بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک مطرح شد: ساماندهی خدمات رفاهی واجتماعی کارگران در شهرکهای صنعتی

تفاهمنامه همکاری مشترک بین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با هدف توسعه خدمات رفاهی، سلامتی، آموزشی، ورزشی و.. برای کارگران در شهرک ها و نواحی صنعتی به امضای  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی رسید.

به گزارش روابط عمومی ، مهندس علی یزدانی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در مراسم امضای تفاهم نامه ساماندهی خدمات رفاهی واجتماعی کارگران در شهرکهای صنعتی از اهداف این تفاهم نامه برشمرد و گفت: به موجب این تفاهم نامه هماهنگی های لازم جهت جهت راه اندازی مجتمع های خدمات اجتماعی ورفاهی کارگران در شهرکها و نواحی صنعتی کشور  و واحدهای صنعتی صنفی و خدماتی انجام خواهد شد.

 معاون وزیر صنعت ،معدن وتجارت در این نشست با اشاره به ایجاد فضای مناسب برای صنعتگران وکارگران مستقر در شهرکهای صنعتی  اظهار داشت: با ایجاد و گسترش هرچه بیشتر امکانات رفاهی و درمانی نیروی کار در سطح شهرکهای صنعتی و کل کشور بازدهی و بهره وری کارگران افزایش خواهد یافت که این مهم  در  بهبود فضای کسب وکار  وایجاد رنشاط در جامعه نقش تعیین کنندهای خواهد داشت.

مهندس یزدانی  همچنین در این مراسم  توسعه خدمات رفاهی برای کارکنان شهرک ها و نواحی صنعتی از ماموریت های دولتی و حاکمیتی است که بر عهده سازمان صنایع کوچک و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه صنایع کوچک و متوسط سهم بیش از 96 درصدی در بخش صنعت کشور دارد، ادامه داد: ترویج فرهنگ سلامت و ارتقای بهره وری کارگران و خانواده ها ی آنان از اهداف این تفاهمنامه است که آموزش های مهارتی، ارایه خدمات رفاهی، ایجاد تعاونی های مصرف کارکنان و ....از دیگر موارد مورد انتظار از این تفاهمنامه است.

 مهندس یزدانی تصریح کرد: ایجاد و توسعه زیرساخت ها در 952 شهرک و ناحیه صنعتی با 9 منطقه ویژه اقتصادی و 6 شهرک صنعتی فناوری از وظایف سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی است. بنابراین توسعه خدمات رفاهی برای جامعه کارگری نیز در راستای همین وظایف است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: حدود 39هزار واحد صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور با اشتغال 800 هزار نفر دارای پروانه بهره برداری هستند.

مهندس یزدانی افزود: 389 طرح توسعه خوشه صنعتی در کشور شناسایی شده است که از این تعداد 68 طرح توسعه به پایان رسیده و مابقی در حال توسعه یا شناسایی عامل توسعه است.

 دکتر ابراهیم صادقی فر معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی  نیز در ادامه این مراسم با تاکید بر اینکه، کار بدون رفاه و فراغت به تباهی می رسد، اظهار کرد: مدیران توانمند به ایجاد توسعه خدمات رفاهی کرکنان خود اهمیت می دهند.

 دکتر صادقی فر با اشاره به اینکه توسعه شهرک ها و نواحی صنعتی در سالهای گذشته بدون توجه به خدمات رفاهی توسعه یافته است، ادامه داد: خدمات اجتماعی و رفاهی می تواند در شهرک ها و نواحی صنعتی تجمیع شود تا کارگران و کارکنان در این مناطق به آسانی از خدمات رفاهی استفاده کنند.

وی تاکید کرد: کمک به افزایش سطح کمی وکیفی  خدمات اجتماعی وبهبود شرایط رفاهی کار گران از اهداف این تفاهمنامه است و تلاش می شود با ارتقای بهره وری از مسیر توسعه خدمات رفاهی به واحدهای صنعتی کمک شود.

مهندس محمدزاده معاون فنی سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران نیز در مراسم امضای تفاهم نامه با شاره به ایجاد بسترهای لازم جهت همکاری با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار داشت:  با انعقاد این تفاهم نامه امیدواریم گام های موثری در جهت بهبود وضعیت کارگران شهرکها ونواحی صنعتی و ساندهی خدمات رفاهی و اجتماعی آنان رخ دهد.

 

   1395/12/2

Rating: 0/10 ( 0 )
Share