیاز به همدلی و همراهی  نظام بانکی ،دولت و بخش خصوصی  و سرمایه گذار دارد.

 

   1395/12/7

Rating: 0/10 ( 0 )
Share